Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie odrywając od papieru ostrza ołówka należy przejść przez wszystkie linie składające się na gwiazdę przedstawioną na rysunku. Narysujcie tę gwiazdę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie odrywając od papieru ostrza ołówka należy przejść przez wszystkie linie składające się na gwiazdę przedstawioną na rysunku. Narysujcie tę gwiazdę"— Zapis prezentacji:

1

2 Nie odrywając od papieru ostrza ołówka należy przejść przez wszystkie linie składające się na gwiazdę przedstawioną na rysunku. Narysujcie tę gwiazdę na kartce. Uzbrójcie się w cierpliwość bądźcie wytrwali.

3

4 Rysunek to schematyczny plan labiryntu. Boki pięciu kwadratów wpisanych jeden w drugi to ścieżki prowadzące do najmniejszego wewnętrznego kwadratu na terenie którego jest zakopany skarb. Skarb ma tę własność ze zdobyć go może ten kto idąc po niego przejdzie przez wszystkie ścieżki ale tylko jeden raz. Na żadną ścieżkę ( lub na jej część ) nie wolno wejść po raz drugi. W taki sam sposób należy wracać na zewnątrz labiryntu po zdobyciu skarbu. Spróbujcie szczęścia.

5

6 Masz 5 linii wykonanych ze złotego druciku. Nie czyniąc żadnych pomiarów powiedz na podstawie tylko oglądania, która z tych linii jest najdłuższa a która najkrótsza. Później udowodnij to rachunkowo.

7


Pobierz ppt "Nie odrywając od papieru ostrza ołówka należy przejść przez wszystkie linie składające się na gwiazdę przedstawioną na rysunku. Narysujcie tę gwiazdę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google