Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie
Rozwój Gminy

2 „ To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniejsze, gdy miasto może być z niego dumne” Abraham Lincoln

3 http://powiat-jarocinski. pl/rada/index. php
Prezes PWiK i radny powiatu w Jarocinie – Jerzy Wolski. Z nim przeprowadziliśmy wywiad na temat rozwoju naszej gminy przez ostatnie 20 lat .

4 Rozwój gminy Jarocin Przed dwudziestoma laty rozwój naszej gminy nie był zbyt intensywny. Dopiero od roku 2002 Jarocin zaczął się dynamicznie formować. Stało się to dzięki wielu dotacjom i funduszom z UE, o które starał się obecny burmistrz Adam Pawlicki. Za czasów innych władz, nasz Jarocin nie był miejscem, w którym można było zaczerpnąć jakiejkolwiek rozrywki. Jedyną coroczną imprezą kontynuowaną przez nich w Jarocinie był Festiwal znany w całej Polsce, który został przerwany z ich inicjatywy w roku ze względu na zamieszki wywołane przez grupę młodych buntowników. Link (Festiwal Jarocin 1994) Link ( film – Jarocin Festiwal)

5 Rozbudowa i tworzenie nowych kompleksów sportowych
Władze naszego miasta stawiają w dużym stopniu na rozwój kultury fizycznej mieszkańców, poprzez budowę boisk, rozbudowę basenu, tworzenie wielu nowych szkolnych sal gimnastycznym na wysokim poziomie. W ostatnich latach powstało kompleks sportowy Jarocin Sport. Jego rozbudowa i modernizacja trwa dalej. Na jego terenie znajduje się: Basen Hotel Bieżnia tartanowa Sztuczne nawierzchnie Korty tenisowe W ostatnich latach powstały sale gimnastyczne przy szkołach w Jarocinie oraz w pobliskich wsiach m.in. przy szkole nr 4 przy gimnazjum nr 5 Przy szkole nr 2 w Wilkowyji

6 Od lewej hala sportowa przy ZS nr 5 - po prawej hala przy szkole nr 4

7 W tym roku trwają również pracę przy budowie aquaparku oraz wymiany kanalizacji i dróg.
Minęło już 8 miesięcy od kiedy firma REM- BUD z Jarocina rozpoczęła prace na budowie aquaparku w Jarocinie. Roboty są już daleko posunięte, prowadzone zgodnie z założonym harmonogramem rzeczowo - finansowym. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz silne mrozy w okresie zimowym prowadzone są drobne prace wewnętrzne obiektu. W czerwcu 2009 roku rozpoczęto wymianę sieci wodno- kanalizacyjnej dróg na jednym z osiedli jarocińskich. Zakładana jest kanalizacja deszczowa, przeprowadzono wymianę rur do wody bieżącej, dokonano renowacji chodników. Na koniec prac zostanie założona nowa nawierzchnia asfaltowa. Zakończenie projektu przewiduje się na początek września br.

8 Inwestycje w gminie Jarocin
w ostatnich latach renowacji i podwyższeniu standardów gminnych uległy: Centrum gospodarki odpadami Sieć kanalizacyjna Oświetlenie uliczne Drogi Lokale mieszkalne Tabor linii autobusowych – spółki komunalne Targowisko Przebudowa Szpitala Miejskiego wydatki na inwestycje:

9 Renowacja sieci wodno – kanalizacyjnej

10 Budowa mieszkań i osiedli
Z myślą o mieszkańcach ziemi jarocińskiej przedsiębiorstwo towarzystwa budownictwa społecznego buduje coraz więcej mieszkań. Gmina ma w posiadaniu: 1. BUDYNKI WŁASNE 56 2. BUDYNKI W ZARZĄDZIE NALEŻĄCE DO: a. GMINY JAROCIN 33 b. STAROSTWO POWIATOWE 6 3. BUDYNKI WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH 11 RAZEM: budynków mieszkalnych 106 lokali mieszkalnych 780 CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI na budowę nowych lokali mieszkalnych

11 Skąd korzystaliśmy?

12 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Julia Nowak 1994, , III b Katarzyna Chmielarz 1994, , III b Adam Kmieć 1994, , III b Zespół Szkół nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie Ewa Kuta Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google