Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Comenius Uczenie się przez całe życie Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej English Language Teaching Methodology For Non Native English Language Teachers.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Comenius Uczenie się przez całe życie Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej English Language Teaching Methodology For Non Native English Language Teachers."— Zapis prezentacji:

1 Comenius Uczenie się przez całe życie Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej English Language Teaching Methodology For Non Native English Language Teachers Easy School of Languages Malta 2010

2 Celem tego programu jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej, poprzez unijne dofinansowanie udziału w szkoleniach w krajach europejskich. P rogram Comenius Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej adresowany jest do wszystkich praktykujących nauczycieli. Każdy pedagog zainteresowany szkoleniem zagranicą, może wybrać kurs kilkudniowy ( m.in. dotyczący obsługi komputera). Jednym z warunków udziału jest udokumentowana znajomość tego języka, w jakim odbywa się szkolenie. W kursach metodologicznych – trwających 2 tygodnie – mogą uczestniczyć nauczyciele języków obcych. Jakie są zalety takich kursów ? Przede wszystkim doskonali się znajomość języków obcych i nawiązuje się kontakty osobiste z nauczycielami z innych krajów. Cenna jest także wymiana doświadczeń pomiędzy pedagogami z różnych szkół i środowisk. Istotny jest również fakt, że zajęcia odbywają się w małych grupach i prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, mówiących w różnych językach ( najczęściej są to native speakers), którzy mają doświadczenie w pracy z nauczycielami. Warto również wymienić, że poznaje się kraj, do którego się udaje, jego kulturę, zabytki i jedzenie.

3 Easy School of Languages, Valetta, Malta Wykładowca Alan Marsh i cała grupa – 15 nauczycielek z 6 krajów

4 Malta rozkwitła i rozbudowała się w XVI – XVII wieku, kiedy zamieszkiwali tam rycerze św. Jana czyli joanici. To oni zbudowali tam ogromne forty mające bronić wyspę przed atakami Turków.

5 Nieoficjalny symbol Malty-ośmioramienny krzyż jest eksponowany w wielu miejscach oraz na różnych produktach

6 Istnieje wiele śladów panowania na Malcie Imperium Brytyjskiego ( 1802 – 1974 ): oficjalny język angielski, ten sam system szkolnictwa, pomniki królowej Wiktorii, ruch lewostronny, a nawet działające do dziś autobusy.

7 Architektura Malty obfituje w barokowe budynki – fortyfikacje, kościoły i kamienice miały wspaniałych budowniczych.

8 Na Malcie jedzenie jest urozmaicone ale widoczne są wpływy włoskie. W kuchni popularny jest fenek, czyli królik oraz lampuki fish, czyli lokalna ryba. Maltańczycy uwielbiają także ciastka z nadzieniem migdałowym.

9 Maltańczycy są bardzo religijni. Na wyspie jest 365 kościołów. Szczególnie uroczyście obchodzone są festy, czyli odpusty, podczas których na ulice wynosi się ogromne posągi świętych,aniołów a także Jana PawłaII

10 Na Malcie można zachwycić się bogactwem form przyrody.


Pobierz ppt "Comenius Uczenie się przez całe życie Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej English Language Teaching Methodology For Non Native English Language Teachers."

Podobne prezentacje


Reklamy Google