Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Elektronika w służbie czytelnika Małgorzata Góralska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Elektronika w służbie czytelnika Małgorzata Góralska."— Zapis prezentacji:

1 Elektronika w służbie czytelnika Małgorzata Góralska

2 Kultura książki wobec technologii Pismo jest technologią, ponieważ wymaga narzędzi oraz odpowiedniego wyposażenia (rylców, pędzelków czy piór, atramentu lub farby) a także precyzyjnie wykonanych powierzchni (papier, skóra zwierzęca, paski drewniane itd.) i szeregu innych rzeczy. Pod koniec XIX w. elektryczność stworzyła przestrzeń dla czytelnictwa w najdogodniejszym z socjoekonomicznego punktu widzenia czasie - po zmierzchu.

3 Urządzenia do czytania e-książek Dynabook Projekt Dynabook (lata 60.) Rocket eBook SoftBook i SoftBook (1998) Kindle Amazon Kindle (2007) iPad iPad firmy Apple (2010)

4 Rynek książki a e-booki (w 2012) E-booki miały 20% udział w amerykańskim rynku książki. Obroty ze sprzedaży plików na polskim rynku książki nie przekroczyły 2-3%. Amazon ogłosił, że sprzedaje więcej e-booków niż tradycyjnych książek.

5 Czytniki w Polsce - badania Jak e-czytają Polacy? PublioŚwiata Czytników Elektroniczna ankieta Publio i Świata Czytników z listopada 2012. Wpłynęło ponad 4000 odpowiedzi, ale pojawiło się zastrzeżenie, że były to przede wszystkim osoby odwiedzające Publio oraz Świat Czytników.

6 Virtualo Badania przeprowadzone przez Virtualo - firmę należącą do grupy Empik i specjalizującą się w dostarczaniu e-contentu. Badanie Porozmawiajmy o jakości przeprowadzone w dn. 23.01-3.02.2013 za pomocą ankiety elektronicznej, na którą odpowiedziało ponad 900 użytkowników Virtualo. Ankieta na Targach Książki w Krakowie w październiku 2012, którą wypełniło ponad 230 osób (fanów e- booków).

7 E-czytelnik w wielkim mieście - badanie zrealizowane w formie sondy ulicznej na próbie ok. 500 Warszawiaków w lipcu 2013. Wśród wszystkich czytników ponad 60% stanowiły urządzenia firmy Amazon.

8 Z analizy danych zebranych przez Virtualo wynika, że typowy e- czytelnik dużego miasta to: Młoda kobieta w wieku 15-25 lat, studentka, która najchętniej czyta fantastykę i kryminały. Do lektury używa głównie czytnika, często na przemian z tabletem. Zwykle czyta w zaciszu domowym, a w czasie podróży komunikacją miejską towarzyszy jej czytnik Kindle. E- czytelniczka korzysta przede wszystkim z nielegalnych źródeł pozyskiwania treści, chociaż czasami również je kupuje. Wierzy, że przyszłość książki należy do wygodnych czytników i e-booków.

9 Okazje.info Zestawienie Czytniki e-booków 2013 stworzone na podstawie danych zebranych w ramach porównywarki cen Okazje.info, pochodzących z okresu lipiec 2012 - lipiec 2013.

10 Ulubione modele użytkowników Top 10 produktów na stronach Okazje.info


Pobierz ppt "Elektronika w służbie czytelnika Małgorzata Góralska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google