Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolenie dla beneficjentów 28 marca 2014 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolenie dla beneficjentów 28 marca 2014 r."— Zapis prezentacji:

1 Szkolenie dla beneficjentów 28 marca 2014 r.
Małe projekty Dobre praktyki – przykłady projektów Szkolenie dla beneficjentów 28 marca 2014 r.

2 Ekościeżka w Tarnawatce - naszą szansą na rozwój turystyki
Beneficjent: Stowarzyszenia "Wzgórze Przyjaźni" Kwota dofinansowania: 9 579,00 zł Opis operacji: W ramach  projektu utworzono ścieżkę edukacyjno-ekologiczną wyposażoną w małą infrastrukturę turystyczną w skład której wchodzi:  Wieża widokowa do obserwacji ornitologicznych, 4 tablice informacyjno-edukacyjne, 5 ławek i 5 koszy na śmieci. Miejsce usytuowania operacji to cenna ostoja Ptaków należąca do obszaru Natura W ramach projektu zakupiono lornetki, wydano informator edukacyjny którego koncepcję i materiał  opracowali sami uczestnicy projektu.  W celu lepszego poznania obszaru i zdobycia wiedzy jak go skutecznie chronić zorganizowano wykład ornitologiczny, miłośnicy ekoturystyki mogli także korzystać z usług osoby pełniącej funkcję przewodnika po ścieżce.

3 Beneficjent: Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu
Rozszerzenie oferty edukacyjno-kulturalno-sportowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu poprzez zakup wyposażenia sali pełniącej funkcję świetlicy Beneficjent: Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu Kwota dofinansowania: ,00 zł Opis operacji: W ramach małego projektu kompleksowo wyposażono salę Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu. Zakupiono i zainstalowano: - 10 stołów składanych, które umożliwią realizację zajęć dydaktycznych jak i spotkań mieszkańców. - 90 krzesełek, które umożliwią realizację zajęć dydaktycznych, spotkań mieszkańców, jak również umożliwią szerokiej grupie odbiorców branie udziału w ofercie kulturalnej GOK-u. - Stół z piłkarzykami, który umożliwi organizację cyklicznych zawodów, urozmaici wolny czas, przyczyni się do tworzenia sekcji i udziału w licznych spotkaniach z innymi drużynami. - Stół do tenisa, który umożliwi organizację cyklicznych zawodów, urozmaici wolny czas, przyczyni się do tworzenia sekcji i udziału w licznych spotkaniach z innymi drużynami. - Tablicę informacyjną 3-elementową, która pozwoli na efektywniejsze prowadzenie zajęć edukacyjnych ale także rozrywkowych, pozwoli także na lepsze zaprezentowanie działań świetlicy (np. wystawy prac plastycznych). - Tablicę informacyjną korkowej, która pozwoli na efektywniejsze prowadzenie zajęć edukacyjnych ale także rozrywkowych, pozwoli także na lepsze zaprezentowanie działań świetlicy (np. wystawy prac plastycznych). - Tablicę suchościeralną, która pozwoli na efektywniejsze i atrakcyjniejsze prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą. - Gry planszowe, co zwiększy ofertę zajęć dla najmłodszych dzieci i pozytywnie wpłynie na ich rozwój. - Instrumenty muzyczne, konkretnie klawisze, co pozwoli lepiej rozwinąć umiejętności gry na instrumentach, dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach a także poprawi jakość i zwiększy efektywność zespołu działającego przy świetlicy. - Sprzęt niezbędny do funkcjonowania kółka rękodzieła – gilotyna, laminarka, pistolet do kleju na gorąco, bindownica, dziurkacze ozdobne, nożyczki precyzyjne, książki. Zakupiliśmy sprzęt nagłaśniający: mikser, 4 kolumny podwieszane, 2 mikrofony zbierające, 2 mikrofony wokalne. Wygląd zmieniła także scena poprzez wykonanie kotar – zasłon do sceny, co pozytywnie wpłynie na wygląd estetyczny świetlicy, a także zwiększy jakość świadczonych usług przez świetlicę.

