Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na ciele i Na umyśle – w psychice Na duszy ? (Film: Życie po życiu) www.podawarka-filmowa.blogspot.com/2009/07/blog-post_11.html.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na ciele i Na umyśle – w psychice Na duszy ? (Film: Życie po życiu) www.podawarka-filmowa.blogspot.com/2009/07/blog-post_11.html."— Zapis prezentacji:

1

2 Na ciele i Na umyśle – w psychice Na duszy ? (Film: Życie po życiu) www.podawarka-filmowa.blogspot.com/2009/07/blog-post_11.html

3 Choroba: Objawy: Obrona: Czynniki: Na ciele Rak Gorączka U. imm. papierosy Na umyśle Depresja lęk, smut. Osob. stresory Na duszy Grzech Pocz. winy Sumienie Poż., świat, szatan

4 Lekarza bo nikt nie może być sędzią we własnej sprawie Posiadanie słabej, niewyraźnej idei grzechu jest cechą naszej egzystencji ludzkiej (S. Kierkegaard) Nieprawość mówi do bezbożnika w głębi jego serca (Ps 36) Ja sam dzisiaj obwiniam się i tylko ja sam mogę udzielić sobie rozgrzeszenia (J.P. Sartre) Diagnozy – żeby poznać chorobę Lekarstwa – żeby wyzdrowieć

5 Jezus na uczcie z celnikami i grzesznikami: Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. (Łk, 5,31n) Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. (J 10,10)

6 Biblia o grzechu: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej (Rz 1,18) wszyscy, którzy Cię opuszczają, będą zawstydzeni (Jr 17,13) [gr. Hamartia etym. zagubienie – rzeki; chybienie - strzały] zapłatą za grzech jest śmierć (Rz 6,23) – odrzucenie Boga i nihilizm Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. (Mk 7,20) Kto grzeszy jest niewolnikiem grzechu (J 8,34)

7 Jezus lekarz biorący na siebie nasze choroby Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby. (Mt 8,16) Ciało i duch Jezusa – zaatakowane przez nasze grzechy podczas męki na krzyżu Jezus lekarstwo, które pokonuje chorobę – grzech. Miłością – On gdy mu złorzeczono nie złorzeczył Śmiercią i Zmartwychwstaniem (lekarstwo musi się rozpuścić; ziarno musi obumrzeć) On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni. (1P 2,24)

8 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. (Ap 3,17).

9

10 Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. (Ga 2,20)

11 Panie Jezu Chryste, Bardzo przepraszam Cię za zło, które popełniłem. Przebacz mi proszę. Odwracam się teraz od wszystkiego, co złe. Dziękuję, że umarłeś za mnie na krzyżu, abym otrzymał przebaczenie i wolność. Dziękuję, że mi przebaczasz i dajesz swojego Ducha. Z wdzięcznością Go przyjmuję. Wejdź, proszę, do mego życia przez swego Ducha Świętego i pozostań tam na zawsze. Dziękuję Ci Panie Jezu. Amen.

12


Pobierz ppt "Na ciele i Na umyśle – w psychice Na duszy ? (Film: Życie po życiu) www.podawarka-filmowa.blogspot.com/2009/07/blog-post_11.html."

Podobne prezentacje


Reklamy Google