Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowe Dni Młodzieży. I ŚDM – Rzym 23 marca 1986 r. Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was (1 P 3, 15)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowe Dni Młodzieży. I ŚDM – Rzym 23 marca 1986 r. Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was (1 P 3, 15)"— Zapis prezentacji:

1 Światowe Dni Młodzieży

2 I ŚDM – Rzym 23 marca 1986 r. Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was (1 P 3, 15)

3

4 II ŚDM – Buenos Aires 11-12 kwietnia 1987. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam (1J 4,16)

5

6 III ŚWAITOWE DNI MŁODZIEŻY

7 Santiago de Compostela 19-20 sierpnia 1989 HISZPANIA

8

9

10

11

12 "Jam jest drogą i prawdą i życiem (J 14,6) Hasło III Światowych Dni Młodzieży:

13 Jan Paweł II do młodych: Każde nowe pokolenie potrzebuje swoich apostołów. Oznacza to dla was nową misję. Wy, młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami waszego świata, który dzisiaj naznaczony jest tyloma wyzwaniami i zagrożeniami. Wielu waszych rówieśników nie zna Chrystusa albo nie zna Go wystarczająco dobrze. Dlatego nie możecie trwać w milczeniu i być obojętnymi! Zapraszam was do odnowienia przyrzeczeń apostolskich. Chrystus was potrzebuje! Odpowiedzcie na Jego wołanie z odwagą i entuzjazmem, który towarzyszy waszemu pokoleniu

14 HYMNJesteśmy nadzieją Jesteśmy nadzieją nowego wieku Pielgrzymami nowego świata Chcemy szukać gdzie wolności dar? Idziemy-Jezus czeka nas w Santiago Tylko On najlepszą Drogą Naszą Prawdą, Życiem jest!

15 Pielgrzymi, czego szukacie? Przybyliście, by tutaj, w Santiago, odnaleźć korzenie naszej wiary i na progu trzeciego już tysiąclecia włączyć się wielkodusznym sercem w dzieło nowej ewangelizacji.

16 Przez wieki niezliczone rzesze pielgrzymów utorowały nam drogę do Santiago (…). I dla nas, i dla pielgrzymów, którzy kiedyś tu przybywali, całe wieki wcześniej, ta droga wyraża głębię nawrócenia: pragnienia powrotu do Boga. To droga oczyszczenia i pokuty, odnowy i pojednania (…). Droga młodzieży, tak jak Maryja będziemy utwierdzać naszą drogę oraz zobowiążemy się do naśladowania Chrystusa, który jest drogą, prawdą i życiem. W ten sposób staniemy się gorliwymi głosicielami nowej ewangelizacji oraz twórcami cywilizacji miłości.

17 PRZYJDŹ 4 KWIETNIA godz. 18:30 NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!


Pobierz ppt "Światowe Dni Młodzieży. I ŚDM – Rzym 23 marca 1986 r. Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was (1 P 3, 15)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google