Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach ul. Skalników 6, 59-100 Polkowice, tel. 76-74-65-111

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach ul. Skalników 6, 59-100 Polkowice, tel. 76-74-65-111"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach ul. Skalników 6, 59-100 Polkowice, tel. 76-74-65-111 www.zs.polkowice.pl; e-mail: zs@zs.polkowice.pl

2 Oferta szkoły profil humanistyczny profil językowy profil prawniczy profil ogólny profil matematyczny profil medyczny z elementami ratownictwa technik informatyk technik ekonomista technik hotelarstwa technik organizacji reklamy sprzedawca klasy wielozawodowe monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

3 Liceum Ogólnokształcące Jeśli chcesz: rozwijać pasje literackie, teatralne, filmowe; studiować na różnych kierunkach humanistycznych, np. na psychologii, prawie, dziennikarstwie, pedagogice, filologiach. Jeśli chcesz uczestniczyć w wykładach na uniwersytetach oraz współpracować z pracownikami naukowymi. Jeśli interesuje Cię historia i język polski, wybierz klasę o profilu humanistycznym.

4 Jeśli myślisz o studiowaniu filologii, dziennikarstwa czy też np. obsługi ruchu turystycznego, to nikt inny nie przygotuje Cię do tego tak dobrze jak Zespół Szkół w Polkowicach. Liceum Ogólnokształcące Jeśli chcesz bez problemu komunikować się z ludźmi za granicą, a także lubisz język polski i języki obce, to ten profil jest właśnie dla Ciebie.

5 W tym profilu możesz liczyć na spotkania z prawnikami, wycieczki do instytucji prawnych (np. sądu), udział w wykładach z prawa na uczelniach wyższych. Rozszerzenie z historii i wos-u przygotuje Cię do studiowania na kierunkach: historia, politologia, socjologia, dziennikarstwo itp. W przyszłości możesz być dyplomatą, politologiem, doradcą politycznym, dziennikarzem piszącym o bieżących wydarzeniach na świecie. Liceum Ogólnokształcące Profil ten to początek... kariery zawodowej. Jeśli nie czujesz się pewnie z chemii czy biologii, a matma Cię po prostu nie pociąga, to może być to profil dla Ciebie.

6 Liceum Ogólnokształcące Masz wrażenie, że potrzebujesz trochę więcej czasu na podjęcie decyzji o tym, co chcesz studiować i później robić w swoim życiu? Nie masz pewności, w jakiej dziedzinie nauki możesz osiągnąć najlepsze wyniki? Nie martw się! Tutaj, w Zespole Szkół w Polkowicach, doskonale rozumiemy Twoje wątpliwości i dlatego chcemy zaproponować Ci naukę w profilu ogólnym. W pierwszym roku uczysz się TYLKO przedmiotów obowiązkowych w zakresie podstawowym, a od drugiej klasy już TY SAM decydujesz o wyborze przedmiotów rozszerzonych. Możesz specjalizować się w naukach humanistycznych lub ścisłych. Proste? Proste!

7 Liceum Ogólnokształcące Jeżeli w przyszłości chcesz studiować na uczelniach technicznych, ekonomicznych, przyrodniczych, to z pewnością wybór tej klasy będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś jeszcze nie wiesz, co robić w przyszłości, a lubisz logiczne myślenie i matematyka nie sprawia Ci większych trudności, to podejmij trud nauki w klasie matematycznej, ponieważ otworzy Ci ona drzwi do większości uczelni. Rozszerzenie z matematyki i fizyki to ćwiczenie umysłu na wysokim poziomie.

8 Liceum Ogólnokształcące Marzy Ci się medycyna, farmacja, stomatologia czy też inny kierunek medyczny? Lubisz wyzwania i konsekwentnie dążysz do realizacji swoich celów? Nauka nie sprawia Ci większych trudności? Wybierz klasę z rozszerzeniem z biologii i chemii. Będzie to pierwszy krok, który przybliży Cię do spełnienia marzeń. Ze swą klasą będziesz uczestniczyć w warsztatach i wykładach na różnych uczelniach, zajęciach w terenie oraz w laboratoriach, poznasz tajniki pierwszej pomocy, badań i obserwacji oraz przygotujesz się do konkursów i olimpiad. Spotkasz się ponadto z ratownikami medycznymi i górniczymi.

9 Technikum Absolwent technikum informatycznego posiada następujące umiejętności: sprawne posługiwanie się systemami operacyjnymi, umiejętność obsługi oprogramowania użytkowego, umiejętność doboru konfiguracji sprzętu i oprogramowania, umiejętność obsługi urządzeń peryferyjnych, umiejętność pracy w sieciach komputerowych, umiejętność projektowania baz danych i ich oprogramowania, umiejętność tworzenia stron internetowych, znajomość podstaw programowania. Informatyków potrzebują firmy z każdej branży, mające własną bazę komputerową: banki, urzędy, media, telekomunikacja, szkoły i uczelnie, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego.

