Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BAJKOWY ZAMEK Ludwik II Bawarski (1845-1886), znany także jako Szalony Król, syn króla Maksymiliana II Bawarskiego i Marii Prus, otrzymał staranne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BAJKOWY ZAMEK Ludwik II Bawarski (1845-1886), znany także jako Szalony Król, syn króla Maksymiliana II Bawarskiego i Marii Prus, otrzymał staranne."— Zapis prezentacji:

1

2 BAJKOWY ZAMEK

3

4 Ludwik II Bawarski (1845-1886), znany także jako Szalony Król, syn króla Maksymiliana II Bawarskiego i Marii Prus, otrzymał staranne wykształcenie, podkreślając w nim artystycznej nauki. W jego życiu były dwie wielkie obsesje: budowanie wspaniałych zamków i pasja do Richarda Wagnera, Ludwig II stał się patronem i bliskim przyjacielem kompozytora, który nie musiał już martwić się o wyżywienie i środki do życia Zbudował cztery wspaniałe zamki: Neuschwanstein, Linderhof, Herrebchiemsee i Hohenschwangau Najbardziej spektakularny zamek Neuschwanstein znajduje się w miejscowości Füssen, 132 kilometrów na południowy zachód od Monachium. Wznosi się do prawie tysiąca metrów wysokości między alpejskimi szczytami gór w zapierającym dech w piersiach krajobrazie.

5

6 Ludwig II chciał aby Zamek został zbudowany z materiałów dostępnych w Bawarii oraz przez mieszkańców Bawarii. To dodatkowo zachęciło miejscowych rzemieślników i artystów. Zewnętrzny zamek powinien przypominać bajki a wewnątrz powinno znajdować się wszystkie osiągnięcia technologiczne dostępne w ówczesnym świecie. Wewnątrz, oprócz ciągłych odniesień do różnych legend i baśni lub symboli średniowiecznych (Tristan i Izolda, Ferdinand), znajduje się kompletna sieć elektryczna, pierwszy w historii telefon komórkowy (działający do sześciu metrów), kuchnia stosująca zasadę postępującego ciepła opracowaną przez Leonardo Da Vinci.

7

8 Zamek miał centralne ogrzewanie już w 1884 roku. Kiedyś system kanałów na gorące powietrze dochodził do pokojów na górnych piętrach. Duże piece, znajdowały się na najniższych kondygnacjach w pobliżu kuchni, a specjalny wózek ułatwiał transport ogromnych ilości drewna opałowego.

9

10 Zamek Neuschwanstein jest otoczony przez piękne krajobrazy Alp i wodospad, który może być oglądany z królewskiego pokoju. Zamek był wierny opisom w literaturze bajek Disneya tak, że wybrany został jako wzór dla filmowej opowieści o Śpiącej Królewnie.

11

12 SPACERKIEM DO ZAMKU

13 Widok z drogi dojazdowej z okien autobusu.

14

15 Relief w północnej elewacji

16 GUERRERO NA ZWIEŃCZENIU FASADY ZACHODNIEJ

17 SZCZEGÓŁY ELEWACJI

18

19

20

21

22 BRAMA WEJŚCIOWA

23 HOL NA PARTERZE

24 DETALE I OZDOBY W HOLU

25 Malarskie szczegóły na ścianach holu

26

27 SALON

28 Sala tronowa, mimo że pozostało nieskończona, jest imponująca. Podłoga z płytek ułożona w motyw koła symbolizuje życie lądowe zwierzęta i rośliny. Z sufitu zwisa świecznik, który waży 900 kg. Wykonany jest z mosiądzu pokrytego złotem zdobiony mozaikami barwionymi artystycznym szkłem.

29 SALA TRONOWA

30 WIDOK NA POKÓJ TRONOWY

31

32

33 Ten luksusowy pokój, który daje poczucie świętości, to sala tronowa Widać gdzie powinien być umieszczony tron, co nie nastąpiło do śmierci króla

34 MALOWIDŁA SUFITOWE W SALI TRONOWEJ

35 Saint George zabija smoka. Malowidło w Sali tronowej

36 Sala Śpiewaków była projektem króla i obok Sali Tronowej, była głównym celem pobytu na Zamku. Obejmuje ona całe czwarte piętro we wschodniej części pałacu. To połączone dwa pokoje: pokój towarzyski i sala Śpiewaków. Kasetonowy strop z sosny zapewnia dobrą akustykę Większość obrazów w tej sali balowej to prace mistrza Ferdinanda Piloty Spiess,

