Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Kamczmarska Nikola Gawron

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Kamczmarska Nikola Gawron"— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Kamczmarska Nikola Gawron
Paryż Agnieszka Kamczmarska Nikola Gawron

2 Informacje o Paryżu Co roku Paryż odwiedza około 30 milionów turystów. Jest to jedno z najbardziej znanych i charakterystycznych miast na kuli ziemskiej. Właściwie każdy ma swoje własne wyobrażenie o tym mieście, bez względu na to, czy udało mu się je odwiedzić czy też nie. Wśród opinii przeważa mit wyjątkowości tego miasta, jego uroku, wszechogarniającej romantyczności i niesamowitego artyzmu jaki spotyka się na każdym kroku. Wiele z nich owszem, sprawdza się, inne zaś nie. Część przyjezdnych opuszcza Paryż wręcz zawiedziona klimatem jaki panuje w tym mieście.

3 Zdjęcia Paryża

4 Informacje o Wieży Eiffla
Być może, nie wszystkim jest wiadomo, że Wieża Eiffla miała trzech autorów, a nie tylko jednego – który wywodzi się z samej nazwy. Autorami oprócz Gustawa Alexandra Eiffla są także Maurice Kochlin i Emile Nauger. Pewnie gdyby żyli, to aż po dzień dzisiejszy żałowaliby tego, że po kilku miesiącach od zaprojektowania wieży odsprzedali wszystkie prawa autorskie Eiffelowi. Koechin ma jeszcze o tyle zasług, że jako pomysłodawca kratowniczej konstrukcji kierował budową wierzy.

5 Francja

6 Informacje o Francji państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej. Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Holandią. Kraj jest połączony z Wielką Brytanią przez Eurotunel przebiegający pod kanałem La Manche.

7 Flaga Francji

8 Zdjęcia Francji

9 Zwyczaje Francji Francja zachwyci nas szczególnie wysoką kultura bycia. Często odwiedzając nowe państwa podziwiamy architekturę, widoki, ale mamy problem z kuchnią, zapleczem turystycznym, obsługą. Tam nie będzie takich kłopotów. W sklepie, w hotelu, restauracji zostaniemy obsłużeni co najmniej grzecznie, a jeśli mamy szczęście do wyjątkowego gospodarza, czy właściciela, to z wielką uprzejmością i starannością. Jednak trzeba przestrzegać pewnych zasad. Częściej niż w Polsce używać zwrotów grzecznościowych: bonjour czyli dzień dobry, merci, czyli dziękuję, au revoir, czyli do widzenia. Kiedy jesteśmy na targu, w sklepie nie możemy dotykać owoców, warzyw ani kwiatów, chyba, że sprzedawca wyraźnie to zaproponuje. Jeśli jeszcze nie poruszymy tematu pensji naszego rozmówcy i nie podepczemy trawników, wszystko będzie w porządku.

10 Atrakcje Francji Co warto zobaczyć: Wieża Eiffla,
Łuk Triumfalny, Muzeum Luwr, Europark, Park Rozrywki Disneyland, Wyspy Lerins, Marineland, Muzeum sztuki dekoracyjnej Lyon.

11 Jeziora we Francji

12 Góry we Francji

13 Dziękujemy za uwagę ! ;)


Pobierz ppt "Agnieszka Kamczmarska Nikola Gawron"

Podobne prezentacje


Reklamy Google