Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie."— Zapis prezentacji:

1 Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie.
Wykonała Magdalena Kuśnierz.

2 Aktywność fizyczna jest bardzo ważna
aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu ogromną rolę, jednak tylko część z nas uprawia jakąś dyscyplinę sportu w sposób regularny, korzystny wpływ ma na nasze zdrowie ruch na świeżym powietrzu.

3 Aktywny tryb życia niesie za sobą szereg korzyści
osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są szczuplejsze, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu ludzie mają sprawniejszą pamięć i koncentrację, możemy szybciej się poruszać, systematyczna aktywność fizyczna to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń,

4 dbając o aktywność fizyczną sprawiamy, że jakość naszego życia jest lepsza,
ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu.

5 Wypoczynek większość z nas zapomina niestety, że tak zwany aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny, o wiele zdrowsze dla naszego organizmu jest bieganie i zdrowa żywność, niż oglądanie telewizji i jedzenie wielu kalorycznych przekąsek np: słodycze.

6 Lenistwo siedzący tryb życia wpływa w sposób niekorzystny na nasze samopoczucie, brak codziennego ruchu wpływa źle przede wszystkim na naszą kondycję.

7 Żywność ma również wpływ na kondycję
wielki wpływ na nasz ruch ma nasza kondycja, na kondycję ma wpływ ,to w jaki sposób się odżywiamy, jedząc owoce i warzywa będziesz o wiele zdrowszy niż jedząc kaloryczne i tłuste posiłki, zdrowe jest jedzenie małych i częstych posiłków, niż dużych i rzadkich.

8 Osoba wysportowana nie cierpi
wysportowana osoba nie miewa zakwasów ponieważ, w dobrze natlenionych komórkach mięśnia szkieletowego nie zachodzi oddychanie beztlenowe, wysportowane osoby są w stanie zrobić więcej niż osoby przeciętne i nie zużywają przy tym większego wysiłku.

9 Aktywność fizyczna walce z nadwagą
podczas trzygodzinnej jazdy rowerem, spalamy nawet 500 kcal, osoby wysportowane dysponują ładną, szczupłą sylwetką, uprawiając regularnie sport, możemy dłużej pozostać sprawni, aktywność fizyczna w dużym stopniu eliminuje ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz zawału.

10 Podsumowanie Aktywny tryb życia powinien prowadzić każdy z nas, niezależnie od wieku. Ruch wywiera bowiem zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej. Uprawianie sportu to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu. Wspólne uprawianie sportu wpływa na wzmocnienie relacji międzyludzkich. Niestety, tylko część z nas uprawia sport w sposób regularny. Wiążą się z tym takie zjawiska jak otyłość oraz zwiększona zachorowalność na choroby układu krwionośnego. Jednak do sportu, jak do każdej dziedziny życia trzeba podejść w sposób rozważny.

11 Dziękuję za uwagę. Strona, z której korzystałam aby zdobyć informacje na dany temat to:


Pobierz ppt "Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google