Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,"— Zapis prezentacji:

1

2 W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym, współczesnym i futurologicznym. Szczególnym zainteresowaniem naszych studentów cieszy się zastosowanie wolnego oprogramowania w celu opracowywania i wizualizacji danych ekonomicznych.

3 Wykorzystanie środowiska GNU Octave na klastrze obliczeniowym. Octave jest wolnym odpowiednikiem środowiska MATLAB. Jednym z realizowanych przez nas projektów jest budowa klastra obliczeniowego oraz jego późniejsze wykorzystanie do analizy skomplikowanych zjawisk ekonomicznych

4 Przykładowy wykres wykonany za pomocą programu Pov-Ray wraz z rozwijanym przez opiekuna koła dr inż. Janusza Opiłę dodatkiem scpovplot3d. Wykorzystanie wolnego oprogramowania w tym programów Gnuplot i Pov-Ray w celu wizualizacji danych finansowych i ekonometrycznych.

5 Aby móc rozwijać nasze umiejętności postanowiliśmy rozszerzyć nasz klaster o kartę graficzną nVidia GTX550 Ti pozwalającą na programowanie równoległe. Największą zaletą tej technologii jest wysoka wydajność przewyższająca co najmniej 10-krotnie tradycyjne rozwiązania W ostatnim czasie punktem zainteresowania naszego koła naukowego stało się programowanie z wykorzystaniem technologii CUDA.

6 Z inicjatywy Koła Naukowego @Trend w ostatnich latach wielokrotnie organizowane były spotkania i wykłady dotyczące zarówno ekonomii jak i szeroko pojętej informatyki.

7 W ostatnim czasie odwiedzili nas: Dr hab. Robert Gwiazdowski, ekspert w dziedzinie podatkówDr hab. Robert Gwiazdowski, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, Jerzy Baranowski, prezes firmy B2BJerzy Baranowski, prezes firmy B2B Mihai Preda, Senior Software Engineer Google Polska,Mihai Preda, Senior Software Engineer Google Polska, Dariusz Leonarski, Novell Polska,Dariusz Leonarski, Novell Polska, dr Tomasz Barbaszewski, Szef Rady Ekspertów Fundacji Wolnegodr Tomasz Barbaszewski, Szef Rady Ekspertów Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Prof. Ryszard Bugaj, PAN.Prof. Ryszard Bugaj, PAN.

8 W ciągu ostatniego roku swój wygląd zmieniła strona internetowa naszego Koła Naukowego. Jest ona dostępna pod adresem: www.trend.zarz.agh.edu.pl. Autorem nowego layoutu jest jeden z członków koła pan Konrad Ranosz.

9 Opiekun Dr inż. Janusz Opiła Prezes Anna Radzik V-ce Prezes Paweł Kowalczyk

10 Dr inż. Janusz Opiła jo@zarz.agh.edu.pl Nasza grupa na Facebooku Link


Pobierz ppt "W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google