Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej? -debata.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej? -debata."— Zapis prezentacji:

1 Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej? -debata

2 CEL zebranie pomysłów, jak młodzi mieszkańcy naszej miejscowości mogą czerpać korzyści, jakie niesie ze sobą proces integracji europejskiej

3 Zadanie aktywizujące Prosimy o wypisanie jak największej ilości skojarzeń związanych z Unią.

4 Zadanie aktywizujące Prosimy o wpisanie w okręgi bez jakich dwóch czynników, grup osób etc. Nie istniałaby Unia Europejska

5 Zadanie aktywizujące Prosimy o wypisanie na kartkach korzyści, jakie wniosła dla Państwa Unia Europejska.

6 Korzyści płynące z członkostwa: Bezproblemowe wyjazdy do innych krajów członkowskich Prawie jednolita waluta w krajach członkowskich Możliwa edukacja i praca w krajach członkowskich Tańsze rozmowy telefoniczne,sms-y,mms-y Tanie linie lotnicze Nowe drogi Nowe nowoczesne laboratoria Rozwój i modernizacja przedsiębiorstw Stypendia Erasmus Pokojowa sytuacja między krajami członkowskimi

7 Jak często Pani wyjeżdża za granicę? Czy macie jakichkolwiek znajomych w innym kraju europejskim? Czy ktoś z Waszych starszych znajomych wyjechał na stypendium za granicę? Czy widzieliście w swojej gminie choć jedną tablicę na drodze lub na ścianie budynku, która informuje, że dana inwestycja finansowana była z funduszy europejskich? Czy chcielibyście podróżować dobrymi i szybkimi drogami? Oczekiwać na przyjazd pociągu na czystych i nowoczesnych dworcach? Zwiedzać odrestaurowane zabytki?

8 W jakich dziedzinach życia zauważacie wpływ integracji europejskiej? Co Unia Europejska mogłaby jeszcze poprawić? Czy chcielibyście uczyć się z tych samych podręczników z jakich uczą się Francuzi czy Hiszpanie? Czy chcielibyście odbywać wizyty studyjne w szkołach w innych krajach? Czy chcielibyście, żeby Polska przyjęła euro? Czego powinniśmy oczekiwać od Unii Europejskiej? Czy wyobrażacie sobie, że Polska mogłaby wyjść z Unii Europejskiej? Jak wtedy wyglądałaby rzeczywistość wokół nas?

9 Czy ktokolwiek z waszych znajomych, rodziny, przyjaciół skorzystał bezpośrednio z funduszy europejskich? Czy potraficie wymienić choć jedną jego nazwę? Czy trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę, żeby napisać wniosek o dotację?

10 Czy Wy, jako młodzi, niepełnoletni ludzie możecie otrzymać grant europejski na realizację własnego pomysłu? Czy słyszeliście o jakiejkolwiek europejskiej organizacji młodzieżowej? Czy chcielibyście wyjechać za granicę na konferencję, warsztat, szkolenie lub festiwal, w którym biorą udział Wasi rówieśnicy z innych krajów członkowskich? Czy takie wydarzenia są w ogóle organizowane? Jeśli tak, to po co?

11 Co zrobić, aby młodzi ludzie częściej korzystali z oferty programów europejskich i korzyści, jakie niesie ze sobą proces integracji europejskiej? Czy potrzebują oni doradcy w urzędzie gminy czy może wystarczy portal informacyjny? Co ułatwiłoby młodym ludziom wnioskowanie o granty europejskie na ich realizację ich własnych pomysłów? Komu należy zgłosić takie postulaty?

12 Czas na propozycje i wnioski

13 Dziękujemy za obecność! Martyna Wolańska Aleksandra Lisicka


Pobierz ppt "Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej? -debata."

Podobne prezentacje


Reklamy Google