Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Testowanie płyty głównej. Sygnały dźwiękowe BIOS

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Testowanie płyty głównej. Sygnały dźwiękowe BIOS"— Zapis prezentacji:

1 Testowanie płyty głównej. Sygnały dźwiękowe BIOS
Alicja Łasocha Agnieszka Kozikowska 2F Zespół Szkół Energetycznych

2 Płyta główna to skomplikowana konstrukcja, składająca się z wielu elementów. W przypadku problemów z działaniem komputera warto wiedzieć, jak sprawdzić najważniejsze parametry jej pracy. Programem za pomocą, którego możemy w prosty sposób wykonać test jest HOT CPU Tester. Po uruchomieniu HOT CPU Tester w lewym górnym rogu ekranu zobaczysz informacje na temat działania programu i ewentualnych błędów. W głównym oknie wciśnij po prostu przycisk Run Test, aby rozpocząć testy. 

3 Rys. Po lewej stronie okienko logów, po prawej w tle okno główne programu, a na pierwszym planie wyniki testów procesora.

4 Klikając w głównym oknie programu Options, uzyskasz możliwość:
importowania lub eksportowania ustawień programu za pomocą plików Rejestru, określenia sposobu postępowania w razie wystąpienia błędu (Error handling), określenia który z rdzeni procesora ma być testowany (Active Processor), w kategorii Test modules możesz przy każdym rodzaju testu ustawić suwakiem priorytet testu mając na względzie to aby jak najmniej spowalniał on komputer (Lowest) albo aby jak najszybciej się skończył (Highest).

5 Aby sprawdzić poziom Twojej pamięci podręcznej procesora, kliknij w głównym oknie programu System Info, a następnie przycisk Cache. Za pomocą opcji Benchmark w głównym oknie programu możesz porównać wyniki swojego procesora do innych modeli.

6 Najczęstsze sygnały dźwiękowe BIOS
1 długi i po nim 2 krótkie sygnały – oznacza to błąd karty graficznej – powinniśmy sprawdzić połączenie kabla od monitora do karty graficznej, sprawdzić czy nie ułamała się któraś z ‘nóżek” na tejże wtyczce, może też to być obluzowanie karty graficznej w slocie i wtedy wystarczy wyciągnąć i ponownie umieścić na miejscu karate grafiki. 1 długi i po nim 3 krótkie sygnały – oznacza to błąd pamięci karty grafiki – powinno pomóc wyjęcie i ponownie włożenie karty grafiki do slotu  długi dźwięk o wysokiej częstotliwości - oznacza, ze nasz procesor ma za wysoka temperaturę i dalsze użytkowanie komputera może spowodować przegrzanie rdzenia procesora, a co za tym idzie niestabilna prace, lub wręcz ja uniemożliwić – powodem może być uszkodzony wiatrak na procesorze, przetaktowanie (podkręcenie), lub tez niedokładne zespolenie procesora z radiatorem

7 Najczęstsze sygnały dźwiękowe BIOS
naprzemienne sygnały tonu niskiego i tonu wysokiego – oznaczają złe umocowanie procesora w jego gnieździe – należy go wyjąc i ponownie włożyć w swoje miejsce w szczególności zwracając uwagę czy nie ma powyginanych „nóżek” sygnał ciągły – jeden z najczęściej pojawiających się problemów to błąd pamięci – należy wyjąc i ponownie umieścić na swoim miejscu moduły pamięci, lub jeśli wymieniliśmy wcześniej pamięci powrócić do wcześniejszej konfiguracji

8 KONIEC


Pobierz ppt "Testowanie płyty głównej. Sygnały dźwiękowe BIOS"

Podobne prezentacje


Reklamy Google