4 Wakacyjna podróż w czasie Beneficjent: Stowarzyszenie "Czajnia„
Kwota dofinansowania: ,91 zł Opis operacji: W ramach małego projektu Stowarzyszenie ‘Czajnia’ wraz z członkami Drużyny Wojów ‘Algiz’ zrealizowali następujące działania: 1. Zakupili niezbędne materiały i w ramach pracy własnej wykonali 10 kompletów męskich i 5 kompletów damskich ubrań wczesnośredniowiecznych, odpowiednich dla obszaru Roztocza. 2. Zakupili wyposażenie drużyny wojów z epoki. 3. Zakupili wyposażenie obozu wojów z epoki. 4. Zakupili replikę machiny oblężniczej z epoki. 5. Przeprowadzili cykl bezpłatnych pokazów dla mieszkańców obszaru LGD. Pokazy obejmowały zaprezentowanie strojów z epoki wraz z opisem, scenki rodzajowe przedstawiające zwyczaje średniowieczne, zabawy dla publiczności oraz sceny walki z użyciem różnego rodzaju broni. W czasie pokazów publiczność mogła wziąć udział w inscenizacjach, a także spróbować swoich sił, m.in. w strzelaniu z łuku.

5 Promocja atrakcji turystycznych Gminy Lubycza Królewska
Beneficjent: Gmina Lubycza Królewska Kwota dofinansowania: ,00 zł Opis operacji: W ramach projektu wydano informator turystyczny promujący atrakcje przyrodnicze i trusytyczne Gminy Lubycza Królewska w nakładzie sztuk. Informator nieodpłatnie trafił do mieszkańców gmin członkowskich LGD. Ponadto, w Gminie Lubycza Królewska stanęły 4 tablice informacyjne, tzw. witacze. Uzupełnieniem projektu był zakup i bezpłatna dystrybucja materiałów promocyjnych - koszulek, kubków itp.

6 Piknik wędkarski Beneficjent: Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach Kwota dofinansowania: 7 504,41 zł Opis operacji: W ramach operacji, nad Zalewem w miejscowości Krynice odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po zakończeniu zawodów rozpoczęto festyn ludowy - programy artystyczne zaprezentowały lokalne zespoły ludowe, wystawiono widowisko "Noc Kupały", zorganizowano liczne konkursy, m.in. na najpiękniejszy sobótkowy wianek oraz poszukiwanie kwaitu paproci. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna.

7 Nie święci garnki lepią - rękodzieło dla każdego
Wnioskodawca: Fundacja Bliżej Człowieka Kwota dofinansowania: 9 274,33 "Nie święci garnki lepią" to cykl warsztatów organizowanych przez Fundację "Bliżej człowieka" w okresie od kwietnia 2013 r. do stycznia 2014 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny i może w nich wziąć udział każdy zainteresowany. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 12 spotkań, w ramach których przeprowadzone zostaną następujące warsztaty tematyczne: quilling, scrapbooking, decoupaga, filcowanie, rzeźba z tkaniny, sianotwory, sutasz, ceramika oraz biżuteria witrażowa. Ponadto organizator warsztatów zapewni uczestnikom wszystkie niezbędne do zajęć materiały oraz drobny poczęstunek.

8 Wnioskodawca: Centrum Kształcenia Dorosłych Maria Oczko
Poprawa jakości usług w restauracjach i punktach gastronomicznych na terenie LGD - organizacja szkoleń w zakresie sommeliera, barmana, baristy i kasy fiskalnej Wnioskodawca: Centrum Kształcenia Dorosłych Maria Oczko Kwota dofinansowania: ,32 zł W ramach projektu „Poprawa jakości usług w restauracjach i punktach gastronomicznych na terenie LGD – organizacja szkoleń w zakresie sommeliera, barmana, baristy i kasy fiskalnej” wsparciem zostało objętych łącznie 20 osób z restauracji i punktów gastronomicznych z terenu LGD. Uczestnicy szkolenia zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej grupie przeprowadzono szkolenie z zakresu sommeliera, barmana oraz obsługi kasy fiskalnej, natomiast druga grupa wzięła udział w zajęciach baristy. Zakres tematyczny szkoleń obejmował zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Dodatkowo restauracje i punkty gastronomiczne na potwierdzenie udziału w projekcie zostały odznaczone znakiem "Restauracji godnej polecenia". Jest to gwarancja, że w danym lokalu pracują ludzie przeszkoleni i profesjonalnie przygotowani do obsługi klientów. Tym samym restauracje będą wspólnie podnosić jakość usług, co przyczyni się do zwiększenia liczby turystów odwiedzających te tereny.

