Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co zrobić, aby młodzi ludzie z Suchedniowa angażowali się w wybory i życie społeczne?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co zrobić, aby młodzi ludzie z Suchedniowa angażowali się w wybory i życie społeczne?"— Zapis prezentacji:

1 Co zrobić, aby młodzi ludzie z Suchedniowa angażowali się w wybory i życie społeczne?

2 Życie społeczne w naszym mieście Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowska Korporacja Samorządowa Rycerze Kolumba Formacja Taneczna Axis Miejski Klub Sportowy Orlicz Schola Parafialna Suchedniowska Drużyna Harcerzy "Tarcza Łuczniczy Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Suchedniów Astra Suchedniów PCK Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

3 Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowa SMS to organizacja społeczna, działająca na rzecz dobra Suchedniowa. Dba o to, aby w naszym mieście dla każdego znalazła się jakaś rozrywka, szczególnie dla młodzieży. Organizuje miedzy innymi: zbiórki żywności, festyny, współorganizuje konwenty. Dzięki tej organizacji powstała pierwsza edycja zawodów skateboardowych na naszym Suchedniowskim skateparku.

4 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży W trosce o rozwój młodego pokolenia przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie powstała inicjatywa powołania nowej grupy parafialnej - Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, opartej na długiej tradycji jego obecności w naszej Ojczyźnie. KSM zrzesza ludzi młodych w wieku od 14 do 30 lat, których pragnieniem jest twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Zawołanie KSM-u to: "Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie: Gotów!".

5 Suchedniowska Korporacja Samorządowa SKS ma na celu: wspieranie inicjatyw i działalność na rzecz Mieszkańców Suchedniowa; uczestniczenie w życiu publicznym Suchedniowa oraz województwa świętokrzyskiego; podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

6 Rycerze Kolumba Rycerze Kolumba to największa na świecie organizacja katolickich mężczyzn, skupiająca 2 miliony członków. Powstała w 1882r. w Stanach Zjednoczonych. Zakon Rycerzy Kolumba powstał, aby udzielać pomocy braterskiej i finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim.

7 Formacja Taneczna Axis Celem działalności formacji tanecznej AXIS działającej przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica w Suchedniowie jest propagowanie różnych form tańca, poprzez rozwijanie uzdolnień tanecznych oraz sprawności fizycznej u tancerzy, tworzenie i prezentacja choreografii i produkcji tanecznych w wielu technikach i stylach tanecznych, przygotowywanie zespołów do udziału w różnych turniejach tanecznych, uczestnictwo w imprezach kulturalnych.

8 Miejski Klub Sportowy Orlicz Miejski Klub Sportowy Orlicz Suchedniów to polski klub sportowy założony w 1924 roku w Suchedniowie po połączeniu Sarmacji i Strzelca, co czyni go najstarszym świętokrzyskim klubem. Prowadzi trzy sekcje: piłki nożnej, siatkówki i badmintona. Obecna nazwa klubu została nadana przez działaczy po raz pierwszy w 1936 roku, aby uczcić pamięć poległego legionisty, generała Gustawa Dreszera ps. Orlicz.

9 Schola Parafialna Schola młodzieżowa została powołana do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej parafii przez ks. Artura Gumińskiego w 1999r. Należy do niej młodzież gimnazjalna i starsza. Grupa dba o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Św. dla młodzieży o godz.8.30. Od lat młodzież zrzeszona w scholi włącza się w przygotowanie m.in. koncertów kolęd, adoracji, Drogi Krzyżowej dla dzieci oraz Nabożeństw różańcowych. Obecnie opiekunem zespołu jest ks. Robert Szewczyk, a prowadzącą Anna Wisowata.

