Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wprowadzenie o obsługi platformy e-learningowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wprowadzenie o obsługi platformy e-learningowej"— Zapis prezentacji:

1 Wprowadzenie o obsługi platformy e-learningowej
Wykład 1

2 Czym jest e-learning? Termin e-learning oznacza sposób nauczania na odległość, wykorzystujący Internet oraz technikę elektroniczną. Blended learning – nauczanie zintegrowane

3 Korzyści z e-learningu
Możliwość kształcenia dla osób, które z różnych względów nie mogą systematycznie być obecne na uczelni (pracujący na pełny etat, niepełnosprawni, mieszkający daleko od uczelni). Wdrożenie e-learningu pozwala znacząco ograniczyć koszty, eliminując wydatki takie jak dojazdy czy noclegi. Daje możliwość elastycznego uczenia się poprzez indywidualny dobór tempa przekazywanej wiedzy. Korzyścią dla uczelni jest większa elastyczność w planowaniu zajęć, możliwość obniżenia kosztów, urozmaicenie oferty edukacyjnej.

4 Na czym polega e-learning?
Zajęcia odbywają się za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych platform internetowych (portali), które są dostępne dla studentów przez całą dobę, przez wszystkie dni tygodnia. Aby móc uczestniczyć w zajęciach wystarczy komputer podłączony do Internetu. Student kontaktuje się z wykładowcami i kolegami z grupy przez Internet – ma możliwość uczestniczenia w dyskusjach na forum, zadaje pytania, zdobywa informacje, wysyła e, rozmawia z osobą prowadzącą zajęcia na czacie.

5 Platformy e-learningowe
Specjalistyczne systemy informatyczne, określane mianem: wirtualnych środowisk nauczania VLE (ang. Virtual Learning Environments) , LMS (ang. Learning Management System ), czy też LCMS (ang. Learning Content Management System). Systemy te pozwalają na tworzenie dynamicznych serwisów www. Są wyposażone w szereg narzędzi wspomagających i ułatwiających publikowanie treści – zarówno w formie tekstowej, graficznej jak i w postaci gotowych dokumentów, czy też uruchamialnych aplikacji.

6 Wady i zalety e-learningu
niezależność od miejsca i czasu możliwość nauki w indywidualnym tempie niższe koszty brak okazji do nawiązania relacji w grupie. nauka samemu na własną odpowiedzialność samodyscyplina odgrywa główną rolę

7 E-learning w Politechnice Częstochowskiej

8 E-learning na Wydziale Zarządzania
E-learning na naszej uczelni realizowany jest poprzez portal Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej prowadzi zajęcia w formie e-learningu od 2011 roku. Platforma e-learningowa podlega Ośrodkowi Kształcenia na Odległość Politechniki Częstochowskiej (OKO-PCz). 

9 Platforma Moodle Moodle to oprogramowanie działające w Internecie służące do tworzenia i udostępniania kursów e-learningowych. Nazwa pakietu Moodle jest skrótem od Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment (modularne, zorientowane obiektowo dynamiczne środowisko nauczania).

10 Jak korzystać z Moodle?

11 Kliknij przycisk „Zaloguj się”
Kliknij przycisk „Zaloguj się”

12

13

14 Jak znaleźć właściwy kurs?
1. Wejdź na stronę 2. Kliknij „Wydział Zarządzania”

15 Wybierz kierunek studiów
„Zarządzanie”

16 „Technologia Informacyjna Wykład sem 2 niestacjonarne”
Nasz wykład „Technologia Informacyjna Wykład sem 2 niestacjonarne”

17 Wybierz przedmiot

18 Mój kontaktowy adres e-mail to: ipaweloszek@zim.pcz.pl
Uwagi Aby zobaczyć treści danego kursu i móc w nim uczestniczyć niezbędne jest podanie tzw. klucza dostępu. Który dostajecie Państwo od osoby prowadzącej zajęcia. Jeśli nie wiemy jaki jest klucz dostępu należy się skontaktować z prowadzącym. Adresy prowadzących są dostępne na stronie wydziału Zarządzania. Mój kontaktowy adres to:

19 Tak wygląda nasz kurs

20 Jak wyglądają zajęcia? Ta ikonka ukrywa lub pokazuje moduły
Forum dyskusyjne – komunikaty i ogłoszenia oraz warunki zaliczenia Oceny za wykonanie poleceń Treści zajęć Polecenia do wykonania

21 Ocena uczestnictwa w zajęciach
Podgląd aktywności studentów – jakie ćwiczenia zrealizowali, do jakich zasobów mieli dostęp Czas od ostatniego logowania Czasowa dostępność materiałów (na przykład przez tydzień od opublikowania) Oceny z quizów i zadań Dziennik ocen – procentowa ilość wykonanych zadań Na koniec semestru spotkanie w sali – sprawdzian pisemny w ramach wykładów lub ćwiczeń

22 Tą prezentację można pobrać na mojej stronie internetowej: http://ilona.paweloszek.info


Pobierz ppt "Wprowadzenie o obsługi platformy e-learningowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google