Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Deutschla nd Podaj nazwę zespołu z fotografii. Nazwa grupy w dosłownym tłumaczeniu to martwe spodnie, idiom oznaczający impotenta lub flaki z olejem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Deutschla nd Podaj nazwę zespołu z fotografii. Nazwa grupy w dosłownym tłumaczeniu to martwe spodnie, idiom oznaczający impotenta lub flaki z olejem."— Zapis prezentacji:

1

2 Deutschla nd

3 Podaj nazwę zespołu z fotografii. Nazwa grupy w dosłownym tłumaczeniu to martwe spodnie, idiom oznaczający impotenta lub flaki z olejem.

4 Die Toten Hosen

5 W jakim niemieckim mieście znajduje się największy rzeczny port na świecie, jego powierzchnia to ok. 740 ha a przeładunek - ok. 40 mln. ton rocznie?

6 W Duisburgu

7 Pierwszą płytę, Debil, wydali w 1984. Największy skok popularności miał miejsce po nagraniu piosenki Paul Farin Urlaub– gitara i śpiew Bela B.– perkusja i śpiew Rod– gitara basowa i śpiew to skład zespołu punk-rockowego o jakiej nazwie? Dla ułatwienia: nazwa zespołu kojarzy się z pewną grupą zawodową.

8 Die Ärzte

9 Niechęć do rozwiązywania zadań matematycznych spowodowała, że Konrad Zuse (1910–1995) wynalazł pierwszą binarną maszynę liczącą – Z3. Pierwszy komputer rozwiązywał cztery podstawowe działania arytmetyczne w ciągu trzech sekund. Był to rok 1941 czy 1952?

10 1941

11 Zdjęcie przedstawia zabytki Berlina. Nazwij przynajmniej 3 spośród nich.

12 Brama Brandenburska (Brandenburgertor) Czerwony Ratusz (Rathaus) Kościół pamięci (Gedächtniskirche) Budynek Reichstagu

13 Niemiecki zespół muzyczny. Powstał w 2000 roku w Berlinie. Założycielami grupy są Inga Humpe i Tommi Eckart. Podaj jego nazwę.

14 2raumwohnung

15 Podaj nazwę niemieckiego zespołu, grającego muzykę z gatunku industrial metal. Zespół powstał na początku 1993 roku.

16 Rammstein

17 W 1995 roku zespół Instytutu im. Fraunhofera pod kierownictwem Karlheinza Brandenburga opracował metodę kompresji dźwięków. W jakim urządzeniu jest wykorzystywana ta technologia?

18 w MP3

19 Corocznie w lutym rozdawane są takie niedźwiedzie. W jakim mieście? Podaj również nazwę festiwalu.

20 W Berlinie na festiwalu filmowym Berlinale

21 Bawaria leży na południowym- wschodzie Niemiec i jest największym krajem związkowym. Stolicą tego Landu jest...

22 Monachium (München)

23 Najbardziej znane przeboje tego wokalisty to "Ich kenne nichts", "Danke", i "Sie sieht mich nicht Xavier w październiku skończy 40 lat. Podaj jego nazwisko.

24 Naidoo

25 Do upadku muru, dzielącego Niemcy na wschodnią i zachodnią część, doprowadziła pokojowa rewolucja zainicjowana przez mieszkańców NRD. Od ilu lat Niemcy są ponownie zjednoczonym krajem?

26 Od 3 października 1990 roku

27 Buddenbrokowie, Śmierć w Wenecji, Czarodziejska góra, Doktor Faustus są dziełami wybitnego niemieckiego prozaika i eseisty, laureata literackiej nagrody Nobla. Podaj jego imię i nazwisko.

28 Thomas Mann

29 Söhne Mannheims to nazwa awangardowej grupy teatralnej założonej w Berlinie czy grupy muzycznej założonej w 1995 roku w Mannheim?

30 Nazwa grupy muzycznej

31 W północnej Nadrenii-Westfalii, co roku 11 listopada rozpoczyna się tzw. piąta pora roku czyli karnawał (Karneval). O której godzinie się rozpoczyna?

32 O 11.11

33 Dokończ Europa-Park, Hansapark, Heide- Park to nazwy znanych niemieckich …

34 parków rozrywki (wesołych miasteczek)

35 Rudolf Hell (1901–2002), już w latach 20. wpadł na pomysł rozkładania tekstów i obrazów na punkty i linie. Wynaleziony przez niego aparat Hellschreiber transmitował po raz pierwszy tekst i obraz na duże odległości. O jakim wynalazku mowa?

36 O skanerze

37 Dokończ ARD, ZDF, RTL, SAT to najbardziej atrakcyjne …

38 niemieckie stacje telewizyjne

39 Wybitny przedstawiciel niemieckiego neoromantyzmu i jeden z największych twórców operowych. O kim mowa? Kto widnieje na fotografiach – Richard Wagner czy Franz Schubert?

40 Richard Wagner

41 10 sierpnia 1897 roku chemik Felix Hoffmann (1868–1946) otrzymał w wyniku syntezy biały proszek: kwas acetylosalicylowy – jak się miało okazać cudowny środek Pod jaką nazwą jest powszechnie znany?

