Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,"— Zapis prezentacji:

1

2 W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym, współczesnym i futurologicznym. Szczególnym zainteresowaniem naszych studentów cieszy się zastosowanie wolnego oprogramowania w celu opracowywania i wizualizacji danych ekonomicznych.

3 Jednym z realizowanych przez nas projektów jest budowa klastra obliczeniowego oraz jego późniejsze wykorzystanie do analizy skomplikowanych zjawisk ekonomicznych Wykorzystanie środowiska GNU Octave na klastrze obliczeniowym. Octave jest wolnym odpowiednikiem środowiska MATLAB.

4 Wykorzystanie wolnego oprogramowania w tym programów Gnuplot i Pov-Ray w celu wizualizacji danych finansowych i ekonometrycznych. Przykładowy wykres wykonany za pomocą programu Pov-Ray wraz z rozwijanym przez opiekuna koła dr inż. Janusza Opiłę dodatkiem scpovplot3d.

5 W ostatnim czasie punktem zainteresowania naszego koła naukowego stało się programowanie z wykorzystaniem technologii CUDA. Aby móc rozwijać nasze umiejętności postanowiliśmy rozszerzyć nasz klaster o kartę graficzną nVidia GTX550 Ti pozwalającą na programowanie równoległe. Największą zaletą tej technologii jest wysoka wydajność przewyższająca co najmniej 10-krotnie tradycyjne rozwiązania

6 Z inicjatywy Koła w ostatnich latach wielokrotnie organizowane były spotkania i wykłady dotyczące zarówno ekonomii jak i szeroko pojętej informatyki.

7 W ostatnim czasie odwiedzili nas:
Dr hab. Robert Gwiazdowski, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, Jerzy Baranowski, prezes firmy B2B Mihai Preda, Senior Software Engineer Google Polska, Dariusz Leonarski, Novell Polska, dr Tomasz Barbaszewski, Szef Rady Ekspertów Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Prof. Ryszard Bugaj, PAN.

8 W ciągu ostatniego roku swój wygląd zmieniła strona internetowa naszego Koła Naukowego. Jest ona dostępna pod adresem: ​ Autorem nowego layout’u jest jeden z członków koła pan Konrad Ranosz.

9 Opiekun Dr inż. Janusz Opiła Prezes Anna Radzik V-ce Prezes Paweł Kowalczyk

10 Dr inż. Janusz Opiła jo@zarz.agh.edu.pl Nasza grupa na Facebooku Link


Pobierz ppt "W centrum uwagi członków koła znajdują się zagadnienia wpływu nowych technologii informatycznych na gospodarkę, ekonomię i społeczeństwo w ujęciu historycznym,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google