9 Wnioskodawca: ks. Stanisław Cader Kwota dofinansowania: 25 000,00 zł
Obiekty sakralne ziemi oświęcimskiej - wydanie publikacji promującej obiekty religijne z obszaru LSR Wnioskodawca: ks. Stanisław Cader Kwota dofinansowania: ,00 zł Publikacja ukazuje obiekty sakralne Ziemi Oświęcimskiej, z trzech dekanatów- jawiszowickiego, osieckiego i oświęcimskiego. Według autora publikacji, kulturę uznaje się za wyznacznik rozwoju społecznego, na którą składa się nie tylko materialny dorobek przekazywany z pokolenia na pokolenia, ale także dorobek duchowy. Ambicją twórcy jest utrwalenie i zebranie dorobku kulturowego i duchowego mieszkańców ziemi skropionej krwią męczenników – więźniów obozów Auschwitz-Birkenau. Dramat tego miejsca nadaje wyjątkowy sens w ramach prowadzonej edukacji kulturalnej wśród młodego pokolenia, rozpiętej pomiędzy tragedią Auschwitz a trudnymi problemami współczesności. Duchowny przypomina, że w dekanatach Ziemi Oświęcimskiej znajdują się kościoły, które zostały wpisane na szlak Zabytków Architektury Drewnianej Województwa Małopolskiego. „Obiekty te dzięki staraniom proboszczów i parafian nadal cieszą oko, ale stanowią także o dziedzictwie lokalnego Kościoła” – dodaje ksiądz, wskazując na takie perełki architektoniczna jak drewniane świątynie w Polance Wielkiej, Porębie Wielkiej czy Grojcu.

10 Wnioskodawca: Krystyna Blamek-Hyrkiel
Kącik regionalny u Krystyny - projekt inicjujący powstanie regionalnej izby zachowującej lokalne zasoby kulturowe i historyczne Wnioskodawca: Krystyna Blamek-Hyrkiel Kwota dofinansowania: ,00 zł Operacja ma na celu utworzenie regionalnej izby muzealnej w miejscowości Jawiszowice, w której będą eksponowane rzeczy codziennego użytku charakterystyczne dla gospodarstw domowych oraz gospodarstw rolnych z początku XX wieku.  Wnioskodawca w ramach operacji planuje wykonanie następujących działań: 1. Adaptacja niezagospodarowanego strychy w budynku mieszkalnym z roku 1935 na izbę regionalną. 2. Przygotowanie ekspozycji z własnych zbiorów Wnioskodawcy oraz dzieł lokalnych artystów wraz z opisami, a także przygotowaniem folderu. 3. Przygotowanie strony internetowej promującej izbę regionalną. 4. Uroczyste otwarcie izby regionalnej - impreza otwierająca Kącik regionalny u Krystyny podczas której wystąpią lokalne zespoły regionalne.

11 Wnioskodawca: Ośrodek Kultury w Brzeszczach
Kulturoskop - edukacja kulturalna, promocja lokalnej twórczości artystycznej oraz organizacja wydarzeń i konkursów kulturalnych Wnioskodawca: Ośrodek Kultury w Brzeszczach Kwota dofinansowania: ,37 zł W roku 2011 Ośrodek Kultury w Brzeszczach zrealizował projekt pt. “KULTUROSKOP”, którego celem było wyzwolenie energii kreatywnej, rozbudzanie twórczej wyobraźni mieszkańców gminy Brzeszcze, gmin sąsiadujących z terenem LGD, poszerzenie oferty kulturalno – rekreacyjnej oraz integracja i edukacja społeczna. Projekt opierał się na zorganizowaniu różnorodnych sytuacji twórczych, warsztatów, spektakli, przeglądów, konkursów, służących kształtowaniu postaw kreatywnych. Oferta przygotowana została w taki sposób, aby mogły skorzystać z niej dzieci, młodzież i dorośli. Adresatami projektu były grupy nieformalne, indywidualni uczestnicy oraz zespoły i koła zainteresowań. W ramach projektu zostały zorganizowane cztery festiwale: festiwal tańca, festiwal teatrów ulicznych, festiwal literacko-poetycki oraz festiwal sztuk plastycznych. Na podsumowanie działań zorganizowane zostały EVENTY PODSUMOWUJĄCE m.in. prezentujące publiczności osiągnięcia grup warsztatowych oraz ukazujące różnorodność form danej dziedziny.

