Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMAR Krótkie życie komara Łukasz Janiszewski Klasa I B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMAR Krótkie życie komara Łukasz Janiszewski Klasa I B."— Zapis prezentacji:

1 KOMAR Krótkie życie komara Łukasz Janiszewski Klasa I B

2

3 Komar naprawdę

4 Życie komara Komar brzęczący Komar widliszek
W Polsce żyje 47 gatunków komarów. Dwa wymienione powyżej to najczęściej występujące na terenie naszego kraju. Komary są najbardziej aktywne rano, popołudniem i wieczorem. Komar potrafi wykryć cel z 60 metrów Komar macha skrzydłami 500 razy na sekundę. Komary nie gryzą tylko kłują, kłują tylko samice, samce żywią się nektarem kwiatów. Komar żyje kilka tygodni. Komary nie znoszą silnego światła słonecznego, suchego powietrza.

5 Skąd się biorą komary

6 Po co jest tyle komarów? Gdyby było ich mniej, nie miałyby szans na przetrwanie. Komary stanowią ważną pozycję w menu ryb, drapieżnych owadów wodnych (na przykład ważek czy chrząszczy żyjących w wodzie) oraz ptaków. Jedna jaskółka potrafi połknąć tysiące komarów dziennie. W trakcie samego polowania na krew komary kłują ofiary nieostrożnie. Wiele z nich przy tym ginie. Dość wolno latają – 1-2 km na godzinę, więc szybkim krokiem można komara dogonić lub przed nim uciec.

7 Czy komary są groźne? W strefie klimatu umiarkowanego w której znajduje się Polska komary nie roznoszą chorób. W strefie tropiklanej i subtropiklanej komary roznoszą groźne choroby takie jak: - malaria - żółta febra - gorączka zachodniego Nilu - i wiele innych śmiertelnych chorób

8 Jak walczyć z komarami? Masowe środki chemiczne.
Środki z apteki: środki do psikania i smarowania. Środki do kupienia w sklepie. Babcine sposoby: Na parapecie ustawić doniczki z kwitnącą pelargonią lub zawiesić zielone liście pomidorów. Na spodeczkach rozłożyć pokrojoną cebulę. Posmarować się olejkiem goździkowym, eukaliptusowym lub anyżowym.

9 http://pl.wikipedia.org/wiki/Komarowate http://www.wlin.pl
Dziękuję za uwagę. Łukasz kl.Ib Źródła:


Pobierz ppt "KOMAR Krótkie życie komara Łukasz Janiszewski Klasa I B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google