Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mechanik pojazdów samochodowych. Zadania i czynności Mechanik pojazdów samochodowych dba o odpowiedni stan techniczny pojazdów używanych w transporcie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mechanik pojazdów samochodowych. Zadania i czynności Mechanik pojazdów samochodowych dba o odpowiedni stan techniczny pojazdów używanych w transporcie."— Zapis prezentacji:

1 Mechanik pojazdów samochodowych

2 Zadania i czynności Mechanik pojazdów samochodowych dba o odpowiedni stan techniczny pojazdów używanych w transporcie drogowym, takich jak: samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe, motocykle, ciągniki rolnicze, a także przyczepy i naczepy.

3 Zadania i czynności mechanika W swojej pracy mechanik przede wszystkim demontuje i montuje zespoły i układy mechaniczne oraz dokonuje ich regulacji w pojazdach drogowych, poza tym naprawia lub wymienia wadliwie działające części lub zespoły.

4

5 Wymagania fizyczne i zdrowotne Praca w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych zalicza się do prac ciężkich. Dlatego podstawowym warunkiem, jaki powinien spełniać kandydat do zawodu, to ogólny dobry stan zdrowia i dobra sprawność ruchowa. Mechanik pojazdów samochodowych powinien posiadać również dobrą koordynację wzrokowo-ruchową, pełną sprawność manualną, prawidłowe funkcjonowanie narządów wzroku, słuchu i węchu.

6 http://www.pracuj.pl 62 oferty pracy dla: mechanik samochodowy http://www.praca.pl Znaleziono 72 ofert pracy spełniających Twoje kryteria (mechanik samochodowy) http://jooble.com.pl 5405 wyników – mechanik samochodowy Oferty pracy

7 Mechanik może pracować w fabryce samochodów, jednak najczęstszym miejscem jego pracy jest warsztat lub serwis samochodowy.

8 Zarobki mechanika samochodowego Mechanicy zwykle zarabiają dobrze. Fachowcy z doświadczeniem bez trudu znajdują pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wynagrodzenie jest uzależnione od stażu i doświadczenia i kształtuje się na poziomie od 1650 do 2500 zł netto. Dobrym interesem jest założenie własnego warsztatu wtedy nawet zatrudniając pracowników (3 mechaników plus osoba do obsługi biura) można liczyć na zarobek w granicach 15 tys. miesięcznie.

9 Jak zostać mechanikiem samochodowym Mechanik powinien legitymować się przynajmniej ukończoną szkołą zawodową, najlepiej o profilu samochodowym. Jednak nowoczesne rozwiązania, z którymi mechanik styka się w dzisiejszych czasach na co dzień, wymagają często większej wiedzy niż ta, którą można zdobyć w zawodówce. Dlatego chętniej zatrudniane są osoby z wykształceniem średnim. Wykonując ten zawód należy też liczyć się z koniecznością ciągłego rozwoju, doszkalania, zapoznawania się z nowymi modelami, technologiami itd.

10 i elektromechaniki samochodowej: Szkoła, w której możesz kształcić się w kierunku elektromechaniki samochodowej : Zespół Szkół im. prof J. Groszkowskiego w Mielcu Elektryk Zespół Szkół im. prof J. Groszkowskiego w Mielcu Elektryk Ul. Kilińskiego 24 Szkoła, w której możesz kształcić się w kierunku mechaniki samochodowej: Zespół Szkół Technicznych w Mielcu Zespół Szkół Technicznych w Mielcu Ul. Kazimierza Jagielończyka 3

11 Wykonali Dominik Leśniak Dominik Leśniak Kamil Mazur Kamil Mazur Łukasz Harla Łukasz Harla Piotrek Gawżyński Piotrek Gawżyński Wiktor Tomaszek Wiktor Tomaszek Pomagał: Artur Anuszewski Pomagał: Artur Anuszewski


Pobierz ppt "Mechanik pojazdów samochodowych. Zadania i czynności Mechanik pojazdów samochodowych dba o odpowiedni stan techniczny pojazdów używanych w transporcie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google