Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cel: - przygotowanie dwustronnego projektu partnerskiego RadziMy – Rady Młodzieżowe w Wielkopolsce. w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cel: - przygotowanie dwustronnego projektu partnerskiego RadziMy – Rady Młodzieżowe w Wielkopolsce. w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego."— Zapis prezentacji:

1 Cel: - przygotowanie dwustronnego projektu partnerskiego RadziMy – Rady Młodzieżowe w Wielkopolsce. w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Wyjazd studyjny do Norwegii 28.02.14 – 05.03.14

2 Zastępca Komendanta Chorągwi - Wieńczysław Celer Szef wymiany zagranicznej - Joanna Bartnik Koordynator projektu - Magdalena Rura oraz Liderzy młodzieżowi zaangażowani w organizację i realizację projektu: Andrzej Walusiak - Kierownik młodzieżowy projektu, Agata Wypijewska – w projekcie odpowiedzialna za promocję i marketing, Dominika Szalonka – odpowiedzialna za realizację merytoryczno-dydaktyczną projektu. Naszą Chorągiew reprezentowało 6 osób odpowiedzialnych za projekt RadziMy:

3 Nasza wizyta w Norwegii została przygotowana przez Olava Bergmala – urzędnika gminy Sveio Kommune z miejscowości Sveio, Norwegia.

4 Bergen przywitało nas równie serdecznie, jak i przedstawiciele 6 Rad Młodzieżowych z Bergen i okolicznych gmin: Sveio, Leirvik, Stord, Bomlo, Fitjar.

5 Każde ze spotkań pozwoliło nam na prezentację naszej organizacji oraz przedstawienie idei naszego projektu RadziMy – Rady Młodzieżowe w Wielkopolsce. Nasz projekt został przyjęty przez każdą Radę z dużym zainteresowaniem i wstępną aprobatą.

6 Na spotkaniach prezentowała się także strona norweska. Dowiedzieliśmy się jakie są zasady funkcjonowania Rad, poznaliśmy ordynacje wyborcze każdego z okręgów, poznaliśmy przykłady działań, jakie podejmują na rzecz lokalnego środowiska. Wiemy już jak pozyskują nowych członków, oraz jak współpracują z lokalnymi organizacjami i przedsiębiorcami.

7 Każdorazowo podkreślana była waga współpracy i wymian młodzieżowych z zagranicą, które są dla Norwegów źródłem nowych doświadczeń i inspiracji do dalszych działań.

8 Spotkaliśmy się także z Panem Bjarne Aksnes Martinsen - Dyrektorem Urzędu Gminy Sveio, Zaprezentował nam walory Gminy, zapoznał nas z zasadami funkcjonowania swojego Urzędu, przedstawił współpracę z działającą przy Urzędzie Radą Młodzieżową.

9 Olav także przygotował specjalne spotkanie. Opowiedział nam o działalności młodzieżowej rady w Sveio oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania.

10 Mieliśmy okazję przekonać się, że Rady Młodzieżowe w tych okręgach rozpoczynają swe spotkania od poczęstunku. faktycznie !!!

11 Zwyczajowo, po pizzy odbywają się sesje Rad Młodzieżowych. Na jedną z nich zostaliśmy zaproszeni. Specjalnie dla nas prowadzona była ona w j. angielskim.

12 Na zakończenie każdego spotkania wręczyliśmy uczestnikom materiały promocyjne i pamiątki.

13 Wzięliśmy także udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez lokalną gazetę Sveio "Vestavind. Artykuł na temat naszej wizyty ukazał się 6.03.2014r.

14 Zakwaterowanie w Hostelu Młodzieżowym Montana NORWEGIA – to nie tylko Rady Młodzieżowe… Wjazd kolejką Floibanen na górę Floyen z panoramą Bergen.

15 Sławne domki Bryggen

16 I piękne fiordy, … …do których chcemy wrócić w projekcie:


Pobierz ppt "Cel: - przygotowanie dwustronnego projektu partnerskiego RadziMy – Rady Młodzieżowe w Wielkopolsce. w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google