Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole w Łaziskach Górnych wybudowane zostało w 1959 roku przez KWK Bolesław Śmiały, dla dzieci pracowników tejże kopalni. Od 1985 roku nadzór administracyjny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole w Łaziskach Górnych wybudowane zostało w 1959 roku przez KWK Bolesław Śmiały, dla dzieci pracowników tejże kopalni. Od 1985 roku nadzór administracyjny."— Zapis prezentacji:

1

2 Przedszkole w Łaziskach Górnych wybudowane zostało w 1959 roku przez KWK Bolesław Śmiały, dla dzieci pracowników tejże kopalni. Od 1985 roku nadzór administracyjny pełni Gmina Miejska Łaziska Górne. Placówka położona jest na uboczu, blisko lasu, pól i ogródków działkowych. Panująca wokół cisza i spokój rzadko zakłócone są odgłosami miejskiej cywilizacji. Dzieci często korzystają ze spacerów i wycieczek poznając najbliższą okolicę. Przedszkole posiada dwa bardzo dobrze wyposażone w urządzenia z drewna place zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Baza spełnia oczekiwania zarówno personelu przedszkola jak i jego klientów. Na bieżąco w miarę posiadanych środków jest uzupełniana o nowe urządzenia i pomoce dydaktyczne. Nowoczesna kuchnia serwuje dzieciom pyszne, domowe dania. Przedszkole czynne jest 10,5 godzin dziennie i realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

3 Przedszkole zatrudnia 30 osób: 16 nauczycielek 14 pracowników obsługi Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i duże kompetencje – 14 nauczycielek posiada wykształcenie wyższe magisterskie 2 osoba wyższe zawodowe. Mamy 12 nauczycieli dyplomowanych, 3 nauczycieli kontraktowych, 1 nauczyciel stażysta. Dzieci uczestniczą również w zajęciach z logopedą oraz psychologiem. Nauczyciele mają ukończone studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne pozwalające na prowadzenie zajęć z oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej.

4 Kadra kierownicza Dyrektor mgr Maria Bzdura Wicedyrektor mgr Ewa Wawerla

5 Personel pedagogiczny

6 Personel techniczny

7 Regulamin przedszkola 1. Przedszkole jest czynne od 6:00 do 16:30. 2. Do przedszkola należy przyprowadzać dzieci czyste i zdrowe. 3. Pobyt dziecka w przedszkolu uzależniony jest od treści umowy zawartej z rodzicami, w której wyszczególnione są godziny pobytu dziecka w przedszkolu. 4. Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać najpóźniej do godziny 8:15. 5. Dzieci niekorzystające z podwieczorku rodzice powinni odbierać najpóźniej do godziny 15:00. 6. Zwrot kosztów za żywienie przysługuje za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu. 7. Wpłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonać zgodnie z zawartą umową. 8. Wszelkie sprawy dotyczące pracy wychowawczo-dydaktycznej rodzice powinni kierować w pierwszej kolejności do nauczycieli. 9. Wnioski dotyczące działalności placówki oraz pracy oraz pracy nauczycieli i pozostałego personelu należy kierować do dyrektora lub wicedyrektora przedszkola.

8 W przedszkolu fajnie jest!

9 6:00 – 8:00 RANEK 6:00 – 8:00 RANEK Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne i grupowe na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zabawy dowolne, służące realizacji pomysłów dzieci, gry i zabawy stolikowe, rysowanie, kolorowanie.

10 8:00 – 13:00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ Zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przygotowanie do śniadania, kształtowanie nawyków higienicznych. Śniadanie. Zabiegi higieniczne po posiłku, mycie zębów, doskonalenie czynności samoobsługowych.

11 Zajęcia dydaktyczne programowe – realizacja programu wychowania przedszkolnego. Zabawy dydaktyczne, tematyczne, dowolne, słuchanie opowiadań.

12 Spacery, wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu – to lubimy!

13 Po zabawie – czas na obiad i odpoczynek!

14 13:00 – 16:30 ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE 13:00 – 16:30 ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia indywidualne z dziećmi – język angielski, kółka zainteresowań. Zajęcia i zabawy ruchowe na powietrzu, zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci.

15 Małe co nieco – podwieczorek! I po super dniu możemy iść do domu!

16 Przedszkolny kalendarz imprez

17 WRZESIEŃ Sprzątanie Świata Spartakiada Przedszkolaków

18 PAŹDZIERNIK Święto Drzewa Dzień Edukacji Narodowej Światowy Tydzień Zwierząt Pasowanie na przedszkolaka

19 LISTOPAD Spotkanie z leśniczym Dzień Czystego Powietrza Święto Pluszowego Misia Spotkanie z Hektorem i policjantem

20 GRUDZIEŃ Dzień Górnika Spotkanie ze Świętym Mikołajem Opłatek Akcja Szlachetna Paczka Spotkania z pensjonariuszami Domu Spokojnej Starości Pieczenie ciasteczek

21 STYCZEŃ Dzień Babci i Dziadka

22 LUTY Bal Przebierańców Dzień Czekolady

23 MARZEC Powitanie wiosny Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Dziecięcej

24 KWIECIEŃ Zajączek Małe formy teatralne Spotkanie z dentystą

25 MAJ Dzień strażaka Wycieczki

26 CZERWIEC Dzień Dziecka Festyn Rodzinny

27

28

29

30

31

32 - Z Gimnazjum nr 3, Szkołą Podstawową nr 6, - Z Domem Spokojnej Starości im. Św. Ojca Pio, - Z fundacjami ekologicznymi: ARKA, Klub Gaja, REBA, - Z Biblioteką Miejską, - MDK Łaziska Górne, - Gazetą Łaziską, - Urzędem Miasta, - Z Nadleśnictwem Kobiór, - Stowarzyszeniem Pro Animali, - Schroniskiem Fauna z Rudy Śląskiej, - Szlachetną Paczką,

33 Przedszkole nr 6 im. Pod Topolą ul. Wyszyńskiego 27 43-173 Łaziska Górne Tel.: 32/2243 356 www.p6laziska.edupage.org


Pobierz ppt "Przedszkole w Łaziskach Górnych wybudowane zostało w 1959 roku przez KWK Bolesław Śmiały, dla dzieci pracowników tejże kopalni. Od 1985 roku nadzór administracyjny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google