Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SERDECZNIE WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SERDECZNIE WITAMY W NASZEJ SZKOLE!"— Zapis prezentacji:

1

2 SERDECZNIE WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

3 W tym dniu nadano naszej szkole imię ks. Karola Palicy.
MAMY SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ 16 listopada 2001 roku to ważna data w historii naszej szkoły. W tym dniu nadano naszej szkole imię ks. Karola Palicy. Nnałożyło to na nas obowiązek wychowywania młodego pokolenia tak, by było mądre i wrażliwe na krzywdę ludzką, kochało swoją małą i dużą ojczyznę.

4 MISJA NASZEJ SZKOŁY uczymy prawdy kształtujemy piękno
- uwrażliwiamy na sztukę, pobudzamy uczniów do działań artystycznych - kształtujemy postawę aktywnego odbioru sztuki wychowujemy do twórczego działania w samodzielnym życiu - uwrażliwiamy na potrzeby i prawa innych - uczymy rozumienia istoty tolerancji, godności - uczymy zrozumienia potrzeb niepełnosprawnych kształtujemy więź z krajem ojczystym - dostarczamy wzorców osobowych z przeszłości - wprowadzamy uczniów w świat wartości ogólnoludzkich, sprzyjających wychowaniu prawego człowieka i obywatela - upowszechniamy wiedzę na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej działamy po to, aby: - nasi uczniowie – maksymalnie rozwinęli swoje umiejętności i postawy, - ich rodzice – darzyli nas zaufaniem i aktywnie wspierali nasze działania, - nauczyciele – mieli pełną satysfakcję z wykonywanej pracy, - szkoła – cieszyła się uznaniem środowiska.

5 Dbamy o to, by uczeń naszej szkoły:
Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż /Janusz Korczak/ Dbamy o to, by uczeń naszej szkoły: posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające mu rozwijać swoje zainteresowania szanował dobro, piękno i prawdę umiał żyć w społeczeństwie potrafił współdziałać z innymi ludźmi radził sobie z trudnościami był patriotą i Europejczykiem.

6 DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY?
posiadamy nowoczesną salę do nauki języka angielskiego uczymy z wykorzystaniem technologii informacyjnej w szkole działa świetlica posiadamy dobrze wyposażoną bibliotekę rodzice mogą dowiedzieć się o postępach swoich dzieci podczas comiesięcznych konsultacji oraz poprzez odwiedzanie dziennika internetowego kl. 4-6 nasza szkoła jest bezpieczna, kameralna i przyjazna uczniom panuje w niej miła atmosfera i rodzinny niepowtarzalny klimat.

7 OTO SALE, W KTÓRYCH UCZYMY SIĘ I BAWIMY
7 Free powerpoint template:

8 To sala, w której uczy się klasa II
8 Free powerpoint template:

9 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
to duże i przestronne pomieszczenie ma nowoczesną tablicę interaktywną zabawki i pomoce, dzięki którym można miło spędzić czas na przerwie. 9 Free powerpoint template: 9

10 To sala, w której uczy się klasa III
10 Free powerpoint template:

11 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
- to duże pomieszczenie z nowoczesną tablicą interaktywną - na ścianach znajdują się tablice dźwiękochłonne ułatwiające lepsze słyszenie nauczyciela nawet z końca klasy - klocki i gry planszowe umilą każdą przerwę . 11 Free powerpoint template:

12 To sala, w której uczy się klasa I
12 Free powerpoint template:

13 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
- to duże i przestronne pomieszczenie - dzieci mają do dyspozycji wiele ciekawych zabawek, gier i klocków - nowoczesny komputer IBM pozwala doskonalić umiejętności z dziedziny informatyki - kąciki tematyczne: czytelniczy, przyrodniczy i sportowy pomagają rozwijać zainteresowania 13 Free powerpoint template:

14 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
ŚWIETLICA I SALA ZABAW 14 Free powerpoint template:

15 SALA ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH
SALA JĘZYKOWA 15 Free powerpoint template:

16 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
BIBLIOTEKA 16 Free powerpoint template:

17 W TEJ SZKOLE KAŻDY UCZEŃ ZNAJDZIE COŚ, CO…
pomoże mu osiągnąć sukcesy w ważnych konkursach pozwoli mu rozwijać własne zainteresowania rozszerzy posiadaną wiedzę i uzupełni braki pozwoli miło i twórczo spędzić wolny czas.

18 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
Nauczyciele naszej szkoły dbają o wszechstronny rozwój ucznia, dlatego: - uczą nowatorskimi metodami - piszą innowacje i programy autorskie - mobilizują i przygotowują uczniów do wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych oraz zawodów sportowych - pracują nad wyrównywaniem szans edukacyjnych prowadząc zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze - prowadzą zajęcia „Chcę więcej” dla uczniów zdolnych stwarzają dogodne warunki, by uczniowie mogli się zaprezentować na forum szkoły i miasta - prowadzą dodatkowe zajęcia, np. plastyczne, muzyczne, sportowe. 18 Free powerpoint template:

19 UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH
„Cała Polska czyta dzieciom” „Dobrze uczyć i oceniać w szkole samorządowej” „Trzymaj się prosto” „Dziecko w sieci” „Dzieciństwo bez przemocy” „Pewniak” „Szklanka mleka” „Owoce w szkole” „Śniadanie daje moc” „Klub Bezpiecznego Puchatka”

20 PODSUMOWANIE ta szkoła ma swojego patrona
ta szkoła ma Certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości i Certyfikat Szkoły Uczącej się w tej szkole pracuje kadra kompetentnych nauczycieli! ta szkoła zapewnia uczniom ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu ta szkoła pomaga osiągać sukcesy w nauce i sporcie ta szkoła zapewnia uczniom bezpieczeństwo ta szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wszechstronny rozwój uczniów.

21 CZEKAMY NA CIEBIE PIERWSZOKLASISTO… DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ
Przygotowała: mgr Małgorzata Danis


Pobierz ppt "SERDECZNIE WITAMY W NASZEJ SZKOLE!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google