Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagrożenia związane z używkami w świecie nastolatków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagrożenia związane z używkami w świecie nastolatków."— Zapis prezentacji:

1 Zagrożenia związane z używkami w świecie nastolatków.
Wykonały: Agnieszka Nowak i Agata Reclik

2 Problemy młodzieży Jednym z największych problemów młodzieży w naszych czasach jest sięganie po używki w coraz młodszym wieku. Niewątpliwie bardzo często „słyszy się” o nastolatkach pijących alkohol i palących papierosy w publicznych miejscach.

3 Tytoń Palenie papierosów, zarówno czynne jak i bierne szkodzi zdrowiu. Ale czy faktycznie wywołuje te wszystkie choroby o których się mówi? Czy palacze umierają wcześniej? Tak. Nie miej złudzeń, że wdychając 4000 tysiące szkodliwych substancji, w tym 40 rakotwórczych, nie niszczysz swojego zdrowia. Również nie paląc, a wdychając biernie dym tytoniowy podtruwasz swój organizm.

4 Alkohol Powoduje marskość wątroby, wrzody żołądka, choroby układu krążenie, obciąża nerki, powoduje obumieranie komórek nerwowych, czyli ogólne wyniszczenie organizmu wraz z uzależnieniem psychicznym i fizycznym.

5 Marihuana Coraz więcej osób sięga po marihuanę i coraz więcej nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości tej używki. Tak wynika z najnowszych badań. Lekarze są przerażeni i biją na alarm. Pokazują realne zagrożenia, jakie wynikają z palenia trawki.

6

7 Dlaczego młodzież sięga po używki?
Nieletni, obserwując zachowanie dorosłych, przejmują od nich złe wzorce. Rodzice nierzadko palą papierosy, szkodząc tym samym sobie i swoim dzieciom. Poza tym w czasie spotkań towarzyskich zazwyczaj pije się alkohol. Dzieci, widząc "rytuały" dorosłych, często starają się ich naśladować. Dzieje się tak dlatego, ze w dzieciach drzemie potrzeba bycia dorosłym. Przyjmijmy, że młodzi ludzie są doskonałymi obserwatorami. Widzą, co się wokół nich dzieje, ale nie wiedzą, dlaczego tak jest. Ciekawość najczęściej prowadzi do pierwszego razu z wódką czy papierosem. Nastolatki mają zbyt słabą wolę, aby powstrzymać się przed spróbowaniem "zakazanego owocu".

8


Pobierz ppt "Zagrożenia związane z używkami w świecie nastolatków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google