10 Technikum Program szkoły umożliwia uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje: 1)montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, 2)projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych, 3)tworzenie i administracja stron internetowych i baz danych. Nauka kończy się egzaminem maturalnym. W trakcie nauki zdobywa się kwalifikacje niezbędne do uzyskania zawodu technik informatyk. Kwalifikacje zdobywa się kolejno po egzaminach w II, III i IV klasie.

11 Technikum Absolwent w tym zawodzie może samodzielnie prowadzić małą firmę, kierować zespołami współpracowników lub pełnić funkcję asystenta prezesa czy dyrektora, może być zatrudniony w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych i podatkowych. Technik ekonomista może być zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy, na których potrzebna jest podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu finansów oraz rachunkowości.

12 Technikum Program szkoły umożliwia uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje: 1)planowanie i prowadzenie działalności w organizacji, 2)prowadzenie rachunkowości. Kwalifikacje zdobywa się kolejno po egzaminach w III i IV klasie. Nauka kończy się egzaminem maturalnym. W trakcie nauki zdobywa się kwalifikacje niezbędne do uzyskania zawodu technik ekonomista.

13 Technikum Typowymi miejscami pracy technika hotelarstwa są obiekty bazy noclegowej: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne, żegluga morska, lotnicza, koleje. Ponadto może być zatrudniony w organach administracji zajmujących się usługami hotelarskimi, jak również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych. Celem kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa jest nabycie przez ucznia takich umiejętności jak: stosowanie zasad i instrumentów marketingu w działalności hotelarskiej, fachowa i kompleksowa obsługa gościa hotelowego, posługiwanie się biegle językiem obcym w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego, organizowanie pracy w zakładzie hotelarskim, organizowanie usług gastronomicznych oraz prawidłowe obsługiwanie konsumenta.

14 Technikum Program szkoły umożliwia uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje: 1) planowanie i realizacja usług w recepcji, 2) obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie. Nauka kończy się egzaminem maturalnym. W trakcie nauki zdobywa się kwalifikacje niezbędne do uzyskania zawodu technik hotelarstwa. Kwalifikacje zdobywa się kolejno po egzaminach w III i IV klasie.

15 Technikum technik organizacji reklamytechnik organizacji reklamy Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik organizacji reklamy jest przygotowanie absolwenta do wykonywania usług reklamowych, pozyskiwania zleceń i pośrednictwa w ich wykonywaniu oraz wyszukiwania klientów. Po ukończeniu kształcenia absolwent danego typu szkoły kształcącej w zawodzie technik organizacji reklamy może być zatrudniony w: agencjach reklamowych, działach marketingu przedsiębiorstw, biurach ogłoszeń, studiach graficznych, studiach produkcyjnych, giełdach, targach, domach handlowych oraz agencjach zajmujących się kontaktami z prasą i kształtowaniem opinii publicznej.

16 Technikum Program szkoły umożliwia uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje: 1) sprzedaż produktów i usług reklamowych, 2) organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej. Nauka kończy się egzaminem maturalnym. W trakcie nauki zdobywa się kwalifikacje niezbędne do uzyskania zawodu technik organizacji reklamy. Kwalifikacje zdobywa się kolejno po egzaminach w III i IV klasie. technik organizacji reklamytechnik organizacji reklamy

17 Nauka w ZSZ trwa 3 lata i kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, dającym uprawnienia robotnika wykwalifikowanego. Nauka toczy się trzema równoległymi torami: 1. Nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole (3 dni w tygodniu w klasach I i II oraz 2 dni w klasie III). 2. Zajęcia praktyczne u pracodawców - realizowane w wymiarze 2 dni w klasie I i II oraz 3 dni w klasie III. 3. Teoria przedmiotów zawodowych realizowana jest w Ośrodkach Dokształcania Zawodowego w wymiarze 1 miesiąca w każdym roku kształcenia. Zasadnicza Szkoła Zawodowa

18 Nauka w ZSZ trwa 3 lata i kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, dającym uprawnienia robotnika wykwalifikowanego. Nauka toczy się dwoma równoległymi torami: 1. Nauka przedmiotów ogólnokształcących i teoretycznych przedmiotów zawodowych realizowana będzie w szkole macierzystej (3 dni w tygodniu w klasach I i II oraz 2 dni w klasie III). 2. Zajęcia praktyczne u pracodawców realizowane są w wymiarze 2 dni w klasie I i II oraz 3 dni w klasie III. Zasadnicza Szkoła Zawodowa

19 W okresie nauki uczeń może przystąpić do państwowych egzaminów zawodowych potwierdzającego kwalifikację: B.5. Montaż systemów suchej zabudowy, B.6. Wykonywanie robót malarsko–tapeciarskich, B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko –okładzinowych. Po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej absolwent może podjąć naukę w technikum uzupełniającym. Teoretyczne przedmioty zawodowe oraz zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole. Absolwenci ZSZ po zdaniu egzaminów zawodowych otrzymują Dyplom EUROPASS - dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w języku polskim i języku angielskim. Zasadnicza Szkoła Zawodowa


Pobierz ppt "Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach ul. Skalników 6, 59-100 Polkowice, tel. 76-74-65-111"

Podobne prezentacje


Reklamy Google