12 Muzyczny Park - cykl koncertów promenadowych
Wnioskodawca: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku Kwota dofinansowania: ,00 zł Muzyczny Park cykl koncertów promenadowych to pięć letnich wieczorów w niepowtarzalnej leśnej scenerii Parku Rodzinnego w Chełmku. Każde spotkanie utrzymane było w odmiennej konwencji i stylistyce muzycznej. Cykl rozpoczął się 23 czerwca 2012 r., a kolejne muzyczne uczty odbywały się 7 i 21 lipca oraz 18 i 25 sierpnia 2012 r. Pierwsze spotkanie było prezentacją osiągnięć artystycznych lokalnych grup rockowych. Drugie spotkanie prezentowało folklorystyczne tradycje Chełmka i najbliższych okolic. Przybliżyliśmy mieszkańcom najstarsze pieśni i utwory muzyczne pieczołowicie kultywowane przez zespoły śpiewacze z terenu gminy Chełmek. Trzeci koncert poświęcony był muzyce klasycznej z niekonwencjonalnym wykorzystaniem pianina w plenerze. Czwarta odsłona to występ duetu folkowego. Wakacyjny cykl muzyczny zakończył „muzyczny salon” w stylu country – wystąpił zespół Whiskey River.

13 10-lecie Osady Stawy Grojeckie - impreza integracyjna dla mieszkańców
Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Oświecimiu Kwota dofinansowania: 4 569,66 zł W czerwcu 2011 roku Osada Stawy Grojeckie obchodziła swoje 10-lecie powstania. Z tej okazji przygotowano imprezę plenerową, która odbyła się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym przy budynku GOPS-u w Grojcu. Wielogodzinna imprezę wypełniły występy artystyczne i pokazy sztuk walki, nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Podczas części oficjalnej wręczone zostały okolicznościowe statuetki dla osób, które przyczyniły się do powstania Osady .

14 Sołecki Bieg Przełajowy w Zaborzu
Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Oświecimiu Kwota dofinansowania: ,76 zł 26 maja 2012 roku park przy starym dworku w Zaborzu tętnił od południa radosnym gwarem i muzyką – rozpoczął się X Sołecki Bieg Przełajowy. Urodzinowa impreza Biegów, jak przystało na jubileusz, miała uroczysty przebieg. Otwarcie imprezy odbyło się w obecności zastępcy wójta gminy Agaty Wiśniowskiej. W symbolicznym, specjalnym biegu wzięli udział samorządowcy z gmin należących do LGD Dolina Soły - Brzeszcz i Chełmka.  Przybył przedstawiciel powiatu oświęcimskiego, wicestarosta Zbigniew Starzec. W gronie dziesięciu biegaczy znalazł się pierwszy finalista biegu open z 2003 roku, Zbigniew Przybyła i były sołtys Robert Słoninka. Gminę Oświęcim reprezentował sekretarz Robert Dziuba i radny Rafał Stachura. Twarzą Rady LGD Dolina Soły był Łukasz Jończy. No i pobiegli jubileuszowo…! Zawody sportowe, ścianka wspinaczkowa, zabawy i konkursy z nagrodami, kramik rozmaitości, dmuchany zamek, festyn rodzinny, a także jubileuszowa niespodzianka to główne atrakcje jakie zapewnili organizatorzy wydarzenia.

15 Eko - lato. Warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży
Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach Kwota dofinansowania: 7 400,11 zł Warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży "Eco - lato" to cykl edukacyjnych przedsięwzięć ekologicznych adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Celem projektu było wykształcenie wśród uczestników - 40-osobowej grupy dzieci - postawy odpowiedzialności za stan eko-środowiska. Podczas 18 spotkań warsztatowych przeprowadzono wykłady tematyczne np. "Woda pod lupą", "O sposobie oczyszczania powietrza", "Ekologiczna metoda czerpania papieru" oraz zorganizowano wyjazdy edukacyjne m.in. do Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Międzybrodziu Bialskim, Laboratorium Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ketach czy komunalnego składowiska śmieci "KOMAX" w Kętach. Ponadto w ramach projektu przeprowadzono warsztaty z recyklingu, tworzenia plakatów promujących segregację śmieci, a także wykonania zielników metodą kolażu.

