Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia Młodych Noblistów. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, 3.3. Poprawa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia Młodych Noblistów. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, 3.3. Poprawa."— Zapis prezentacji:

1 Akademia Młodych Noblistów

2 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, 3.3. Poprawa jakości kształcenia, 3.3.4. Modernizacja treści i metod kształcenia. Czas realizacji projektu: 1 czerwca 2010 – 31 lipca 2013 Biuro projektu Akademii Młodych Noblistów: Wydział Nauk Humanistyczno – Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie Ul. Sikorskiego 23 10-088 Olsztyn Tel./fax. (89) 542 42 25 akademia@wsptwp.eu www.akademiamlodychnoblistow.pl

3 DLA KOGO? Gimnazjalisto! Akademia Młodych Noblistów jest projektem skierowanym właśnie do Ciebie! CEL Poprawa Twoich wyników egzaminów gimnazjalnych, jak również rozwój kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych, języków obcych, technik informacyjno – komunikacyjnych.

4 Pragniesz dostać się do dobrej szkoły średniej? Myślisz o rozwijaniu swoich zainteresowań w laboratoriach naukowych? Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę edukacyjną? Marzysz o poznaniu ludzi z pierwszych stron gazet? W AKADEMII JEST TO MOŻLIWE! DOŁĄCZ DO NAS I ZOSTAŃ MŁODYM NOBLISTĄ! Pomożemy Ci wybrać szkołę i dalszą ścieżkę rozwoju! Zapoznamy Cię ze znanymi i ciekawymi ludźmi! Wspomożemy Twój rozwój osobisty! Pomożemy Ci rozwinąć talent i zamiłowania!

5 Interdyscyplinarny Szkolny Ruch Naukowy (ISRN) W ramach projektu będziesz miał możliwość udziału w jednym z 5 laboratoriów: -geograficznego, -matematyczno – fizycznego, -biologiczno – chemicznego, -językowego, -informatycznego. Zajęcia prowadzone będą na bazie Programów Autorskich przygotowanych przez specjalistów. Zajęcia w ramach laboratoriów odbywać się będą średnio raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin lekcyjnych. Wycieczki tematyczne. W ramach projektu zaplanowano Pogotowia Laboratoryjne, które są zajęciami wyrównawczymi (średnio 1 godzina lekcyjna w tygodniu). Olimpiada na poziomie regionalnym – 1 raz w roku, Indywidualne konsultacje z psychologiem - pedagogiem z elementami poradnictwa zawodowego – raz w roku/uczeń,

6 Każdy z Was w ramach projektu będzie uczestniczył w 1.jednym laboratorium naukowym, 2.jednym pogotowiu laboratoryjnym 3.2 razy w roku szkolnym w wycieczce edukacyjnej 4.raz w roku szkolnym będzie mógł skorzystać z konsultacji z psychologiem. Uczestnik zobowiązany jest do działu w minimum 80% zajęć pozalekcyjnych z danego warsztatu realizowanego w ramach Projektu - nieobecności muszą zostać usprawiedliwione przez opiekuna prawnego. Rezygnacja z udziału w zajęciach spowodowana może być jedynie ważnymi względami osobistymi lub zdrowotnymi.

7 W ramach Ponadregionalnej AMN realizowane będą: Spotkania z ludźmi z pasją, czyli z naukowcami, podróżnikami, przedsiębiorcami, specjalistami z wybranych dziedzin (raz w okresie trwania projektu); Klucz do sukcesu - warsztaty dotyczące rozwoju osobistego (raz w okresie trwania projektu); Zostań noblistą - prezentacja postaci Noblistów przez wykładowców akademickich (raz w okresie trwania projektu); Letnie i zimowe laboratoria - wyjazdowe zajęcia w międzyszkolnym laboratorium tematycznym (raz w okresie trwania projektu). Ponadregionalny festyn naukowy organizowany cykliczne na koniec każdego roku szkolnego połączony z: -konkursem na najlepsze prezentacje naukowe uczniów, -olimpiadą ponadregionalną W Festynie będą mogli wziąć udział jedynie uczniowie (300 osób), których projekty zostały wyróżnione w szkole oraz laureaci olimpiad na poziomie regionalnym.

8 Co zyskujesz dzięki Akademii? Otrzymasz bezpłatne materiały promocyjne i pomoce dydaktyczne Poznasz ciekawych ludzi Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wydatki związane z działaniami wskazanymi w prezentacji są finansowane ze środków UE w ramach EFS Skorzystasz z bezpłatnych wyjazdów i wycieczek (nie tylko edukacyjnych )

9 Chcesz dołączyć do Akademii Młodych Noblistów? Wypełnij deklarację dobrowolnego udziału i aktywnego uczestnictwa w projekcie.deklarację dobrowolnego udziału i aktywnego uczestnictwa w projekcie. Wypełnij Ankietę Rekrutacyjną i daj do podpisu opiekunowi.Ankietę Rekrutacyjną daj do podpisu opiekunowi Jak wypełnisz, to przekaż materiały do 06.10.2010 r. opiekunowi szkoły.

10 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do panelu dyskusyjnego


Pobierz ppt "Akademia Młodych Noblistów. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, 3.3. Poprawa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google