Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W zdrowym ciele zdrowy duch!"— Zapis prezentacji:

1 W zdrowym ciele zdrowy duch!
Zdrowy styl życia W zdrowym ciele zdrowy duch!

2 Nieograniczone możliwości
W dzisiejszym świecie ludzie są często zbyt zabiegani. Mamy coraz mniej czasu, żeby zadbać o własne zdrowie, a jednak wciąż pragniemy być pełni sprawni. Możemy to osiągnąc, wystarczy jedynie się przełamać i poświęcić trochę czasu na rozwój swojego ciała. Mamy dla was trochę porad, które wam w tym pomogą.

3 Zdrowe odżywianie Jedzenie, które spożywamy, dostarcza nam energii niezbędnej do życia oraz substancji regulujących procesy zachodzące wewnątrz naszego organizmu (minerały i witaminy). Aby być zdrowym, potrzeba zbilansowanej diety uwzględniającej nasz wiek, płeć oraz aktywność fizyczną

4

5 Powinniśmy spożywać produkty przede wszystkim naturalną i nieprzetworzoną . Chcesz jeść organiczną żywność? Szukaj w sklepach artykułów z logiem UE

6 Bardzo ważne jest, aby utrzymywać prawidłową masę ciała
Bardzo ważne jest, aby utrzymywać prawidłową masę ciała. Można ją obliczyć stosując metodę BMI (Body Mass Index). Żeby wiedzieć, ile kalorii potrzebujemy spożywać dziennie, możemy skorzystać z kalkulatorów znajdujących się na internecie. Jedzenie zbyt małych lub zbyt dużych ilości jedzenia prowadzi do poważnych chorób!

7

8 Uprawianie sportu Dzięki rozwojowi techniki możemy przemieszczać się na duże odległości za pomocą samochodów lub wykonywać rozmaite prace bezwysiłkowo za pomocą różnych urządzeń. Jednak nasze ciała wciąż są przyzwyczajone do wysiłku fizycznego. Nie ruszając się przez cały dzień działamy jedynie na własną szkodę. Możemy to zmienić, zaczynając uprawiać sport. Jego dyscyplin jest wiele, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

9

10 Uprawianie sportu działa pozytywnie na nasz cały organizm
Uprawianie sportu działa pozytywnie na nasz cały organizm. Dzięki niemu nasze serce i płuca mają lepszą wydolność, mięśnie i stawy zostają wzmocnione, masa ciała pozostaje na odpowiednim poziomie, a umysł pozbywa się stresu.

11

12 Poprzez wspólne uprawianie sportu tworzą się długotrwałe przyjaźnie
Poprzez wspólne uprawianie sportu tworzą się długotrwałe przyjaźnie. Warto jest spędzać czas z kimś, kto dzieli z tobą podobne zainteresowania. Dodatkowo, uprawianie sportu napełnia chęcią do życia, skłania do stawiania sobie kolejnych celów i ciągłego rozwijania się.

13

14 Nadal nie jesteś przekonany?
… a może nie masz odwagi? Nie martw się! Ta prezentacja ukazuje tylko część korzyści płynących ze zdrowego stylu życia. Chcesz dowiedzieć się więcej, a może wypróbować coś samemu? W czerwcu w naszej szkole odbędzie się Festyn Zdrowia! Gorąco zapraszamy do aktywnego udziału!

15 Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowe_od%C5%BCywianie


Pobierz ppt "W zdrowym ciele zdrowy duch!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google