Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOŁO NAUKOWE SOLARIS Wydział Energetyki i Paliw

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOŁO NAUKOWE SOLARIS Wydział Energetyki i Paliw"— Zapis prezentacji:

1 KOŁO NAUKOWE SOLARIS Wydział Energetyki i Paliw
Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

2 Początki działalności
Koło Naukowe Solaris Początki działalności Koło naukowe „Solaris” powstało w roku 2005 i zajmuje się tematyką szeroko pojętej energetyki. Od początku działalności koła jego członkowie nieprzerwanie rozwijają swoje zainteresowania i pogłębiają wiedzę zdobytą na studiach. Wielu z nich postanowiło kontynuować pracę naukowo-badawczą podejmując studia doktoranckie.

3 że podróże kształcą, dlatego …
Koło Naukowe Solaris Nasze wyjazdy naukowe Wszyscy wiedzą, że podróże kształcą, dlatego … Koło wielokrotnie organizowało krajowe i zagraniczne wyjazdy, między innymi do elektrociepłowni w Krakowie czy wyjazd do Czech, gdzie studenci zapoznali się ze specyfiką pracy elektrowni atomowej w Temelinie.

4 Koło Naukowe Solaris Prace i Granty
Członkowie koła biorą także udział w działaniach zespołów badawczych i pracach naukowych realizowanych przez pracowników katedry, mają też możliwość realizacji własnych projektów – nasze Koło otrzymało fundusze z Grantu Rektorskiego na rozwój badań najlepszych studentów.

5 Koło Naukowe Solaris Bieżąca działalność
W roku 2013 członkowie koła brali udział w warsztatach dotyczących modelowania rozwoju krajowego systemu energetycznego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (ETZE), którego współorganizatorem było nasze koło. Studenci koła brali udział w organizacji warsztatów z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki, których tematem było modelowanie rozwoju systemu paliwowo-energetycznego z wykorzystaniem modelu TIMES.

6 Sesje Kół Naukowych i Konferencje
Koło Naukowe Solaris Sesje Kół Naukowych i Konferencje Studenci należący do koła mają możliwość uczestnictwa w Sesjach Kół Naukowych, gdzie licznie wygłaszają referaty, wielokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Studenci koła biorą także aktywny udział w prestiżowych konferencjach min. w Krakowskiej Konferencji Młodych Uczonych, Konferencjach Młodych Energetyków, połączony z możliwością wydania publikacji. W ten sposób studenci wkraczają do świata nauki jeszcze na studiach.

7 „Energetyka Polska – zagrożenia i wyzwania”
Koło Naukowe Solaris „Energetyka Polska – zagrożenia i wyzwania” Głównym celem konferencji zorganizowanej w 2011 r. było podniesienie wśród młodych ludzi świadomości na temat obecnej sytuacji sektora paliwowo-energetycznego w Polsce. Konferencja stanowiła swoiste forum do dyskusji pomiędzy autorytetami z pogranicza takich dziedzin nauki jak energetyka, fizyka, ekonomia czy geopolityka a studentami. W tym roku planujemy ponownie zorganizować konferencję i uczynić z niej stały element kalendarza naszego Koła.

8 Zatem jeśli jesteś osobą ambitną, pełną pozytywnej energii, która chciałaby w pożyteczny sposób wykorzystać czas studiów, wstąp do naszego koła! Jedyne wymagania jakie musisz spełniać, to posiadać otwarty umysł i trochę wolnego czasu. Koło Naukowe „Solaris”, Kontakt: dr inż. Artur Wyrwa Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Energetyki i Paliw, Katedra Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego tel ,


Pobierz ppt "KOŁO NAUKOWE SOLARIS Wydział Energetyki i Paliw"

Podobne prezentacje


Reklamy Google