Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy roślina może prawidłowo rosnąć bez światła i wody? Autor: Agnieszka Zapolska 4c Muzyka: Michael Jackson - Black Or White (karaoke)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy roślina może prawidłowo rosnąć bez światła i wody? Autor: Agnieszka Zapolska 4c Muzyka: Michael Jackson - Black Or White (karaoke)"— Zapis prezentacji:

1

2 Czy roślina może prawidłowo rosnąć bez światła i wody? Autor: Agnieszka Zapolska 4c Muzyka: Michael Jackson - Black Or White (karaoke) http://incompetech.com/music /royalty-free/

3 Czy roślina może prawidłowo rosnąć bez światła i wody? Aby odpowiedzieć na to pytanie, postanowiłam przeprowadzić proste doświadczenie. Na każdym z trzech spodków ułożyłam warstwę wilgotnej ligniny i wysiałam na nią nasiona rzeżuchy. Spodki postawiłam na parapecie tak, aby miały dostęp światła. Przez kolejne 3 dni podlewałam nasiona wodą.

4 1 dzień doświadczenia

5 Spodek 1 dzień 2dzień 3

6 Spodek 2 dzień 2dzień 3

7 Spodek 3 dzień 2dzień 3

8 4 dzień doświadczenia Na każdym ze spodków pojawiły się małe rośliny - jak na zdjęciu obok.

9 4 dzień doświadczenia Aby określić wpływ światła na wzrost roślin, rzeżuchę na spodku 2 pozbawiłam dostępu światła, ale nadal ja podlewałam. przed popo

10 4 dzień doświadczenia Aby określić wpływ wody na wzrost roślin, przestałam podlewać rzeżuchę na spodku 3.

11 4 dzień doświadczenia Rzeżuchę na spodku 1 nadal podlewałam i zapewniłam jej dostęp do światła.

12 Po kilku dniach … Rzeżucha na spodku 2 codziennie podlewana, ale od czwartego dnia po wysiewie pozbawiona dostępu do światła, jest wysoka, ale wiotka. Jej listki są drobne, w kolorze żółtozielonym.

13 Po kilku dniach … Rzeżucha na spodku 3 ze stałym dostępem do światła, ale od czwartego dnia pozbawiona dostępu do wody, początkowo rozwijała się prawidłowo, ale bez wody zwiędła.

14 Po kilku dniach … Rzeżucha na spodku 1, która stała w dobrze oświetlonym miejscu i była codziennie podlewana urosła na kilka centymetrów. Jej listki są ciemnozielone i dość grube.

15 Wniosek Do prawidłowego rozwoju rośliny potrzebują zarówno wody, jak i światła.


Pobierz ppt "Czy roślina może prawidłowo rosnąć bez światła i wody? Autor: Agnieszka Zapolska 4c Muzyka: Michael Jackson - Black Or White (karaoke)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google