Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mikołaj Kopernik przebywał na Warmii i został kanonikiem warmińskim. Następnie osiadł w Lidzbarku Warmińskim skąd przeniósł się do Fromborku, gdzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mikołaj Kopernik przebywał na Warmii i został kanonikiem warmińskim. Następnie osiadł w Lidzbarku Warmińskim skąd przeniósł się do Fromborku, gdzie."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 Mikołaj Kopernik przebywał na Warmii i został kanonikiem warmińskim. Następnie osiadł w Lidzbarku Warmińskim skąd przeniósł się do Fromborku, gdzie posiadał dom, w którym zorganizował obserwatorium astronomiczne. Kopernik pisał także dzieła poetyckie i uczestniczył w życiu politycznym kraju. Sporządzał też mapy Warmii i Mazur. W latach 1519 - 1521 brał udział w wojnie polsko-krzyżackiej. Pisał też liczne prace z dziedziny ekonomii.

6

7

8

9

10

11 Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, która nosi imię Mikołaja Kopernika. Wiele wiemy o jego życiu w latach młodości i nauki. Jest znany nam wszystkim i całemu światu. To On, wielki Polak, dzięki wszechstronnym zdolnościom, był filozofem, matematykiem, kanonikiem, lekarzem, a przede wszystkim astronomem. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła od 27 listopada 1971 roku nosi Jego imię.

12

13

14

15


Pobierz ppt "Mikołaj Kopernik przebywał na Warmii i został kanonikiem warmińskim. Następnie osiadł w Lidzbarku Warmińskim skąd przeniósł się do Fromborku, gdzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google