Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Musical w Europie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Musical w Europie."— Zapis prezentacji:

1 Musical w Europie

2 Andrew Lloyd Webber – Szekspir teatru muzycznego

3 Jesus Christ Superstar – rock opera
Historia ostatnich siedmiu dni życia Chrystusa widziana oczyma współczesnych jako gra żywiołów społecznych i politycznych, wspaniałe widowisko z głębokim przesłaniem. Wkrótce ukazała się filmowa adaptacja musicalu, będąca niezwykłą produkcją Normana Jewisona.

4 Evita Evita to biografia Evy Peron, żony argentyńskiego dyktatora Juana Perona, kobiety, która w latach 50.i 60. rządziła sercami i umysłami mieszkańców ojczyzny tanga. Autorzy musicalu nie zagłębiali się w drobiazgowe analizy politologiczne. Postawili na romantyczny mit Evity.

5 Cats Cats to musical Webbera opartego na poezji T. S. Eliota. nie przypominało tradycyjnego musicalu, nie było tam dialogów ani tradycyjnej akcji. Przedstawienie wypełniały piosenki, w których prezentowały się koty z miejskiego śmietnika. Główną bohaterką została Grizabella, stara kocica.

6 The Phantom of the Opera
Oparty na powieści Gastona Leroux Upiór w operze, musical Andrew Lloyda Webbera stał się najbardziej dochodowym przedsięwzięciem teatralnym i filmowym w historii. Andrew Lloyd Webber jako pierwszy ukazał Upiora jako tragicznego, wrażliwego kochanka, a nie tylko potwora budzącego grozę.

7 Musical w Polsce Pierwszym polskim musicalem pokazanym na Broadway’u jest Metro J. Stokłosy, J. Józefowicza. Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

8 Musical w Polsce Janusz Stokłosa jest także twórcą znakomitego Piotrusia Pana z librettem Jeremiego Przybory oraz Romea i Julii w reżyserii J. Józefowicza.


Pobierz ppt "Musical w Europie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google