Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b."— Zapis prezentacji:

1 Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b.

2

3 Wspólne działania Zapomnijcie o żmudnych ćwiczeniach w klubie fitness (karnet wykupiony, zapomniany, wyrzuty sumienia aktualne), drakońskich dietach (przygnębienie, irytacja i poczucie przegranej, do tego nieustanny głód czekolady) czy comiesięcznym odkładaniu pieniędzy (konto świeci pustkami, a nowa para butów w związku z powyższym cieszy mniej niż powinna). Początek roku rozbudza pewne nadzieje na zmiany i sprzyja podejmowaniu różnego rodzaju zobowiązań, o których zapominamy najczęściej w okolicy Dnia Kobiet. W tym roku proponujemy porzucenie pomysłu indywidualnych postanowień noworocznych, a w zamian postulujemy podjęcie wysiłków rodzinnych - bo w grupie jest prościej, raźniej i łatwiej o mobilizację! Pierwszy pomysł na postanowienie noworoczne dla całej rodziny to znalezienie sobie wspólnego hobby, zamiast siedzenia przed ekranem telewizora czy komputera: mogą to być cotygodniowe wyjścia na basen, comiesięczna wizyta w kinie, rodzinne gotowanie, nauka gry na instrumencie... Co tylko w Waszej rodzinnej duszy gra - byle razem i dobrowolnie!

4

5 Bądźcie eko! Może w tym roku postawić na ekologię? Nauczcie się segregowania śmieci, wkręćcie w to dzieciaki. Zbierajcie makulaturę, wybierajcie zdrową żywność, nakłaniajcie dzieci do rysowania z obu stron kartek, oszczędzajcie wodę. Żarówki już wymienione?

6

7 Rusz(aj)cie się Spróbujcie spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Postanówcie na przykład, że w soboty musicie obowiązkowo wybrać się do parku. Latem róbcie sobie pikniki, zimą szalejcie na sankach (to zadziwiające ile frajdy daje dorosłym szusowanie w dół pagórka na małym plastikowym "jabłuszku"! Sprawdzone!). Warto pomyśleć o wspólnym sporcie - może pływanie, narty albo wycieczki rowerowe? W towarzystwie łatwiej zmobilizować się do regularnych ćwiczeń.

8

9 Zdrowa żywność Zamiast głodzić się w samotności lub odmawiać sobie słodyczy, postanówcie jako rodzina, że w tym roku będziecie zdrowiej się odżywiać. Warto zaangażować dzieci we wspólne wybieranie warzyw i owoców na targu czy w lokalnym warzywniaku, przygotowywanie owocowych sałatek i deserów oraz planowanie menu. Może niezłym pomysłem byłoby zainwestowanie w sokowirówkę i sumienne - rodzinne! - wypijanie szklanki zdrowego soku dziennie?

10

11 Dbanie o wspólną przestrzeń
W tym roku koniec z samotnym nakrywaniem do stołu, odkurzaniem dywanów i szorowaniem łazienek! Zamieniamy domowe obowiązki we wspólną sprawę - niech stanie się to nawykiem, a jednocześnie może okazać się niezłym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Kolacja zjedzona przy stole nakrytym przy pomocy wszystkich członków rodziny, po prostu smakuje lepiej, prawda?

12

13 Czytamy codziennie Nie ma, że zmęczenie, że jeszcze zadanie domowe do odrobienia, śmieci do wyniesienia, kolacja do przygotowania - w tym roku czytamy codziennie. Dzieci naprawdę mogą pokochać książki, jeśli rodzice będą regularnie czytać im na głos. Nie martwmy się cenami książek, nie wszystkie musimy mieć na własność - od czego są biblioteki? Dla dziecka wypożyczenie książki w prawdziwej bibliotece to nie lada przeżycie i przygoda, a przy okazji my możemy wybrać też coś dla siebie w części z literaturą dla dorosłych.

14

15 Będziemy dla siebie milsi
Pytani o noworoczne postanowienia, rodzice często wymieniają cierpliwość: "Będę bardziej cierpliwy", "Nie będę tyle krzyczeć", "Nie będę się tak łatwo denerwować". Może dobrym pomysłem byłoby podjąć wspólny wysiłek, żeby być miłym dla siebie wzajemnie? Odbyć rodzinną naradę, porozmawiać o tym, jakich zachowań każde z nas chciałoby widzieć mniej i spróbować chociaż trochę je kontrolować: mniej się kłócić, być bardziej elastycznym, okazywać sobie więcej zrozumienia i miłości?

16

17 Popołudnie bez technologii
Lubicie gry planszowe? Jeśli dawno nie graliście, spróbujcie wybrać taką, w którą można zagrać z całą rodziną. To fantastyczny sposób na zacieśnianie więzi z dziećmi, a przy okazji niezła lekcja współpracy, zdrowej rywalizacji, nauka przegrywania i wygrywania. Rozgrywkom zwykle towarzyszy sporo śmiechu, a czasem także trochę łez - zanim młodsi gracze nauczą się akceptować to, że nie zawsze można wygrać. Świetnym pomysłem jest ustalenie, że taki wieczór lub popołudnie w wersji "retro" - bez nowoczesnej technologii - to stały punkt naszego tygodnia. Rodzinne postanowienia mają ogromną przewagę nad tymi podjętymi indywidualnie: pozwalają robić coś wspólnie z osobami, które kochamy najbardziej. Życzę Wam roku pełnego miłości! Bożena Kukułka

18


Pobierz ppt "Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google