Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Deutschland.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Deutschland."— Zapis prezentacji:

1 Deutschland

2 Podaj nazwę zespołu z fotografii
Podaj nazwę zespołu z fotografii. Nazwa grupy w dosłownym tłumaczeniu to martwe spodnie, idiom oznaczający impotenta lub flaki z olejem.

3 Die Toten Hosen

4 W jakim niemieckim mieście znajduje się największy rzeczny port na świecie, jego powierzchnia to ok. 740 ha a przeładunek - ok. 40 mln. ton rocznie?

5 W Duisburgu

6 Pierwszą płytę, Debil, wydali w 1984
Pierwszą płytę, Debil, wydali w Największy skok popularności miał miejsce po nagraniu piosenki Paul Farin Urlaub– gitara i śpiew Bela B.– perkusja i śpiew Rod– gitara basowa i śpiew to skład zespołu punk-rockowego o jakiej nazwie? Dla ułatwienia: nazwa zespołu kojarzy się z pewną grupą zawodową.

7 Die Ärzte

8 Niechęć do rozwiązywania zadań matematycznych spowodowała, że Konrad Zuse (1910–1995) wynalazł pierwszą binarną maszynę liczącą – Z3. Pierwszy komputer rozwiązywał cztery podstawowe działania arytmetyczne w ciągu trzech sekund. Był to rok 1941 czy 1952?

9 1941

10 Zdjęcie przedstawia zabytki Berlina. Nazwij przynajmniej 3 spośród nich.

11 Brama Brandenburska (Brandenburgertor)
Czerwony Ratusz (Rathaus) Kościół pamięci (Gedächtniskirche) Budynek Reichstagu

12 Niemiecki zespół muzyczny. Powstał w 2000 roku w Berlinie
Niemiecki zespół muzyczny. Powstał w 2000 roku w Berlinie. Założycielami grupy są Inga Humpe i Tommi Eckart. Podaj jego nazwę.

13 2raumwohnung

14 Podaj nazwę niemieckiego zespołu, grającego muzykę z gatunku industrial metal. Zespół powstał na początku 1993 roku.

15 Rammstein

16 W 1995 roku zespół Instytutu im
W 1995 roku zespół Instytutu im. Fraunhofera pod kierownictwem Karlheinza Brandenburga opracował metodę kompresji dźwięków. W jakim urządzeniu jest wykorzystywana ta technologia?

17 w MP3

18 Corocznie w lutym rozdawane są takie niedźwiedzie. W jakim mieście
Corocznie w lutym rozdawane są takie niedźwiedzie. W jakim mieście? Podaj również nazwę festiwalu.

19 W Berlinie na festiwalu filmowym Berlinale

20 Bawaria leży na południowym-wschodzie Niemiec i jest największym krajem związkowym. Stolicą tego Landu jest...

21 Monachium (München)

22 Najbardziej znane przeboje tego wokalisty to "Ich kenne nichts", "Danke", i "Sie sieht mich nicht„ Xavier w październiku skończy 40 lat. Podaj jego nazwisko.

23 Naidoo

24 Do upadku muru, dzielącego Niemcy na wschodnią i zachodnią część, doprowadziła pokojowa rewolucja zainicjowana przez mieszkańców NRD. Od ilu lat Niemcy są ponownie zjednoczonym krajem?

25 Od 3 października 1990 roku

26 Buddenbrokowie, Śmierć w Wenecji, Czarodziejska góra, Doktor Faustus są dziełami wybitnego niemieckiego prozaika i eseisty, laureata literackiej nagrody Nobla. Podaj jego imię i nazwisko.

27 Thomas Mann

28 Söhne Mannheims to nazwa awangardowej grupy teatralnej założonej w Berlinie czy grupy muzycznej założonej w 1995 roku w Mannheim?

29 Nazwa grupy muzycznej

30 W północnej Nadrenii-Westfalii, co roku 11 listopada rozpoczyna się tzw. piąta pora roku czyli karnawał (Karneval). O której godzinie się rozpoczyna?

31 O 11.11

32 Dokończ Europa-Park, Hansapark, Heide-Park to nazwy znanych niemieckich …

33 parków rozrywki (wesołych miasteczek)

34 Rudolf Hell (1901–2002), już w latach 20
Rudolf Hell (1901–2002), już w latach 20. wpadł na pomysł rozkładania tekstów i obrazów na punkty i linie. Wynaleziony przez niego aparat Hellschreiber transmitował po raz pierwszy tekst i obraz na duże odległości. O jakim wynalazku mowa?

35 O skanerze

36 Dokończ ARD, ZDF, RTL, SAT to najbardziej atrakcyjne …

37 niemieckie stacje telewizyjne

38 Wybitny przedstawiciel niemieckiego neoromantyzmu i jeden z największych twórców operowych. O kim mowa? Kto widnieje na fotografiach – Richard Wagner czy Franz Schubert?

39 Richard Wagner

40 10 sierpnia 1897 roku chemik Felix Hoffmann (1868–1946) otrzymał w wyniku syntezy biały proszek: kwas acetylosalicylowy – jak się miało okazać „cudowny środek” Pod jaką nazwą jest powszechnie znany?

41 Jest to aspiryna

42 Oto niektóre partie obecne w niemieckim parlamencie
Oto niektóre partie obecne w niemieckim parlamencie. Która z partii jest najstarsza i ma najdłuższą tradycję?

