Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY SPOTKANIE MŁODYCH DIECEZJI ŁOWICKIEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY SPOTKANIE MŁODYCH DIECEZJI ŁOWICKIEJ"— Zapis prezentacji:

1 XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY SPOTKANIE MŁODYCH DIECEZJI ŁOWICKIEJ

2 Czym są Światowe Dni Młodzieży?
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie które gromadzi setki tysięcy, a niekiedy i kilka milionów młodych ludzi. To osobiste spotkanie z Chrystusem – Panem i Zbawicielem we wspólnocie. To doświadczenie żywego i nieustannie odradzającego się Kościoła. To entuzjazm, radość, młodość, przyjaźń, moc ducha, uwielbienie.

3 Początki ŚDM Spotkania młodych z całego świata na wspólnym uwielbianiu Chrystusa zainicjował Papież Jan Paweł II w 1984 r. Wówczas to wręczył młodym Krzyż Pielgrzymujący – jeden z symboli ŚDM. Oficjalne obchody ŚDM zostały ustanowione rok później.

4 Obchody ŚDM – wymiar międzynarodowy
W wymiarze międzynarodowym ŚDM odbywają się co 2-3 lata. Są one organizowane w różnych zakątkach globu. Skupiają młodych z całego świata. Zgromadzeniu zawsze przewodniczy papież. Pierwsze ŚDM zainicjowane przez Jana Pawła II odbyły się w Rzymie w 1986 r., Ostatnie – XXVIII ŚDM miały miejsce w brazylijskim Rio de Janeiro w 2013 r. W obecności papieża Franciszka modliło się wówczas blisko 3 miliony osób. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na rok 2016 w Krakowie.

5 Obchody ŚDM – wymiar diecezjalny
W wymiarze diecezjalnym ŚDM odbywają się w Niedzielę Palmową każdego roku. Wówczas to młodzież z całej diecezji spotyka się, aby we wspólnocie z biskupem, w atmosferze radości, wielbić Boga.

6 Peregrynacja Symboli ŚDM
ŚDM w Krakowie w 2016 r. poprzedzi peregrynacja Symboli: Krzyża i Ikony MB po polskich diecezjach. Rozpocznie się ona 14 kwietnia 2014 r. w Archidiecezji Poznańskiej. W Diecezji Łowickiej Symbole ŚDM będą w 2015 roku: 29 sierpnia; oraz od 21 września do 3 października

7 Symbole ŚDM – Krzyż Pierwszym symbolem ŚDM jest KRZYŻ.
Został on podarowany młodzieży przez papieża Jana Pawła II na zakończenie Roku Odkupienia 22 kwietnia 1984 roku w Rzymie. Stał się "żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata". Znajdują się na nim słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym".

8 Symbole ŚDM – Ikona Matki Bożej
Drugim symbolem ŚDM jest Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani „Opiekunka Ludu Rzymskiego”. Ikona została podarowana młodym przez Jana Pawła II w 2003 r. Od tego czasu wraz z Krzyżem ŚDM nieustannie peregrynuje po całym świecie. Jan Paweł II powiedział do młodzieży: „właśnie was Chrystus wyraźnie prosi, byście „wzięli Maryję do siebie” (…) Zawierzcie się Jej z pełną ufnością!”

9 NIEDZIELA PALMOWA – XXIX ŚDM
Przyjęcie Symboli ŚDM NIEDZIELA PALMOWA – XXIX ŚDM 13 kwietnia 2014 r. RZYM – w obecności Papieża Franciszka młodzież polska przejmie od młodzieży brazylijskiej symbole ŚDM: krzyż i Ikonę. Z każdej diecezji będą obecne dwuosobowe delegacje. ŁOWICZ – na spotkaniu z Biskupem Andrzejem młodzi naszej diecezji przyjmą symbole ŚDM: duchowo – każdy indywidualnie w wymiarze osobistym. materialnie – każda parafia otrzyma makiety symboli ŚDM.

10 Makieta symboli ŚDM Makieta Symboli ŚDM to znak, wokół którego młodzi gromadzą się w parafii, aby duchowo przygotować się do przyjęcia Krzyża i Ikony w diecezji w 2015 r. oraz do samego wydarzenia w Krakowie w 2016 r. Makietę można umieścić w bocznym ołtarzu kościoła. Niech jej obecność przypomina o zbliżającym się wydarzeniu. Po wakacjach Makieta Symboli ŚDM będzie nawiedzała domy wszystkich młodych, którzy pragną przyjąć Krzyż i Ikonę MB.

11 13 kwietnia 2014 – XXIX ŚDM – Łowicz
PROGRAM SPOTKANIA MŁODYCH 10.00 – Festiwal Młodych (zawiązywanie wspólnoty, uwielbienie, śpiew, świadectwa, flasch mob, pantomima). 11.30 – Nabożeństwo Niedzieli Palmowej. Procesja z palmami. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziuby. 13.30 – Relacja z przekazania symboli ŚDM z Placu Św. Piotra w Rzymie. 14.00 – Duchowe przyjęcie symboli ŚDM: wręczenie miniatur symboli ŚDM parafialnym ambasadorom. błogosławieństwo Ks. Biskupa dla poszczególnych delegacji. 14.30 – Iskra Miłosierdzia. 14.40 – Konkurs palm. 15.00 – Poczęstunek.

12 13 kwietnia 2014 – XXIX ŚDM – Łowicz
Każdy uczestnik XXIX ŚDM w Łowiczu otrzyma: Vademecum ŚDM zawierające: Orędzie Papieża Franciszka do Młodych Historię ŚDM. Informacje o duchowym programie przygotowującym do przeżycia ŚDM w Krakowie w 2016 r. Pamiątkowy znaczek.

13 DO ZOBACZENIA W ŁOWICZU 13 KWIETNIA
ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA W ŁOWICZU 13 KWIETNIA Prezentacja: Centralne Biuro Organizacyjne ŚDM Diecezji Łowickiej.

14 Info Możesz nas znaleźć:
Strona internetowa Diecezjalnego Centrum ŚDM : Portal społecznościowy Diecezjalnego Centrum ŚDM: facebook.pl/zriodokrakowa Adres mailowy:


Pobierz ppt "XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY SPOTKANIE MŁODYCH DIECEZJI ŁOWICKIEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google