16 Bobrek 2012 - turniej piłki nożnej dla old-bojów z obszaru Doliny Soły
Wnioskodawca: Gmina Chełmek Kwota dofinansowania: ,16 zł W ramach projektu przeprowadzony został miesięczny cykl szkoleniowy z zakresu doskonalenia gry w piłkę nożną dla "old-bojów" z terenu gminy Chełmek. Zajęcia dla 18-osobowej grupy przeprowadził uprawniony trener piłki nożnej. Na potrzeby projektu zakupiono 18 kompletów dresów sportowych, 18 sztuk piłek oraz 2 bramki aluminiowe. Okres treningów został zwieńczony turniejem piłkarskim drużyn "old-bojów" z obszaru LGD "Dolina Soły" oraz gości z sąsiedniej lokalnej grupy działania. Pomysłodawcy niniejszego projektu udowodnili, że zamiłowanie do piłki nożnej przejawia się w każdym wieku i warto je wspierać nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również w dorosłym życiu.

17 Prace konserwacyjne przy kapliczce św. Anny Samotrzeć w Brzeszczach
Wnioskodawca: Gmina Brzeszcze Kwota dofinansowania: ,67 zł Celem operacji jest rewaloryzacja lokalnego dziedzictwa kulturowego gminy Brzeszcze poprzez wykonanie prac konserwacyjnych przy kapliczce św. Anny Samotrzeć. Przedmiotowa operacja zakłada przebudowę kapliczki św. Anny Samotrzeć w Brzeszczach. Ponadto Wnioskodawca w ramach projektu podpisał listy intencyjne z partnerami:  - Zespołem Regionalnym „Brzeszczanki”, który w ramach projektu zobowiązał się do przygotowania obrzędu w otoczeniu kapliczki (w szczególności wykonania repertuaru pieśni) z okazji obchodów imienin św. Anny oraz odsłonięcia przebudowanej rzeźby,  - Klubem „Babskie fanaberie”, który w ramach projektu zobowiązał się do przygotowania obrzędu w otoczeniu kapliczki (w szczególności przystrojenia) z okazji obchodów imienin św. Anny oraz odsłonięcia przebudowanej rzeźby,  - Samorządem Osiedlowym nr 3 w Brzeszczach,  który w ramach projektu zobowiązał się do porządkowania otoczenia kapliczki.

18 Wnioskodawca: Ośrodek Kultury w Brzeszczach
„Baba potrafi... czyli mobilizowanie nie tylko przez czytanie” – projekt edukacyjno-kulturalno-integracyjny dla kobiet z terenu LSR Wnioskodawca: Ośrodek Kultury w Brzeszczach Kwota dofinansowania: ,00 zł Celem operacji jest poprawa oferty kulturalno-rekreacyjnej dla mieszkańców obszaru LSR oraz integracja społeczna poprzez cykl zajęć edukacyjno-integracyjnych skierowanych do kobiet. Przygotowanie atrakcyjnej oferty kulturalnej dla mieszkańców obszaru LSR, przygotowanie zajęć, wyjazdów edukacyjnych, szkoleń, konkursów i konferencji. Integracja mieszkańców obszaru LSR poprzez stwarzanie możliwości wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych. Zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Wzmocnienie potencjału placówek terenowych Biblioteki Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach poprzez aktywizację pracowników, którzy zajmą się organizacją zajęć, wyjazdów, konferencji.

19 Wnioskodawca: Parafia Rzymsko-Katolicka w Gorzowie
Renowacja XIX wiecznej kapliczki, położonej w sołectwie Gorzów, gmina Chełmek Wnioskodawca: Parafia Rzymsko-Katolicka w Gorzowie Kwota dofinansowania: ,88 zł Celem operacji jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz religijnego. Cel został osiągnięty  poprzez przeprowadzenie renowacji XIX – wiecznej, wpisanej do ewidencji zabytków kapliczki położonej w sołectwie Gorzów (Gmina Chełmek). Renowacja została przeprowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków, zgodnie ze wszelkimi wymogami. Prace renowacyjne zostały zakończone w listopadzie 2011 roku. W efekcie prowadzonych prac renowacyjnych jeden z najstarszych obiektów położonych na terenie wsi Gorzów został zabezpieczony przed niszczeniem. Obiekt będzie służył mieszkańcom przez następne kilkadziesiąt lat.

