Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DLACZEGO JEZUS UMARŁ?.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DLACZEGO JEZUS UMARŁ?."— Zapis prezentacji:

1 DLACZEGO JEZUS UMARŁ?

2 Człowiek pragnie zdrowia
Na ciele i Na umyśle – w psychice Na duszy ? (Film: „Życie po życiu”)

3 Człowiek może chorować:
Choroba: Objawy: Obrona: Czynniki: Na ciele Rak Gorączka U. imm. papierosy Na umyśle Depresja lęk, smut. Osob. stresory Na duszy Grzech Pocz. winy Sumienie Poż., świat, szatan

4 Chory na duszy potrzebuje:
Lekarza bo nikt nie może być sędzią we własnej sprawie „Posiadanie słabej, niewyraźnej idei grzechu jest cechą naszej egzystencji ludzkiej” (S. Kierkegaard) „Nieprawość mówi do bezbożnika w głębi jego serca” (Ps 36) „Ja sam dzisiaj obwiniam się i tylko ja sam mogę udzielić sobie rozgrzeszenia” (J.P. Sartre) Diagnozy – żeby poznać chorobę Lekarstwa – żeby wyzdrowieć

5 Jezus - Lekarz niezwykły
Jezus na uczcie z celnikami i grzesznikami: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają.” (Łk, 5,31n) Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. (J 10,10)

6 Diagnoza – grzech śmiertelna choroba duszy
Biblia o grzechu: „wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej (Rz 1,18) „wszyscy, którzy Cię opuszczają, będą zawstydzeni” (Jr 17,13) [gr. Hamartia etym. zagubienie – rzeki; chybienie - strzały] „zapłatą za grzech jest śmierć” (Rz 6,23) – odrzucenie Boga i nihilizm „Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. (Mk 7,20) „Kto grzeszy jest niewolnikiem grzechu” (J 8,34)

7 Lekarstwo – Jezus inside
Jezus lekarz biorący na siebie nasze choroby Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby. (Mt 8,16) Ciało i duch Jezusa – zaatakowane przez nasze grzechy podczas męki na krzyżu Jezus lekarstwo, które pokonuje chorobę – grzech. Miłością – On gdy mu złorzeczono nie złorzeczył Śmiercią i Zmartwychwstaniem (lekarstwo musi się rozpuścić; ziarno musi obumrzeć) On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni. (1P 2,24)

8 Jaki to ma związek ze mną?
Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. (Ap 3,17).

9 Świadectwo

10 Jak jest teraz ze mną? Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. (Ga 2,20)

11 Jeśli chcesz powtarzaj w sercu:
Panie Jezu Chryste, Bardzo przepraszam Cię za zło, które popełniłem. Przebacz mi proszę. Odwracam się teraz od wszystkiego, co złe. Dziękuję, że umarłeś za mnie na krzyżu, abym otrzymał przebaczenie i wolność. Dziękuję, że mi przebaczasz i dajesz swojego Ducha. Z wdzięcznością Go przyjmuję. Wejdź, proszę, do mego życia przez swego Ducha Świętego i pozostań tam na zawsze. Dziękuję Ci Panie Jezu. Amen.

12 The end


Pobierz ppt "DLACZEGO JEZUS UMARŁ?."

Podobne prezentacje


Reklamy Google