Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mazury Polski cud świata!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mazury Polski cud świata!"— Zapis prezentacji:

1 Mazury Polski cud świata!
Owszem, mazury nie są cudem świata (jeszcze?). Pomimo tego, rywalizowały z czternastoma najpiękniejszymi miejscami na świecie w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury!

2 Moja niedługa prezentacja, zatytułowana „Mazury – Polski cud świata, przytacza kilka informacji nt. „Krainy tysiąca jezior”. Prezentacja sama w sobie, ma na celu zachęcić potencjalnego odbiorcę do wyjazdu na Mazury. *W kolejnych slajdach użyłem cytatów, pochodzących z najbardziej znanej polskiej szanty „Morskie opowieści”

3 Powszechna mobilizacja w całym kraju okazała się prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!

4 „Rudy Joe, kiedy popił,* Robił bardzo głupie miny, Albo skakał też do wody I gonił rekiny!” Mazury wprawdzie nie zakwalifikowały się do ścisłej siódemki, to mimo wszystko uważam, że odnieśliśmy niemały sukces. Znaleźliśmy się na liście pierwszych 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wśród głosujących. Pokonaliśmy wszystkich finalistów z Europy i prześcignęliśmy rozpoznawalne ikony światowej przyrody jak Malediwy,  Wielki Kanion Kolorado, Galapagos, Wodospad Salto Angel w Wenezueli,  Skałę Uluru w Australii czy Wezuwiusz.

5 „Od Falklandu śmy płynęli,
Doskonale brała ryba, Mogłeś wędką wtedy złapać Nawet wieloryba!” Rozgłos w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury, w którym uczestniczyło kilkaset milionów internautów, ma niebywałą siłę rażenia i zapewnia wysoką rozpoznawalność na globalnym rynku. W ogólnoświatowej konfrontacji Polska nie przegrała, a Mazury wygrały zdobywając cudowną laurkę krainy najpiękniejszych jezior na świecie.

6 Wielkie Jeziora Mazurskie zostały docenione przez ekspertów, ponieważ  decyzja o tym kto dostanie się do finału należała do specjalnie powołanego jury konkursu "New 7 Wonders".  Jury wybrało spośród 71 pozostających w rywalizacji półfinalistów, 28. miejsc na świecie, które do 2011 roku będą walczyć o miano jednego z siedmiu cudów natury.

7 Mazury – raj dla historyka!
Poniżej zamieszczam wykaz kilku najważniejszych zabytków mieszczących się na terenie mazur (kolejność dowolna): Katedra św. Wojciecha w Ełku Ełcka Kolej Wąskotorowa Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ełku Bazylika w Świętej Lipce Muzea etnograficzne w Olsztynku i Węgorzewie

8 „Łajba to jest morski statek, Sztorm to wiatr co dmucha z gestem,
„Jak pod Helem raz dmuchnęło, Żagle zdarła moc nadludzka, Patrzę  w koję mi przywiało Nagą babkę z Pucka!” „Łajba to jest morski statek, Sztorm to wiatr co dmucha z gestem, Cierpi kraj na niedostatek Morskich opowieści.”

9 Obozy i szkolenia żeglarskie na Mazurach!
Na mazurach, zarówno latem jak i zimą, organizowane są obozy żeglarskie. Jest to świetna alternatywa spędzania czasu zarówno dla młodzieży i osób dorosłych. M.in.:

10 Cudze chwalicie swojego nie znacie!
Powyższym powiedzonkiem pozwolę sobie zakończyć prezentacje. Raz jeszcze zachęcam wszystkich do wyjazdu nad Mazury!


Pobierz ppt "Mazury Polski cud świata!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google