Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie informatyki w budownictwie. Uniwersalność Informatyka znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i służy do rozwiązywania wielu problemów,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie informatyki w budownictwie. Uniwersalność Informatyka znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i służy do rozwiązywania wielu problemów,"— Zapis prezentacji:

1 Wykorzystanie informatyki w budownictwie

2 Uniwersalność Informatyka znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i służy do rozwiązywania wielu problemów, również z dziedziny budownictwa.

3 Odpowiedzialność Budownictwo to odpowiedzialna profesja, dlatego inżynierowie budowlani powinni wykazywać się pewnymi zdolnościami np. precyzją, spostrzegawczością itd. a także znajomością pewnych programów komputerowych. Budownictwo to odpowiedzialna profesja, dlatego inżynierowie budowlani powinni wykazywać się pewnymi zdolnościami np. precyzją, spostrzegawczością itd. a także znajomością pewnych programów komputerowych.

4 Błędy Mylić się jest rzeczą ludzką. Inżynier jest tylko i aż człowiekiem i jak każda istota ludzka popełnia błędy. Mylić się jest rzeczą ludzką. Inżynier jest tylko i aż człowiekiem i jak każda istota ludzka popełnia błędy.

5 Konsekwencje Budownictwo nie toleruje błędów i pomyłek. Konsekwencje są katastrofalne. Budownictwo nie toleruje błędów i pomyłek. Konsekwencje są katastrofalne.

6 Rozwiązanie Aby uniknąć niepotrzebnych błędów wykorzystuje się programy komputerowe pozwalające na dokładne przeprowadzenie wielu skomplikowanych obliczeń. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów wykorzystuje się programy komputerowe pozwalające na dokładne przeprowadzenie wielu skomplikowanych obliczeń.

7 Programy Istnieje wiele programów, które wykonują obliczenia. Jednym z takich programów jest Excel, czy też MathCad. Istnieje wiele programów, które wykonują obliczenia. Jednym z takich programów jest Excel, czy też MathCad.

8 Trochę grafiki Oprócz programów obliczeniowych w budownictwie stosowane są programy graficzne. Jednym z takich programów jest AutoCad. Oprócz programów obliczeniowych w budownictwie stosowane są programy graficzne. Jednym z takich programów jest AutoCad.

9 Parę słów o systemie AutoCad AutoCad charakteryzuje się łatwą obsługą i dlatego jest programem dość popularnym wśród inżynierów. AutoCad charakteryzuje się łatwą obsługą i dlatego jest programem dość popularnym wśród inżynierów.

10 Zastosowanie AutoCada Jest to program stosowany głównie do tworzenia rysunków technicznych (dokumentacji technicznej) np. projekt mostu, budynku, drogi itd. Jest to program stosowany głównie do tworzenia rysunków technicznych (dokumentacji technicznej) np. projekt mostu, budynku, drogi itd.

11 Podsumowanie Informatyka jest stosowana w budownictwie i z pewnością z roku na rok jej udział będzie wzrastał. Informatyka jest stosowana w budownictwie i z pewnością z roku na rok jej udział będzie wzrastał.

12 Zakończenie Dziękuję za uwagę Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wykorzystanie informatyki w budownictwie. Uniwersalność Informatyka znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i służy do rozwiązywania wielu problemów,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google