Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT I Ty możesz pomagać!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT I Ty możesz pomagać!."— Zapis prezentacji:

1 WOLONTARIAT I Ty możesz pomagać!

2 Sposoby pomocy: Wolontariat w schronisku „Ciapkowo” w Gdyni
Pomoc starszym osobom Dotrzymywanie towarzystwa lokatorom Domu spokojnej starości „Za Falochronem” Organizacja czasu wolnego dzieciom w świetlicy osiedlowej „Vitava” Pomoc w nauce uczniom Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni.

3 Wolontariat w „Ciapkowie”
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gdyni mieści się przy ulicy Małokackiej 3A. Przebywa tam ok. 300 psów i 100 kotów. Pracownicy zapewniają im opiekę weterynaryjną, boksy oraz pożywienie, ale brakuje im ciepła, spacerów i kontaktu z człowiekiem. Mogą im to zapewnić wolontariusze.

4 Obowiązki wolontariusza :
Wyprowadzanie psów na spacery. Socjalizacja psów (przyzwyczajanie ich do człowieka, aby były gotowe do adopcji). Czesanie psów. Zabawy z nimi. Dokarmianie. Uczenie podstawowych komend. Pomoc w biurze. Organizowanie zbiórek na rzecz schroniska.

5 Jak zostać wolontariuszem ?
Musisz mieć ukończone 15 lat i przyjść do schroniska z rodzicem, który podpisze umowę. Przede wszystkim powinieneś kochać zwierzęta, nie bać się ich i chcieć im pomagać. Mieć odrobinę wolnego czasu i dużo chęci. Przynieść ubrania na zmianę.

6 Oni już pomagają!

7 Pomoc starszym osobom Wiele osób starszych na Witominie może potrzebować pomocy w robieniu zakupów, wyprowadzaniu psów lub sprzątaniu mieszkania. Ludzie w podeszłym wieku często nie dają sobie rady z wykonywaniem powyższych czynności. Jeśli chcesz możesz im pomóc. Na pewno ci ludzie będą Ci bardzo wdzięczni za pomoc. Ty też możesz czerpać z tego satysfakcję.

8 Obowiązki wolontariusza:
Zakres obowiązków zależeć będą od osoby, której się będzie pomagało. Prawdopodobnie będą to między innymi: wyprowadzanie psów, robienie zakupów lub pomoc w zaniesieniu ich do domu, drobna pomoc w sprzątaniu mieszkania, Pomoc w przyrządzaniu posiłków. UWAGA! Pomoc tego typu nie jest jednorazowa, wymagana będzie systematyczność!

9 Jak zostać wolontariuszem ?
zgłosić chęć pomocy do Pani Kornysik, chcieć pomagać osobom starszym i lubić przebywać w ich towarzystwie, być cierpliwym, uczynnym, pomocnym, odpowiedzialnym oraz sumiennym, mieć czas.

10 Dotrzymywanie towarzystwa lokatorom Domu spokojnej starości „Za Falochronem”
Dom starców „Za Falochronem” mieści się przy ulicy Chwarznieńskiej 136/138. Wiadomo, że przebywają tam starsze osoby i są skazane wręcz tylko na towarzystwo swoich rówieśników. Jednak może czasami chcieliby spędzić czas w towarzystwie młodych osób, opowiedzieć im o swoich wspomnieniach bądź zagrać w coś i mile spędzić czas? Właśnie to zapewniliby im wolontariusze.

11 Obowiązki wolontariusza:
Ta forma wolontariatu jest bardzo przyjemna ponieważ obowiązków nie ma zbyt wiele. Wystarczy przyjść i spędzić trochę czasu z ludźmi z domu opieki „Za Falochronem”. Można z nimi porozmawiać, poczytać im coś, pograć w karty, szachy, scrabble. Głównym założeniem jest to aby zapewnić im trochę towarzystwa z poza domu opieki oraz by nie czuli się samotni i opuszczeni.

12 Jak zostać wolontariuszem ?
chęć pomocy zgłosić w szkole, być cierpliwym, sumiennym, sympatycznym, lubić towarzystwo osób starszych, być towarzyskim i otwartym na ludzi, mieć trochę wolnego czasu nie zrażać się !

13 Organizacja czasu wolnego dzieciom w świetlicy osiedlowej „Vitava”
Świetlica osiedlowa „Vitava” znajduje się przy ul. Widnej. Chodzą do niej dzieci w różnym wieku, z różnych rodzin. Są tam opiekunowie, jednak nie każdemu dziecku mogą zapewnić odpowiednią ilość czasu. Wolontariusze, którzy przyszliby z otwartymi, świeżymi umysłami mogliby wprowadzić kilka nowości i zorganizować dla dzieci ciekawe zajęcia.

14 Obowiązki: spędzanie czasu z dziećmi i młodzieżą,
organizacja dla nich zajęć ruchowych, pomoc przy odrabianiu lekcji, czynny udział w grach, zabawach, organizowanie wraz z dziećmi przedstawień teatralnych, koncertów, popisów talentów.

15 Jak zostać wolontariuszem ?
zgłosić swoje chęci do Pani Kornysik, być ambitnym, kreatywnym, cierpliwym, sumiennym, obowiązkowym, posiadać wolny czas i nie żałować go na spędzanie z dziećmi, być dyspozycyjnym.

16 Pomoc w nauce uczniom Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni.
Niektóre dzieci nie radzą sobie z nauką już na poziomie szkoły podstawowej. Czasami jest to z powodu zbyt małej ilości czasu poświęcanej im przez nauczycieli, czasem przyczyną może być brak koncentracji podczas lekcji. My, starsi uczniowie możemy pomóc w nauce młodszym kolegom i nie pozwolić by mieli w późniejszym czasie zaległości. Bardzo im się to przyda i na pewno będą nam za to bardzo wdzięczni.

17 Obowiązki wolontariusza:
Każdy wolontariusz dostaje pod swoją „opiekę” jednego ucznia, któremu będzie pomagał w nauce (zazwyczaj jest to nauka czytaniu lub liczeniu). W zależności od zaległości w szkole ucznia oraz ilości czasu, którym wolontariusz dysponuje spotyka się z dzieckiem jeden lub dwa razy w tygodniu. Jeśli chodzi o sposób nauki to zależy od wolontariusza, można robić z dzieckiem prace domowe, stosować się do zaleceń wychowawczyni ucznia lub można wymyślać samemu zadania dla podopiecznego 

18 Jak zostać wolontariuszem ?
chęć pomocy zgłosić w szkole, mieć trochę czasu (najlepiej co tydzień o tej samej porze), być cierpliwym, uczynnym i mieć dobry kontakt z dziećmi, mieć opanowany zakres materiału ze szkoły podstawowej,

19 Oni już pomagają!

20 Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to skontaktujcie się z nami.
Napisz do nas: Odwiedź nas: Gdynia, ul. Narcyzowa 6 SERDECZNIE ZAPRASZAMY 


Pobierz ppt "WOLONTARIAT I Ty możesz pomagać!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google