20 Wnioskodawca: Centrum Kształcenia Dorosłych – Maria Oczko
Od pomysłu do sukcesu – organizacja warsztatów z edukacji manualnej w Gminie Kęty Wnioskodawca: Centrum Kształcenia Dorosłych – Maria Oczko Kwota dofinansowania: ,32 zł Celem operacji jest organizacja zajęć edukacyjnych w formie warsztatów skierowanych dla mieszkańców obszaru LGD. W okresie od r. do r. zostaną przeprowadzone zajęcia w 3 zakresach tematycznych, w których udział weźmie łącznie 30 osób. Dodatkowo organizacja warsztatów przyczyni się do promocji ludzi, ich kultury, zdolności i pasji oraz będzie próbą przekonania ich do tego, by wierzyli we własne siły. Poza tym szkolenie to stwarza możliwość przekazywania i rozpowszechniania kultury ludowej naszego regionu oraz uczy umiejętności dzielenia się swoją wiedzą. Praktykowana tu wiedza, której nie można posiąść na żadnym innym szkoleniu czy kursie. Zakres warsztatów obejmuje następującą tematykę: 1) projektowanie ogrodów swoich marzeń, 2) dekoracja wnętrz, 3) kreowanie wizerunku.

21 Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach
Kęcki Uniwersytet Otwarty. Zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i artystyczne dla seniora. Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach Kwota dofinansowania: 8 901,14 zł Celem operacji jest poprawa jakości życia seniorów z terenu miasta i gminy poprzez – organizację kursów i zajęć z obsługi komputera i korzystania z internetu; naukę języka angielskiego; organizacje wykładów i odczytów z zakresu historii, medycyny, turystyki, psychologii; organizację zajęć rekreacyjnych i artystycznych, wspierających rozwój jednostkowy; aktywizację i integrację osób starszych. Chęć udziału w realizacji projekt wyrazili następujący partnerzy: Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, Towarzystwo Miłośników Kęt, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kętach.

22 Wakacyjny wehikuł czasu. Warsztaty historyczne dla dzieci i młodzieży.
Wnioskodawca: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach Kwota dofinansowania: 7 885,43 zł Celem operacji jest organizacja wakacyjnych zajęć rekreacyjnych o tematyce historycznej dla dzieci i młodzieży związanych z promocją lokalnych walorów. Operacja wpływa na osiągnięcie celów określonych w programie tj. podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR poprzez organizację szkoleń i innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i warsztatowym dla podmiotów z obszaru objętego LSR i organizację imprez kulturalnych związanych z promocją lokalnych walorów. Jednocześnie wpływa na realizację celów zawartych w LSR tj. zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz poprawę oferty kulturalnej poprzez organizację zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, wzbogacających ich wiedzę historyczną, rozwijających świadomość pochodzenia i kultywujących lokalne tradycje.

23 Wnioskodawca: Małgorzata Rozner Kwota dofinansowania: 7 224,05 zł
Spotkania ze smakiem – plenerowy festyn rybny z warsztatami kulinarnymi Wnioskodawca: Małgorzata Rozner Kwota dofinansowania: 7 224,05 zł Celem operacji jest przekazanie tradycji kulinarnych regionu przez starsze pokolenie młodszym mieszkańcom oraz wspólne spędzenie wolnego czasu przez mieszkańców i poznanie tradycji lokalnych. Realizacja projektu przyczyniła się do wzrostu zainteresowania karpiem - lokalnym produktem, oraz zwiększyła jego spożycie. Organizacja imprezy przyczyniła się do popularyzacji turystyki i rekreacji wokół zbiorników wodnych. Festyn rybny skierowany do wszystkich mieszkańców LGD „Dolina Soły” odbył się 28 sierpnia 2010 r.

