Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ksawery Polok 1D. 1. Co to jest prawo autorskie Prawa autorskie to zespół przyjętych norm i aktów prawnych, mające na celu zabezpieczenie wytworu ludzkiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ksawery Polok 1D. 1. Co to jest prawo autorskie Prawa autorskie to zespół przyjętych norm i aktów prawnych, mające na celu zabezpieczenie wytworu ludzkiej."— Zapis prezentacji:

1 Ksawery Polok 1D

2 1. Co to jest prawo autorskie Prawa autorskie to zespół przyjętych norm i aktów prawnych, mające na celu zabezpieczenie wytworu ludzkiej działalności przed nielegalnym rozpowszechnianiem (kopiowanie czy czerpaniem korzyści majątkowych niezgodnie z prawem. Prawem autorskim objęte są m.in. dzieła muzyczne, architektoniczne, plastyczne, literackie jak również programy komputerowe.

3 2. Co to jest licencja umowa na korzystanie z aplikacji komputerowej, zawierana pomiędzy podmiotem, któremu przysługują majątkowe prawa autorskie do utworu, a osobą, która zamierza z danej aplikacji korzystać.

4 3. Rodzaje licencji (10) Abandonware GPL Freeware Trial Adware Shareware OEM BOX Gnu Mozilla Public License (MPL)

5 4. Czym jest piractwo komputerowe proceder kopiowania licencjonowanego oprogramowania komputerowego, a następnie nielegalnego rozprowadzania i sprzedawania kopii po wielokrotnie niższych cenach (w stosunku do cen programów oryginalnych).

6 5. Czym grozi piractwo komputerowe Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1. stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

7 6. Podaj zasady korzystania z wybranego programu shareware Free CUDA Video Converter to kompletny zestaw narzędzi do konwertowania i edytowania plików wideo. Program obsługuje wszystkie popularne formaty audio-wideo oraz pozwala na dostosowanie nagrań do różnego typu urządzeń (telefony komórkowe, smarfony, tablety, konsole, odtwarzacze multimedialne). Szybkie i sprawne działanie aplikacji zapewnia wsparcie technologii NVIDIA CUDA. Aplikacja wyposażona została także w wygodny interfejs użytkownika oraz podstawową dokumentację.

8


Pobierz ppt "Ksawery Polok 1D. 1. Co to jest prawo autorskie Prawa autorskie to zespół przyjętych norm i aktów prawnych, mające na celu zabezpieczenie wytworu ludzkiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google