Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdy uzyskamy zgodę autora lub gdy są objęte licencją GPL.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdy uzyskamy zgodę autora lub gdy są objęte licencją GPL."— Zapis prezentacji:

1 Gdy uzyskamy zgodę autora lub gdy są objęte licencją GPL.
Kiedy bez obaw możemy kopiować treści zawarte w Internecie? Gdy uzyskamy zgodę autora lub gdy są objęte licencją GPL.

2 A co to jest ta licencja GPL?
GPL to licencja wolnego oprogramowania, czyli że możemy uruchamiać, kopiować, rozpowszechniać, oraz udoskonalać programy nią objęte.

3 Pewnie chciałbyś wiedzieć, czy zdjęcia umieszczone na różnych stronach internetowych możemy wykorzystać do swoich celów? Zdjęć nie wolno kopiować. Oczywiście trzeba uzyskać zgodę autora. Gdy autor jest anonimowy nie oznacza to że możemy kopiować. Dopóki twórca nie ujawni swego autorstwa w wykonywaniu prawa autorskiego zajmuje się producent lub wydawca.

4 Czy brak informacji „copyright” lub „wszelkie prawa zastrzeżone” na stronie oznacza przyzwolenie kopiowania z niej treści? Przy utworze (na stronie) nie musi być zamieszczona informacja o prawach autorskich (copyright). Nawet brak takiej informacji nie oznacza, że można swobodnie kopiować zawartość.

5 A na jakich zasadach możemy korzystać z prawa cytatu?
Dozwolone jest przytaczanie fragmentów lub drobnych utworów w naszych prywatnych dziełach pod warunkiem, że nasz utwór nie czerpie z tego swojej wartości i sam w sobie jest oryginalnym utworem. Przeczytany cytat może służyć tylko i wyłącznie pewnemu uzupełnieniu stworzonego przez nas utworu, nie może być w nim decydująca częścią.

6 Korzystałem ze strony:

7 Dziękuję za uwagę, Jakub Borek, kl 6C ^._.^


Pobierz ppt "Gdy uzyskamy zgodę autora lub gdy są objęte licencją GPL."

Podobne prezentacje


Reklamy Google