Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metoda i techniki zapobiegające zapłodnieniu. Stosując się do sposobów antykoncepcji zapobiegamy zapłodnieniu,czyli zagnieżdżaniu się embrionu ludzkiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metoda i techniki zapobiegające zapłodnieniu. Stosując się do sposobów antykoncepcji zapobiegamy zapłodnieniu,czyli zagnieżdżaniu się embrionu ludzkiego."— Zapis prezentacji:

1

2 Metoda i techniki zapobiegające zapłodnieniu. Stosując się do sposobów antykoncepcji zapobiegamy zapłodnieniu,czyli zagnieżdżaniu się embrionu ludzkiego (zarodka) wewnątrz macicy czym powoduje jego obumarcie. Antykoncepcja nie zawsze jest stosowana (w tym nie poprawnie stosowana) i bywa także zawodna,co skutkuje rocznie około 40 % (czyli ponad 30 milionów nieplanowanych ciąż) faktem tego jest ponad 40 milionów aborcji rocznie.

3 Hormonalne Mechaniczne Chirurgiczne Naturalne

4 Polega na przecięciu u kobiet jajowodów, a u mężczyzn nasieniowodu. Sterylizacja jest jedna z kilku najskuteczniejszych metod zabezpieczenia się, jednak i ona nie zapewnia pewnej skuteczności. Udokumentowano kilka przypadków samoistnego udrożnienia podwiązanych przewodów.

5 Kolejna skuteczną metodą antykoncepcyjną jest metoda mechaniczna. Dla kobiet- kapturek dopochwowy, a dla płci przeciwnej- prezerwatywa.

6 Najbardziej popularnym sposobem antykoncepcji jest tabletka hormonalna. Tabletka ta jest zbudowana z dwóch związków chemicznych: progesteronu i estrogenu. Połączenie tych dwóch związków działa na blokowanie czynności jajnika i uwolnienia komórki jajowej. Skuteczność osiąga prawie 100%.

7 Preparaty te unieszkodliwiają plemniki pozbawiając ich ruchu. Spermicydy stosuję się kwadrans przed stosunkiem, wprowadzając je do pochwy.

8 Metoda ta opiera się na następujących zasadach: Owulacja następuje 14 dni przed miesiączką z możliwością przesunięcia tego terminu o 2 dni: komórka jajowa żyje około 24 godziny po jajeczkowaniu: plemniki zdolne śa do zapłodnienia przez 72 godziny (3dni) po stosunku.

9 Polegają na wstrzymaniu się od współżycia w okresie płodności. Trzeba pamiętać, że do zapłodnienia może dojść gdy stosunek odbył się dwa dni przed lub po jajeczkowaniu.

10 Stosunek przerywany. Metoda polegająca na wycofaniu członka z pochwy bezpośrednio przed wytryskiem nasienia (spermy) co ma uniemożliwić przedostanie się plemników do jamy macicy.

11 Pierwsze prezerwatywy były powszechnie stosowane w starożytnym Rzymie. Robiono je z baranich pęcherzy. Biorąc za wzór Indian, współcześni naukowcy też wykorzystują surowce roślinne do produkcji hormonów, stosowanych w pigułkach antykoncepcyjnych. Związki chemiczne uzyskiwane z soi i pasternaku wykorzystuje się do syntezy estrogenów. Indianie ze szczepu Chiapas w celach antykoncepcyjnych stosowali słodkie ziemniaki. Współcześni naukowcy zachodzą w głowę, skąd Indianie wiedzieli, że zawierają związek przypominający budową progesteron? Jak zdrowo. I jak ekologicznie!

12


Pobierz ppt "Metoda i techniki zapobiegające zapłodnieniu. Stosując się do sposobów antykoncepcji zapobiegamy zapłodnieniu,czyli zagnieżdżaniu się embrionu ludzkiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google