10 Suchedniowska Drużyna Harcerzy "Tarcza" Suchedniowska Drużyna Harcerzy "Tarcza" to drużyna ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W naszej drużynie działają 3 zastępy, czyli 3 kilkuosobowe bandy chłopaków. Husarze na czele z Mikołajem Mikiem, Dragoni gdzie zastępowym jest Michał Pasek oraz Arkebuzerzy gdzie wodzem zastępu jest Cezary Maciński. Większość członków drużyny łącznie z drużynowym Damianem Spadło zamieszkują teren miasta Suchedniów. Mamy też kilku chłopaków z Ostojowa i Berezowa. W Suchedniowie działamy od 2005 roku, gdzie blisko współpracujemy z Parafią p.w. Świętego Andrzeja Apostoła. Naszym celem jest realizowanie ideału służby Bogu.

11 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolskim, pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na rzecz dzieci. W ramach działalności służy dzieciom – przede wszystkim wymagającym ratunku i pomocy. Walczy o dobro dzieci.

12 Program stypendialny im. dr Witolda Poziomskiego Suchedniowska Korporacja Samorządowa jest inicjatorem i fundatorem Programu Stypendialnego im. dr Witolda Poziomskiego "Lepszy Świat - szacunek, talent, aktywność". Program został przygotowany dla uczniów szkół suchedniowskich, dla których zaangażowanie w życie społeczne szkoły i środowiska lokalnego, jest tworzeniem i inspirowaniem właściwych relacji społecznych. Program ma zachęcić uczniów do aktywności, która doprowadzi do zmian jakościowych, nie tylko w tym, czego się uczą, ale jakimi stają się ludźmi.

13 Wywiad z radnym Suchedniowa Piotrem Hermanem 1.Co sądzi Pan o Suchedniowskiej młodzieży? 2. Kto wpadł na pomysł założenia Stowarzyszenia Młodzieży Suchedniowa i od kiedy ono działa? 3. Czym zajmuje się SMS? 4. Czy za młodu działał Pan w jakimś stowarzyszeniu? 5. Jak można zachęcić młodzież do brania udziału w życiu społecznym? 6. Jak ocenia Pan frekwencje młodych ludzi podczas wyborów? 7. Czy w młodzieńczych latach brał Pan udział w wyborach? 8. Jak można zachęcić młodzież do brania udziału w wyborach? 9. Jakie widzi Pan pozytywne strony wyborów? 10. Co skusiło Pana na wystartowanie na radnego?

14 Aktywny udział w wyborach Udział w wyborach poprzez oddanie głosu na osoby kompetentne, uczciwe, rzetelne i wierne wartościom, jest nie tylko wyrazem ich poparcia, ale także elementem budowania dobra wspólnego społeczności lokalnych i regionalnych. Należy za wszelką cenę dążyć do wyboru tych najlepszych z najlepszych, by byli oni naprawdę naszymi reprezentantami, by rozumieli nasze potrzeby i dążyli do tego, aby nam zwykłym obywatelom żyło się choć trochę lepiej. Cel ten można osiągnąć tylko w jeden sposób. Należy uczestniczyć w wyborach i oddać głos na osobę przez siebie wybraną, której można zaufać i która będzie godnie nas reprezentować.

15 Pozytywne i negatywne strony wyborów

16 Ankieta dla młodych

17

18

19

20

21

22

23

24 Małe zainteresowanie wyborami Jednym z problemów, przez który młodzi ludzie nie chodzą spełniać swojego obywatelskiego obowiązku jest brak wiary w to, że w Polsce może być lepiej. Młodzi ludzie są nieświadomi jakie plany wyborcze mają kandydaci i ta nieświadomość blokuje późniejszą chęć brania udziału w wyborach. Brak odpowiedniego kandydata lub partii, niechęć do głosowania, brak zainteresowania polityką lub wyborami. Oto najważniejsze powody, dla których Polacy decydują się nie wziąć udziału w głosowaniach.

25 Co zrobić, aby młodzi ludzie z Suchedniowa angażowali się w wybory i życie społeczne?

26 Dziękujemy za poświęcony czas i aktywną rozmowę!


Pobierz ppt "Co zrobić, aby młodzi ludzie z Suchedniowa angażowali się w wybory i życie społeczne?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google