Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej.
„20 lat wspólnie… …czyli co zmieniło się w Stobiernej przez 20 lat”. Gmina Dębica, Powiat Dębicki

2 Gdzie znajduje się Stobierna?
Stobierna to mała miejscowość położona w woj. podkarpackim. Jest to wieś licząca 8,9 km i ponad 986 mieszkańców. Spośród innych miejscowości Gminy Dębica wyróżniają ją piękne lasy i krajobraz, czyste powietrze oraz trasa rowerowa z licznymi kapliczkami przydrożnymi. Nasza prezentacja została sporządzona w oparciu o wywiad przeprowadzony z panią Bernadettą Ciszek, mieszkanką Stobiernej, a zarazem radną Gminy Dębica.

3 Jak zmieniła się szkoła w ciągu kilkunastu ostatnich lat ?
W 1997 r. oddano do użytku nową salę gimnastyczną, której budowę zainicjował dyr. Korycki. W latach przeprowadzono remont łazienek, wymieniono pokrycia dachowe, zaadaptowano pomieszczenia na salę komputerową, bibliotekę oraz powstała siłownia. W 2005 r. zakończono prace zabezpieczające osuwisko zagrażające budynkowi szkoły. Dokonano również modernizacji obiektu wewnątrz i wykonano elewację. W 2006 r. szkole w Stobiernej nadano im. Jana Pawła II.

4 Efekty kilkuletnich prac !

5 Powstały nowe drogi Dzięki pomocy Wójta Gminy Dębica w ostatnich latach w naszej miejscowości powstało wiele nowych dróg, a te, które już były zostały ulepszone. Otworzono również nowe linie autobusowe, dzięki czemu mieszkańcy mogą z łatwością poruszać się po gminie.

6 Wyciąg narciarski w Stobiernej
Rekordowym zainteresowaniem cieszy się wyciąg narciarski należący do Gminy Dębica. Nowo zakupione głośniki i tobogan z pewnością podniosły jego atrakcyjność, bo odwiedzający stok mogli przez nie słuchać muzyki. Na stoku można zjeżdżać nie tylko na nartach, ale także na sankach. Dodatkową atrakcją są organizowane kuligi, do czego wykorzystuje się skuter snieżny.

7 Jakie atrakcje możemy zobaczyć w budynku wielofunkcyjnym ?
We wrześniu 2009 r. podjęto prace przy budowie budynku wielofunkcyjnego w ramach projektu „Pegaz na stoku”. Jego oddanie planowane jest w sierpniu br. Znajdować się w nim będą m.in. Garaże i zaplecze dla jednostki OSP, biblioteka publiczna, punkt gastronomiczny i sala przeznaczona na spotkania ludności lokalnej. Łączna suma na zrealizowanie inwestycji wynosi około zł. Ma on pełnić funkcje kawiarni dla osób korzystających z obiektu wypoczynkowego, mieścić się będzie tam również kasa biletowa i wypożyczalnia sprzętu sportowego. W przyziemiu projektuje się garaże dla ratraków, a na poddaszu salę konferencyjną.

8 Jak będzie wyglądał gród słowiański ?
Będzie składał się z kilku budynków… Odwiedzający będą mogli założyć słowiańskie stroje i posłuchać muzyki folkowej. W jednej z chat, posiadającej piec kaflowy, planowane jest utworzenie czynnej przez cały rok karczmy. W przerobionej na stajnię starej stodole utrzymywane będą konie. Jeden z budynków wykorzystany zostanie jako muzeum. Na ekspozycję złożą się przedmioty z okresu średniowiecza, znalezione w Gminie Dębica. W tym samym budynku urządzona zostanie siedziba człowieka sprzed tysiąca lat W części zwanej „Podgrodzie”, w miesiącach letnich pracować będą rzemieślnicy: kowal, garncarz i rzeźbiarz. Łączna suma przeznaczona przez Gminę Dębica na gród słowiański: zł.

9 Co można będzie zobaczyć w zagrodzie galicyjskiej ?
W kwietniu bieżącego roku rozpoczęto prace przy zagrodzie galicyjskiej. Będzie można tam zobaczyć starodawne odmiany drzew owocowych oraz spróbować potraw zaczerpniętych z dawnych przepisów. Będzie tam prowadzona hodowla polskich ras zwierząt. Łączna suma przeznaczona przez gminę to około 466 000 zł.

10 Budynek jest w trakcie realizacji

11 Jak Gmina dba o rozwój fizyczny młodzieży?
Obiekty udostępniane mieszkańcom wsi Stobierna. Boisko trawiaste Sala gimnastyczna Siłownia

12 Z jakich form pomocy społecznej korzystają mieszkańcy naszej wsi?
Zasiłek stały Zasiłek okresowy Zasiłek celowy Dożywianie dzieci Składki na ubezpieczenia społeczne Usługi opiekuńcze Dodatki mieszkaniowe Zespół aktywizacji bezrobotnych Szkolna stołówka Gmina organizuje liczne kolonie i wycieczki dla dzieci z ubogich rodzin.

13 Jak gmina dba o bezpieczeństwo mieszkańców ?
Straż Gminna w Dębicy jest umundurowaną formacją utworzoną w listopadzie 2005r. Obszarem działania Straży Gminnej jest obszar administracyjny Gminy Dębica. Nadzór nad ich działalnością sprawuje wójt, a w zakresie fachowym - Komendant Główny Policji poprzez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w Stobiernej w 2003r. założono OSP. Nasi strażacy godnie reprezentują wieś na imprezach kulturalnych, a podczas zagrożenia życia dzielnie walczą z żywiołem. Kiedy naszą miejscowość dotknęła powódź, ruszyli z pomocą.

14 Ekologia w naszej miejscowości.
W Stobiernej jest przeprowadzanych wiele akcji mających na celu ochronę środowiska. Prawie każdy mieszkaniec posiada umowę podpisaną z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami. Organizowane są również konkursy ekologiczne. Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Otrzymaliśmy również nagrodę w kategorii „Eko-Szkoła”.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Członkowie zespołu: Ciszek Urszula 1995r., , kl. II gim. Drzał Natalia 1995r., , kl. II gim. Krajewska Aneta 1995r., , kl. II gim. Strózik Katarzyna 1995r., , kl. II gim. Wyszyńska Kinga 1995r., , kl. II gim. Opiekun zespołu: Tuszyńska Edyta, Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google