Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracował: Marcin Kowalik. Chodzenie metodą Nordic Walking przypomina chód sportowy w połączeniu z narciarstwem biegowym - odpychamy się od podłoża.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracował: Marcin Kowalik. Chodzenie metodą Nordic Walking przypomina chód sportowy w połączeniu z narciarstwem biegowym - odpychamy się od podłoża."— Zapis prezentacji:

1 Opracował: Marcin Kowalik

2

3

4 Chodzenie metodą Nordic Walking przypomina chód sportowy w połączeniu z narciarstwem biegowym - odpychamy się od podłoża za pomocą kijków. To najbardziej naturalna i dostępna dla wszystkich forma rekreacji ruchowej. Do tradycyjnego marszu dokładamy ruch w obręczy barkowej, co umożliwiają specjalnie zaprojektowane kijki.

5

6 1.W zasadzie każdy, kto może chodzić może również uprawiać Nordic może również uprawiać Nordic Walking. Walking. 2. Każdy bez względu na wiek. 3.Każdy bez względu na swoją sprawność fizyczną. sprawność fizyczną.

7

8 dres + wygodne obuwie kijki +

9

10

11

12

13 Kijki trekingowe Kijki do Nordic walking

14

15 Nasz wzrostx0,68=długość kijków Osoby poczatkujące - 5 cm Osoby wytrenowane + 5 cm

16 Tabelka firmy Exel.

17

18 Technika Nordic Walking jest na tyle prosta, że każdy może ją opanować, pamiętać należy jednak, że warto zacząć od indywidualnej nauki z instruktorem lub zajęć grupowych dla początkujących.

19

20 Pamiętaj! Przed każdym marszem rozgrzewka! -Rozgrzać stawy, rozciągnąć mięśnie. W ten sposób możemy się uchronić przed kontuzją (od 10 do 15 min). Po każdym marszu ćwiczenia rozciągające! -Nasze mięśnie podczas wysiłku się zbijają. Ćwiczenia rozciągające pozwolą na to byśmy nie odczuwali następnego dnia zrobionego wcześniej treningu.

21

22 1. psychiczne: a - radość b - satysfakcja c - zadowolenie

23 2. zdrowotne: a - zmniejsza ryzyko otyłości b - korzystnie wpływa na sylwetkę c - wzmacnia mięśnie i kości d - pomaga zapobiegać osteoporozie e - wzmacnia odporność

24

25 1. nie kupuj byle jakich kijków - jeśli zaczynasz i nie masz swoich kijków warto umówić się z kimś, kto już chodzi lub z instruktorem, który dysponuje kijkami do Nordic Walking, 2. dobierz odpowiednie ubranie - najlepiej żeby wszystkie części garderoby miały właściwości oddychające, nie ubieraj się zbyt ciepło, załóż wygodne buty, 3. zacznij od lekcji z instruktorem - możesz się umówić na lekcję indywidualną lub dołączyć do grupy - jeśli nauczysz się od razu prawidłowo chodzić Twoja przyjemność i korzyści będą dużo większe, 4. zacznij od lektury techniki chodzenia - jeśli nie chcesz inwestować w lekcję z instruktorem przeczytaj jak powinno się chodzić, 5. pamiętaj o rozgrzewce !!! - brak rozgrzewki jest najczęstszą przyczyną kontuzji!

26 Na koniec warto zauważyć, iż: 1. Nordic Walking ma niewątpliwą dużą zaletę, związaną z tym iż jest łatwo dostępny niemal dla każdego. 2. Nauka techniki nie sprawia trudności, a niezbędny sprzęt ogranicza się do odpowiednich butów, odzieży sportowej oraz kijów. 3. Nordic może być uprawiany przez każdego, w prawie każdych warunkach atmosferycznych i każdym terenie.

27


Pobierz ppt "Opracował: Marcin Kowalik. Chodzenie metodą Nordic Walking przypomina chód sportowy w połączeniu z narciarstwem biegowym - odpychamy się od podłoża."

Podobne prezentacje


Reklamy Google