37 SALA PIEŚNI I MUZYKI

38 Malowidło w Sali Śpiewaków przedstawia Parsifala walczącego z Czerwonym Rycerzem.

39 MALARSTWO ZDOBIĄCE SALĘ MUZYCZNĄ

40

41 Królewska sypialnia, jak w innych zamkach Ludwika II, jest bogato zdobiona. Legenda o Tristanie i Izoldzie jest głównym motywem zdobiącym. Oprócz malowideł ściennych, obaj bohaterowie są prezentowani od drzwi i do rysunków na ceramicznym piecu kaflowym. Gotyckie luksusowe łóżko i tapicerka krzeseł są obite niebieskim jedwabiem, a lwy na aplikacjach hafciarskich oraz łabędzie i tarcze z diamentami, w koronach i liliach.

42

43 PRYWATNY GABINET KRÓLA

44 ŁAZIENKA KRÓLEWSKA Jest to jedyny prywatny pokój, który nie ma drewnianego stropu ustępując miejsca dla wspaniałego sufitowego malarstwa.

45

46 Przybory Króla do higieny osobistej Kran w kształcie łabędzia Fajansowy serwisowy ceramiczny Łabędź Wazon firmy Villeroy & Boch Łabędź był heraldycznym zwierzęciem Ludwika jako władcy Schwangau.

47 PRYWATNY POKÓJ JADALNY KRÓLA

48 PRYWATNA KAPLICA KRÓLA

49 PAŁACOWA KAPLICA Sypialnia Ludwika II Bawarskiego posiadała okno do tej kaplicy. Urządzona w nowoczesnym stylu gotyckim, jest zdominowana przez bogato rzeźbiony ołtarz. Na ołtarzu jest cenny krucyfiks z kości słoniowej. Obrazy i witraże przedstawiają sceny z życia St Louis, wzór króla.

50

51 Biblijne sceny – wystrój kaplicy

52 SALA DLA OSÓB OBSŁUGUJACYCH – WYJŚCIA Z PRZEDPOKOJU

53

54 Okno, w którym król mógł zobaczyć Alpy i wodospad

55 Widok na Alpy z zamku

56

57 POKÓJ DLA SŁUZBY

58 Kuchnia była bardzo nowoczesna jak na swoje czasy. Miała ciepłą i zimną wodę oraz automatyczne rożna do pieczenia jelenia. Osiągnięto to przez gorącą parę, która kierowana na turbinę przenosiła ruch obrotowy przez przekładnię na grilla. Był to jeden z kulinarnych wynalazków Leonarda da Vinci.

59 Kuchnia wyposażona była w zaawansowane nowinki techniczne. Wyposażona był w duże palenisko, kredens, duży grill i mały na szaszłyki. Miał również grill z wbudowanym urządzeniem do podgrzewania płytowego, piekarnik, moździerz i zbiornik na wodę. Miał też szafę i szafki na naczynia i szkło oraz biuro dla szefa kuchni.

60

61 LATO ZIMA

62 Ludwig II żył tylko 172 dni w Zamku Neuschwanstein. 10 czerwca 1886, został zdetronizowany gdyż był niezdolny do rządzenia z powodu choroby psychicznej. Został uwięziony w zamku Berg. Trzy dni później, 13 czerwca, utopiony w Jeziorze Stamberg, naprzeciwko zamku, który miał być jego miejscem więzienie. Jego ciało zostało znalezione przez jego osobistego lekarza dr Guddena. Oficjalna wersja odnośnie jego śmierci wg lekarza to samobójstwo, kończące jego życie jako pełne udręki w chorobie

63 JEZIORO STAMBERG KRZYŻ USTAWIONY W MIEJSCU GDZIE ZNALEZIONO CIAŁO LUDWIKA II BAWARSKIEGO

64 GROBOWIEC w kościele San Miguel de Monachium, Niemcy GDZIE POCHOWANY JEST LUDWIK II BAWARSKI

65


Pobierz ppt "BAJKOWY ZAMEK Ludwik II Bawarski (1845-1886), znany także jako Szalony Król, syn króla Maksymiliana II Bawarskiego i Marii Prus, otrzymał staranne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google