43 SPD (Sozialdemokratische Partei Deutschlands)
SPD (Sozialdemokratische Partei Deutschlands). Za rok powstania uważa się 1863 kiedy, to Ferdynand Lassalle zakłada Ogólnoniemieckie Zrzeszenie Robotnicze (Allgemeiner Deutscher Arbeiterverein)

44 Podaj nazwę duetu muzycznego z Berlina
Podaj nazwę duetu muzycznego z Berlina. W skład zespołu wchodzą AnNaR i Peter Plate, który również pisze teksty piosenek. Duet powstał w 1991.

45 Rosenstolz

46 Kim są osoby przedstawione na fotografiach?
Martin Schmitt Sven Hannawald

47 Skoczkami narciarskimi

48 Ilustracje przedstawiają ten sam budynek. Jaki i w którym mieście?

49 Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu w Berlinie

50 Co przedstawiają poniższe loga?

51 marki niemieckich samochodów

52 Zespół hardrockowy założony w 1965 roku w Hanowerze (Niemcy)
Zespół hardrockowy założony w 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Obecny skład zespołu: Klaus Meine, Matthias Jabs, Rudolf Schenker, James Kottak, Paweł Mąciwoda. Podaj nazwę zespołu.

53 Scorpions

54 Podaj nazwę miasta, którego symbolem jest Posąg Rolanda
Podaj nazwę miasta, którego symbolem jest Posąg Rolanda. W tle widoczny jest ratusz. Miasto jest stolicą najmniejszego z krajów związkowych Niemiec.

55 Brema (Bremen)

56 Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny
Na slajdzie przedstawiono zabytki Kolonii. Jaki klub piłkarski jest chlubą tego miasta? Muzeum czekolady Most Hohenzollernów oraz katedra Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny Ratusz

57 Drużyna 1. FC Köln

58 Niemiecki piosenkarz, autor tekstów, perkusista i kompozytor rockowy
Niemiecki piosenkarz, autor tekstów, perkusista i kompozytor rockowy. Urodzony w maju 1946 roku. Posiada ogromny dorobek muzyczny - wydał 44 albumy. O kim mowa?

59 Udo Lindenberg (ur. 17 maja 1946, w Gronau w Nadrenii Północnej-Westfalii)

60 Poniżej przedstawiono logo pewnych firm. O jaką branżę chodzi?

61 O linie lotnicze

62 Wyspa Reichenau, ma 4,4 km², mieszkańców, połączona jest z lądem groblą o długości 2 km, od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Podaj jej dokładne położenie.

63 Na jeziorze Bodeńskim (Bodensee)

64 Miasto w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią. W tutejszej katedrze koronował się w roku 962 Otton I. O jakie miasto chodzi?

65 Akwizgran (Aachen)

66 Dokończ: „Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Süddeutsche Zeitung" i "Die Zeit„ to nazwy…

67 wysokiej jakości ponadregionalnych gazet niemieckich

68 Niemiecki muzyk reggae i hip hopowy, członek zespołu Seeed
Niemiecki muzyk reggae i hip hopowy, członek zespołu Seeed. Karierę solową rozpoczął albumem Stadtaffe (Miejska małpa) z 2008 roku. Czy chodzi o Petera Foxa?

69 Tak

70 Podaj nazwę miasta w kraju związkowym Turyngia
Podaj nazwę miasta w kraju związkowym Turyngia. Miasto było za panowania Karola Augusta ( ) centrum życia kulturalnego i artystycznego Niemiec, głównie dzięki twórczości J.W. Goethego i F. Schillera.

71 Weimar

72 Po co co roku w Weiberfastnacht, punktualnie o godzinie 11
Po co co roku w Weiberfastnacht, punktualnie o godzinie kilkadziesiąt tysięcy przebranych w barwne kostiumy kobiet wdziera się do ratuszy w Düsseldorfie, Bonn i Kolonii?

73 Żeby obciąć krawaty urzędnikom i otrzymać symboliczny klucz do bram miasta, przejmując na ten dzień symbolicznie władzę.

74 Był ósmym i ostatnim dzieckiem w rodzinie
Był ósmym i ostatnim dzieckiem w rodzinie. Na fotografii pokazano dom w Eisenach gdzie w 1685 urodził się ten wybitny muzyk. O kogo chodzi? Podaj imię i nazwisko.

75 Jan Sebastian Bach

76 Sądowe postępowania karne prowadzone w latach przeciwko zbrodniarzom nazistowskim toczone przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym to tzw. … ? Pałac sprawiedliwości

77 Procesy Norymberskie

78 Fehmarn, Sylt, Föhr, Pellworm Co oznaczają te nazwy?

79 Wybrane wyspy Niemiec

80 Podaj imię i nazwisko niemieckiego kompozytora i pianisty
Podaj imię i nazwisko niemieckiego kompozytora i pianisty. Oprócz Bagateli dla Elizy muzyk znany jest z kantaty finałowej z IX symfonii d-moll op. 125, - Ody do radości

81 Ludwig van Beethoven

82 Co roku na jesiennych ulicach, ciągną pochody dzieci z kolorowymi lampionami. Za oknami słychać refren piosenki „Laterne, Laterne, Sonne, Mond und Sterne“ O jakie święto chodzi?

83 To Świętomarcińskie zabawy na 11listopada


Pobierz ppt "Deutschland."

Podobne prezentacje


Reklamy Google