24 Polubić pszczoły – program edukacyjny
Wartość dofinansowania: 7 406,51 PLN Beneficjent: Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga Opis projektu: Przeprowadzono piętnaście 3-godzinnych warsztatów dla dzieci z terenu objętego LSR w trzech grupach wiekowych. Warsztaty odbywały się w miesiącu maju - 4 oraz miesiącu czerwcu - 11 warsztatów. Termin warsztatów został uzgodniony z dyrektorami i wychowawcami klas. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 727 dzieci, w tym  147 przedszkolaków. Na potrzeby warsztatów zakupiono materiał dydaktyczny: ul demonstracyjny (drewniany, przeszklony), ul styropianowy, ramki drewniane, drut, knot, wosk pszczeli węzę oraz strój pszczelarski dla dzieci. Szkolenia przeprowadził mistrz pszczelarski, Prezes Koła Pszczelarzy „Nektar” z Alwerni, z którym podpisano umowę zlecenie na przeprowadzenie warsztatów. Warsztaty rozpoczynała koordynator projektu promując projekt. Zostały zorganizowane dwa seminaria wyjazdowo-promocyjne dla osób zainteresowanych tematyką pszczelarską: do Gospodarstwa Pasiecznego Janusza Kasztelewicza w Stróżach w dniu r., w którym uczestniczyło łącznie z koordynatorem 45 osób oraz do PPHU Tomasz Łysoń w dniu r., w którym uczestniczyło łącznie z koordynatorem 52 osoby. W tym celu wynajęto autokary.  Podczas seminariów wyjazdowo-promocyjnych uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży pszczelarskiej oraz dodatkowo w dniu r. zwiedzić przedsiębiorstwo pszczelarskie, gdzie dwaj pszczelarze po 5 godz. z Koła Pszczelarskiego „Nektar” w Alwerni promowało LGD Partnerstwo na Jurze. Na cele projektowe przepracowali  jako wolontariusze 20 godz. Nad całością projektu czuwał koordynator osoba posiadająca doświadczenie w realizacji projektów. Jako wolontariusz przepracowała 112 godz.

25 „Ocalić od zapomnienia”- renowacja starego nagrobka
Beneficjent: Stowarzyszenie Stromiecczyzna Kwota dofinansowania: ,40 zł  Celem operacji było zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu dzięki wykonaniu  renowacji starego XIX wiecznego  nagrobka znajdującego się na cmentarzu parafialnym w Stromcu. Na cmentarzu odbyła się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Zorganizowano ognisko i spotkania z regionalistami, którzy opowiadali o lokalnych legendach i nieznanych-zapomnianych wydarzeniach historycznych na przestrzeni wieków w Stromieckim regionie.

26 Białobrzeska galeria sztuki
Beneficjent: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Białobrzegi Kwota dofinansowania: ,27 zł Celem operacji było umożliwienie mieszkańcom powiatu białobrzeskiego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych poprzez organizowanie wystaw oraz wyposażenie i udostępnienie świetlicy w budynku Biblioteki Publicznej w Białobrzegach. W ramach przyznanej pomocy została wyposażona świetlica i zorganizowana została wystawa malarstwa lokalnego artysty pana Zdzisława Doleżyńskiego . W pierwszej kolejności  zakupione zostało oświetlenie punktowe, odpowiednie do oświetlania galerii oraz zamontowane zostały szyny do mocowania obrazów. Zakupione zostały również antyramy, sztalugi malarskie, krzesła oraz stoły. Podczas wystawy można było zobaczyć ponad 80 obrazów przedstawiających pejzaże nadpiliczne.

27 Akademia Umiejętności Muzycznych
Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Celem projektu była integracja środowiska młodzieży z gmin Brwinów i Podkowa Leśna oraz edukacja muzyczna młodych ludzi poprzez interaktywne działanie. Projekt polegał na wyciszeniu pomieszczenia w budynku CKiIO przy ul. Świerkowej 1, (tzw. salę prób) i przystosowanie jej do wykonywania głośnej muzyki. Młodzi ludzie sami wyremontowali salę, zajęli się zakupem instrumentów muzycznych, zorganizowali warsztaty muzyczne oraz koncert finałowy. Odbyło się 28 warsztatów, z których skorzystało około 50 osób. W koncercie finałowym uczestniczyło około 150 osób. Z sali prób korzysta na stałe około 10 muzykujących grup młodzieży.

