Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Za opuszczanie z własnej winy lekcji religii. Przepraszamy Cię, Jezu!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Za opuszczanie z własnej winy lekcji religii. Przepraszamy Cię, Jezu!"— Zapis prezentacji:

1 Za opuszczanie z własnej winy lekcji religii. Przepraszamy Cię, Jezu!
Rodzice chcą mnie dobrze wychować. Przecież robią wszystko: posyłają mnie do szkoły, na lekcje religii. Czy w ostatnim miesiącu byłem zawsze na lekcjach religii? STACJA VIII PAN JEZUS SPOTYKA PŁACZĄCE KOBIETY W czasie drogi krzyżowej Jezus spotkał płaczące kobiety. Nie rozumieją one, dlaczego prowadzą Go na ukrzyżowanie, przecież uzdrawiał chorych, karmił głodnych, wskrzeszał umarłych... Zbawiciel powiedział do nich, by nie płakały nad Nim, ale nad grzechami swoich dzieci. Za opuszczanie z własnej winy lekcji religii. Przepraszamy Cię, Jezu!

2 STACJA IX PAN JEZUS TRZECI RAZ UPADA POD KRZYŻEM Był straszliwy upał. Samo południe. Zmęczony Jezus upada po raz trzeci pod krzyżem. Nikt z obecnych tam ludzi nie podał Mu choćby kubka wody. Chrystus musiał nas bardzo kochać, skoro przyjął na siebie tak straszne cierpienia. Upadając pod krzyżem, Jezus woła do nas: Patrzcie, jak bardzo was kocham! Za was cierpię. Przychodźcie więc do kościoła na Mszę świętą, aby razem ze mną składać Ojcu ofiarę za grzechy wszystkich ludzi. Za opuszczone z lenistwa Msze święte w niedziele i święta. Przepraszamy Cię, Jezu!

3 STACJA X Są już na szczycie Kalwarii. Rozpoczyna się ukrzyżowanie. Żołnierze brutalnie zdzierają z Jezusa suknię, która przyschła do zranionego ciała. Szarpią bezlitośnie. Zbawicielu mój, czuję, jak strasznie musiało Cię to boleć. PAN JEZUS Z SZAT OBNAŻONY Stojąc przed ludźmi bez ubrania, wstydziłeś się za nasze nieskromne myśli, słowa i uczynki... Za brzydkie słowa, czyny, myśli, rysunki, żarty. Przepraszamy Cię, Jezu!

4 Za złe postępowanie tych dzieci. Przepraszamy Cię, Jezu!
STACJA XI Zbawicielu, patrząc na obraz, widzę jak kat wyciąga Twoje ręce, przyciska je do krzyża i wbija wielkie gwoździe. Na głowie miałeś koronę z cierni, a w rękach i nogach gwoździe. Jak bardzo cierpiałeś. PAN JEZUS DO KRZYŻA PRZYBITY Jak mocno musiałeś nas kochać, że zgodziłeś się na takie katusze... Niektóre dzieci nie kochają drugich, kłócą się i biją, dręczą zwierzęta... Za złe postępowanie tych dzieci. Przepraszamy Cię, Jezu!

5 STACJA XII PAN JEZUS NA KRZYŻU UMIERA Około godziny dwunastej w południe kaci podnieśli krzyż z przybitym do niego Jezusem. Przez trzy godziny Chrystus umierał na krzyżu. Tuż przed śmiercią Jezus zawołał: „Ojcze odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią!". Tymi słowami Zbawiciel przebaczył wszystkim ludziom, nawet swoim katom. Wiem, że dwie koleżanki pogniewały się ze sobą. Nie chcą się przeprosić. Tak wielu ludzi nie żyje ze sobą w zgodzie. Są wojny, ranni, zabici... Panie Jezu, spraw swoją łaską, aby wszyscy ludzie ukochali pokój i pracowali dla pokoju... Za gniewające się w naszej szkole dzieci i skłóconych ze sobą ludzi. Przepraszamy Cię, Jezu!

6 Matko Chrystusowa i nasza Matko. Opiekuj się nami!
STACJA XIII Jezus nie żyje - stwierdził żołnierz. Przebił on włócznią Serce Jezusa. Dobry Nikodem i Jan Apostoł zdjęli z krzyża ciało Jezusa, Maryja wzięła je na swoje kolana. Przed swoją śmiercią Jezus prosił Jana Apostoła, aby zaopiekował się Maryją. Maryja jest odtąd Matką wszystkich ludzi. PAN JEZUS ZDJĘTY Z KRZYŻA Kto kocha Maryję - modli się do Niej, nosi medalik, różaniec. A jak ja kocham Matkę Chrystusa, która jest także moją Matką? Matko Chrystusowa i nasza Matko. Opiekuj się nami!

7 PAN JEZUS ZŁOŻONY DO GROBU
STACJA XIV Obok góry Kalwarii znajdował się nowy grobowiec wykuty w skale. Tam złożono Jezusa. Żołnierze zamknęli grobowiec wielkim kamieniem. Opieczętowali wejście z polecenia Piłata. Trzymali straż. . Działo się to wszystko w Wielki Piątek. PAN JEZUS ZŁOŻONY DO GROBU Pan Jezus oddał dla nas i za nas Swoje życie. Co mogę ja ofiarować drugiemu człowiekowi? Za to, że przez Krzyż Swój i Mękę Swoją świat odkupiłeś – dziękujemy Ci panie Jezu. Za trwanie przy Jezusie do końca dziękujemy Ci Maryjo

8 Alleluja, Alleluja, Alleluja, Alleluja Życie daje nam Pan. On żyje.
Źródłem życia jest Pan. Naszym życiem jest Pan Rysowali także: Mateusz Dębek Karol Czartoszewski Kacper Kostro Kacper Pietrzak Staś Gąsowski Rysunki wykonały: Tereska i Marysia Domitrz Gabrysia Stypułkowska Weronika Stachurska Weronika Wojtkowska Wiktoria Wojtkowska Prezentacja przygotowana przez G.P. Własność RRN Diecezji Łomżyńskiej


Pobierz ppt "Za opuszczanie z własnej winy lekcji religii. Przepraszamy Cię, Jezu!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google