42 Jest to aspiryna

43 Oto niektóre partie obecne w niemieckim parlamencie. Która z partii jest najstarsza i ma najdłuższą tradycję?

44 SPD (Sozialdemokratische Partei Deutschlands). Za rok powstania uważa się 1863 kiedy, to Ferdynand Lassalle zakłada Ogólnoniemieckie Zrzeszenie Robotnicze (Allgemeiner Deutscher Arbeiterverein)

45 Podaj nazwę duetu muzycznego z Berlina. W skład zespołu wchodzą AnNaR i Peter Plate, który również pisze teksty piosenek. Duet powstał w 1991.

46 Rosenstolz

47 Kim są osoby przedstawione na fotografiach? Sven Hannawald Martin Schmitt

48 Skoczkami narciarskimi

49 Ilustracje przedstawiają ten sam budynek. Jaki i w którym mieście?

50 Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu w Berlinie

51 Co przedstawiają poniższe loga?

52 marki niemieckich samochodów

53 Zespół hardrockowy założony w 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Obecny skład zespołu: Klaus Meine, Matthias Jabs, Rudolf Schenker, James Kottak, Paweł Mąciwoda. Podaj nazwę zespołu.

54 Scorpions

55 Podaj nazwę miasta, którego symbolem jest Posąg Rolanda. W tle widoczny jest ratusz. Miasto jest stolicą najmniejszego z krajów związkowych Niemiec.

56 Brema (Bremen)

57 Na slajdzie przedstawiono zabytki Kolonii. Jaki klub piłkarski jest chlubą tego miasta? Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny Most Hohenzollernów oraz katedra Muzeum czekolady Ratusz

58 Drużyna 1. FC Köln

59 Niemiecki piosenkarz, autor tekstów, perkusista i kompozytor rockowy. Urodzony w maju 1946 roku. Posiada ogromny dorobek muzyczny - wydał 44 albumy. O kim mowa?

60 Udo Lindenberg (ur. 17 maja 1946, w Gronau w Nadrenii Północnej- Westfalii)

61 Poniżej przedstawiono logo pewnych firm. O jaką branżę chodzi?

62 O linie lotnicze

63 Wyspa Reichenau, ma 4,4 km², 4.500 mieszkańców, połączona jest z lądem groblą o długości 2 km, od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Podaj jej dokładne położenie.

64 Na jeziorze Bodeńskim (Bodensee)

65 Miasto w kraju związkowym Nadrenia Północna- Westfalia, bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią. W tutejszej katedrze koronował się w roku 962 Otton I. O jakie miasto chodzi?

66 Akwizgran (Aachen)

67 Dokończ: Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Süddeutsche Zeitung" i "Die Zeit to nazwy…

68 wysokiej jakości ponadregionalnych gazet niemieckich

69 Niemiecki muzyk reggae i hip hopowy, członek zespołu Seeed. Karierę solową rozpoczął albumem Stadtaffe (Miejska małpa) z 2008 roku. Czy chodzi o Petera Foxa?

70 Tak

71 Podaj nazwę miasta w kraju związkowym Turyngia. Miasto było za panowania Karola Augusta (1775- 1828) centrum życia kulturalnego i artystycznego Niemiec, głównie dzięki twórczości J.W. Goethego i F. Schillera.

72 Weimar

73 Po co co roku w Weiberfastnacht, punktualnie o godzinie 11.11 kilkadziesiąt tysięcy przebranych w barwne kostiumy kobiet wdziera się do ratuszy w Düsseldorfie, Bonn i Kolonii?

74 Żeby obciąć krawaty urzędnikom i otrzymać symboliczny klucz do bram miasta, przejmując na ten dzień symbolicznie władzę.

75 Był ósmym i ostatnim dzieckiem w rodzinie. Na fotografii pokazano dom w Eisenach gdzie w 1685 urodził się ten wybitny muzyk. O kogo chodzi? Podaj imię i nazwisko.

76 Jan Sebastian Bach

77 Sądowe postępowania karne prowadzone w latach 1945-1949 przeciwko zbrodniarzom nazistowskim toczone przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym to tzw. … ? Pałac sprawiedliwo ś ci

78 Procesy Norymberskie

79 Fehmarn, Sylt, Föhr, Pellworm Co oznaczają te nazwy?

80 Wybrane wyspy Niemiec

81 Podaj imię i nazwisko niemieckiego kompozytora i pianisty. Oprócz Bagateli dla Elizy muzyk znany jest z kantaty finałowej z IX symfonii d-moll op. 125, - Ody do radości

82 Ludwig van Beethoven

83 Co roku na jesiennych ulicach, ciągną pochody dzieci z kolorowymi lampionami. Za oknami słychać refren piosenki Laterne, Laterne, Sonne, Mond und Sterne O jakie święto chodzi?

84 To Świętomarcińskie zabawy na 11listopada


Pobierz ppt "Deutschla nd Podaj nazwę zespołu z fotografii. Nazwa grupy w dosłownym tłumaczeniu to martwe spodnie, idiom oznaczający impotenta lub flaki z olejem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google