Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prędkość bezpieczna Jak pogonić wszystkie konie Prędkość bezpieczna jest to prędkość umożliwiająca panowanie nad pojazdem uwzględniająca warunki ruchu:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prędkość bezpieczna Jak pogonić wszystkie konie Prędkość bezpieczna jest to prędkość umożliwiająca panowanie nad pojazdem uwzględniająca warunki ruchu:"— Zapis prezentacji:

1

2 Prędkość bezpieczna Jak pogonić wszystkie konie

3 Prędkość bezpieczna jest to prędkość umożliwiająca panowanie nad pojazdem uwzględniająca warunki ruchu: Stan i widoczność drogi, Warunki atmosferyczne, Natężenie ruchu Stan i ładunek pojazdu, Umiejętności i stan psychofizyczny kierowcy, a przede wszystkim nie powinna być większa od dopuszczalnej na danej drodze.

4 Każdy pojazd jest tak bezpieczny, jak ostrożny jest jego kierowca. Lepsze hamulce, bardziej sportowe zawieszenie mocniejszy silnik budzi pokusę do zawężania marginesu bezpieczeństwa.

5 Wyższe osiągi węższy margines Poziom bezpieczeństwa jazdy danym pojazdem w największym stopniu zależy od rozwagi kierowcy. W następnej kolejności liczy się umiejętność maksymalnego wykorzystania zalet auta, a dopiero na trzecim miejscu są walory samego auta.

6 Większy temperament, większe ryzyko Młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat, powodują wypadki znacznie częściej niż kierowcy starsi. Silnik o większej mocy wymusza bardziej ryzykowną jazdę.

7 Kiedy trzeba dodać więcej gazu Każdy silnik najskuteczniej przyspiesza ruch samochodu w zakresie pomiędzy maksymalnym momentem obrotowym, a maksymalną mocą. W typowych silnikach benzynowych jest to przeważnie zakres obrotów pomiędzy 3000 i 5000 obr./min.

8 Maksymalne opóźnienie

9 Wysokość bieżnika, a bezpieczeństwo

10 Droga zatrzymania, a prędkość Droga zatrzymania zwiększa się do kwadratu prędkości

11 Zgubny pośpiech Czy wystarczy Ci drogi do zatrzymania pojazdu ?


Pobierz ppt "Prędkość bezpieczna Jak pogonić wszystkie konie Prędkość bezpieczna jest to prędkość umożliwiająca panowanie nad pojazdem uwzględniająca warunki ruchu:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google