Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to znaczy “ dobra frekwencja “ w szkole?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to znaczy “ dobra frekwencja “ w szkole?"— Zapis prezentacji:

1 Co to znaczy “ dobra frekwencja “ w szkole?
Wysyłąjąc dziecko do szkoły podwyższasz jego szanse na lepsze osiągnięcia! Co to znaczy “ dobra frekwencja “ w szkole? Nieobecny

2 Czy wiesz jaka jest frekwencja twojego dziecka?
Czy wiesz co to znaczy? ?

3 To jest Simone. Chodzi do klasy siódmej. Uczęszcza na 90% zajęć.
Czy to wystarczy? Co to znaczy?

4 90% frekwencji = pół opuszczonego dnia w każdym tygodniu!!!
Simone myśli, że to wystarczy. Jej rodzice myślą tak samo. Czy mają rację? 90% frekwencji = pół opuszczonego dnia w każdym tygodniu!!! Czy to byłoby dopuszczalne w Twojej pracy? To jest praktycznie pół etatu! Pn Mon Wt Tue Śr Wed CzwThur Pt Fri ? pół dnia nieobecności w każdym tygodniu.

5 Przyjrzyjmy się bliżej.....
Chodząc tylko na 90% zajęć w roku dziecko traci cztery tygodnie lekcji!!! 38 tygodni szkoły. Wrzesień/ September Lipiec/ July ? Nieobecność 4 tygodnie.

6 Tylko 90% frekwencji w szkole przez 5 lat = pół straconego roku!
Wrz Lip. Kl.7 Kl.8 Kl.9 ½ roku nieobecności Kl.10 Kl.11

7 Jaki wpływ może to mieć na życie Simone?
Badania wskazują, że 17 opuszczonych dni w roku = obniżenie oceny o jeden stopień. Im lepsza frekwencja tym lepsze osiągnięcia.

8 Osiągnięcia w szkole średniej biorąc pod uwagę przeciętną liczbę nieobecności w roku szkolnym 2003/4. 20 40 60 80 100 Mniej niż 15 dni 15-20 20-25 25-30 30-35 35-40 Ponad 40 dni Im więcej dni opuszczasz tym mniej przedmiotów zdajesz. %5 albo więcej zdanych przedmiotów A do C % uzyskanie jakichkolwiek kwalifikacji % 15-y-o achieving

9 Jak mogą wyglądać potencjalne zarobki Simone?
Wykształcenie wyższe £15.01 za godzinę Matura £ za godzinę GCSE’s £ za godzinę Stawka na godzinę. Brak kwalifikacji £ za godzinę Kwalifikacje Jakie masz plany względem swojego dziecka?

10 Z tego wynika, że 90% frekwencji nie jest wystarczające.
Co mogę zrobić jako rodzic, aby moje dziecko chodziło codziennie do szkoły?

11 W jaki sposób mogą pomóc rodzice?
Sprawdzaj regularnie obecność dziecka w szkole. Rozmawiaj często z dzieckiem na temat szkoły i jak się w niej czuje. Dzieci, które mają wsparcie w domu częściej chodzą do szkoły.

12 Jak mogą pomóc rodzice cd.
Poinformuj szkołę, dlaczego dziecko nie może przyjść i jak długo go nie będzie. Sprawdź i zapisz numer telefonu do szkoly. Czy znasz system alarmowy szkoły w razie nieobecności dziecka? Dziecko może zostać w domu jedynie, wtedy kiedy jest poważny powód. Nie można wyjeżdżać z dziećmi na wakacje w trakcie trwania semestru.

13 Jak mogą pomóc rodzice cd.
Zapoznaj się z planem zajęć szkolnych, żeby Twoje dziecko było odpowiednio przygotowane na każde zajęcia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości zadzwoń do szkoły – zapewniamy dyskrecję. Chwal i nagradzaj dziecko za chodzenie do szkoły. Zachęcaj do punktualności.

14 Jak jeszcze możesz pomóc?
Jeżeli podejrzewasz, że jest jakiś problem z obecnością twojego dziecka porozmawiaj z nim spokojnie i wysłuchaj tłumaczenia. Zawsze jest jakiś powód nieobecności. Dla ciebie może to być nic istotnego, ale dla dziecka może to być coś bardzo poważnego. Znalezienie powodu nieobecności w szkole jest kluczowe do rozwiązania problemu. Utrzymuj kontakt ze szkołą w celu wspólnej pomocy dziecku. Pamiętajcie, że nie jesteście sami.

15 Jak jeszcze możesz pomóc? cd.
Pamiętaj, że podczas egzaminów dzieci mogą być bardziej wrażliwe, ponieważ to jest dla nich trudny okres. Sprawdzaj często czy odrabia pracę domową. Pomagaj dziecku nadrabiać zaległości. Pamiętaj żeby nagrodzić dziecko za dobrą obecność w szkole.

16 Chodząc do szkoły osiągniesz!
1% -owa poprawa obecności w szkole przyczynia się do 5-6% -ego wzrostu osiągnięć. (Ministerstwo Edukacji) Pomóż nam i twojemu dziecku w utrzymaniu przynajmniej 95%-wej frekwencji. Dzięki temu twoje dziecko będzie mogło otrzymywać wyższe oceny.


Pobierz ppt "Co to znaczy “ dobra frekwencja “ w szkole?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google