Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aby wyruszyć w drogę rowerzysta musi posiadać kartę rowerową. Należy też sprawdzić, czy rower jest sprawny i wyposażony w wymagane elementy. Rowerzysta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aby wyruszyć w drogę rowerzysta musi posiadać kartę rowerową. Należy też sprawdzić, czy rower jest sprawny i wyposażony w wymagane elementy. Rowerzysta."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Aby wyruszyć w drogę rowerzysta musi posiadać kartę rowerową. Należy też sprawdzić, czy rower jest sprawny i wyposażony w wymagane elementy. Rowerzysta powinien mieć odpowiedni strój : Kask ochronny, wygodne buty, ubranie w jasnych kolorach, elementy odblaskowe przyczepione do ubrania.

4 Aby utrzymać rower w dobrym stanie należy pamiętać o jego konserwacji. Należy konserwować każdy z układów roweru. Rower należy regularnie czyścić i oczyszczać go jeżeli zmoknie. Trzeba dokonywać przeglądu technicznego.

5

6 Należy podporządkować się znakom i sygnałom drogowym. Najważniejsze są znaki policjanta i osoby do tego uprawnionej.

7 Jeżeli na skrzyżowaniu nie ma znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej to ustępujemy pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony.

8 Korzystać zawsze z przejść dla pieszych. Nie wybiegać na jezdnię. Po chodniku poruszać się prawą stroną.

9 Zatrzymać się, spojrzeć w lewo, następnie w prawo, jeszcze raz w lewo. Gdy jezdnia jest wolna przechodzimy.

10 Wykonała WERONIKA PIETRZYKOWSKA


Pobierz ppt "Aby wyruszyć w drogę rowerzysta musi posiadać kartę rowerową. Należy też sprawdzić, czy rower jest sprawny i wyposażony w wymagane elementy. Rowerzysta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google