Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo. W Technikum Ochrony Środowiska nauczysz się: badać stan środowiska, monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo. W Technikum Ochrony Środowiska nauczysz się: badać stan środowiska, monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza,"— Zapis prezentacji:

1 Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo

2 W Technikum Ochrony Środowiska nauczysz się: badać stan środowiska, monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby, sporządzać bilanse zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, wód oraz gleby, planować i prowadzić racjonalną gospodarkę odpadami, planować i realizować działania na rzecz ochrony środowiska,

3 Dlaczego warto kształcić się w tym zawodzie? technik ochrony środowiska to kierunek przyszłościowy. w związku z pozyskiwaniem środków z UE na uzdatnianie i dostarczanie wody, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, rozwiązania systemów cieplnych w oparciu o niekonwencjonalne źródła energii oraz gospodarkę odpadami, na rynku pracy poszukiwani są specjaliści tej branży. absolwenci szkoły mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

4 Technik ochrony środowiska może znaleźć zatrudnienie: oczyszczalniach ścieków, stacjach uzdatniania wody, w laboratoriach monitorujących poziom zanieczyszczenia, w instytutach naukowo-badawczych, składowiskach i sortowniach odpadów, prywatnych zakładach specjalistycznych.

5 Praktyki Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywać się będą w szkole, LPGK, w Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz na składowisku odpadów.

6 Przedmioty zawodowe stan i zasoby środowiska monitoring środowiska komputerowe wspomaganie w ochronie środowiska organizacja prac w ochronie środowiska

7 Egzaminy zawodowe Egzamin zawodowy podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się pod koniec drugiego semestru klasy 2, natomiast drugi pod koniec pierwszego semestru klasy 4.

8 Nauka w zawodzie technik ochrony środowiska nie odbywa się tylko w murach szkoły. Organizowanych jest wiele wycieczek zawodoznawczych, wycieczek rozszerzających naszą wiedzę oraz wykłady, które w większości finansowane są z funduszy unijnych.

9 Targi ekologiczne Poleko w Poznaniu

10 Badanie organizmów bezkręgowych występujących w Kaczawie

11 Terenoznawstwo

12 Pomiar hałasu poprzez decybelomierz

13 Zajęcia w laboratoriach

14 Sprawdzanie twardości wody

15 Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi… Wódz Indian Seattle 1855


Pobierz ppt "Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo. W Technikum Ochrony Środowiska nauczysz się: badać stan środowiska, monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google