28 Kwota dofinansowania: 19 564 zł
Dziecko w Teatrze Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Celem projektu było wzbogacenie kompetencji kulturalnych mieszkańców gmin Brwinów i Podkowa Leśna poprzez edukację teatralną skierowaną do dzieci i towarzyszących im dorosłych. Uczestnicy projektu obejrzeli 10 przedstawień reprezentujących różne formy teatralne: teatr muzyczny, plenerowy, teatr dla niemowląt, pantomimę, teatr słowa oraz animacji przedmiotu. Każde spotkanie było obudowane elementami warsztatowymi i animacyjnymi według koncepcji Wiesławy Klaty – pedagoga teatru, koordynatora artystycznego projektu. Spotkania odbywały się zawsze w niedzielę, raz w  miesiącu. Uczestnicy otrzymali karnety, w których zbierali pieczątki - poświadczenie obecności na spektaklach. Najwytrwalsi otrzymali nagrody - książeczki autorstwa poetki Danuty Szewczyk, mieszkanki Podkowy Leśnej. Każdorazowo w  wydarzeniu brało udział ok dzieci wraz z rodzicami.

29 Spotkania przy sztalugach- weekendowe warsztaty w atelier i w plenerze
Beneficjent: Stowarzyszenie Związek Podkowian Kwota dofinansowania: zł Opis projektu ”Spotkania” to cykl letnich warsztatów malarskich połączonych z wykładami, przeprowadzonych w lipcu 2011r. Szczególna atrakcyjność warsztatów polegała na spotkaniach i malowaniu w plenerze, kiedy to uczestnicy w różnym wieku uczyli się, nie tylko technik malarstwa olejnego ale również nowego spojrzenia na najbliższe, lokalne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Obrazy, które powstały w czasie cyklu plenerowych spotkań były prezentowane jako promocja Zielonego Sąsiedztwa w Płońsku, w Bibliotece w Otrębusach oraz w czasie Otwartych Ogrodów w 2012 roku w pracowni Artefakt. Wielu uczestników kontynuuje rozpoczętą naukę rozwijając i doskonaląc swoje pasje i talenty oraz spędzając w sposób twórczy wolny czas. Tworzą oni sporą grupę malarzy amatorów, którzy coraz częściej prezentują swoje prace na wernisażach i wystawach poza terenem LGD, jako grupa z podkowiańskiej pracowni Artefakt Piotra Łukasiewicza. W warsztatach brało udział ok 20 osób; prace były prezentowane na wystawach, które odwiedziło w sumie ponad 1000 osób.

30 Kwota dofinansowania: 13 468 zł
Spektakl „Babie lato” Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Celem projektu był rozwój potencjału twórczego mieszkańców Podkowy, integracja środowiska lokalnego oraz utrwalanie pamięci i  tożsamości „małej ojczyzny”. „Babie lato” to spektakl inspirowany lokalną historią, opowiadający o losach uchodźców z Powstania Warszawskiego. Jego akcja osadzona w autentycznej przestrzeni jednej z najstarszych podkowiańskich willi „Borowin”, nawiązuje do wojennych dziejów Podkowy, służącej, jak wiele innych sąsiednich miejscowości, za azyl dla mieszkańców Warszawy. W plenerowym, multimedialnym przedstawieniu, które miało charakter międzypokoleniowy, udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców Podkowy Leśnej i okolic w różnym wieku, od dzieci do seniorów, a także 2 aktorów profesjonalnych. Za kanwę spektaklu posłużył dramat Jerzego Kowalskiego napisany podczas pobytu w willi Borowin w czasie okupacji. Premiera odbyła się 2 czerwca 2012 r. w czasie VIII edycji Festiwalu „Otwarte Ogrody” w Podkowie Leśnej. Spektakl zgromadził ponad 200 osób publiczności.

31 Pakiet promocyjny dla Podkowy Leśnej Beneficjent: Miasto Podkowa Leśna
Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Projekt polegał na opracowaniu Pakietu Promocyjnego dla Miasta-Ogrodu Podkowy Leśnej, w skład którego weszły: - baza danych walorów turystycznych i rekreacyjnych miasta Podkowa Leśna i okolic, - drukowany przewodnik po szlakach i atrakcjach turystycznych okolic Podkowy Leśnej zawierający wstęp krajoznawczy, opis wycieczek i spacerów pieszych, oraz wycieczek rowerowych ze schematycznymi mapkami i zdjęciami atrakcji i informatorem turystycznym - nakład 1000 egz., - ten sam przewodnik w wersji mobilnej - na smartfony, - 5 minutowy film promocyjny prezentujący najciekawsze krajobrazy, zabytki i inne atrakcje turystyczne obszaru, - turystyczna mapa interaktywna Podkowy Leśnej i okolic na strony www, podkład Google Maps albo OpenStreetMap.

32 Filharmonia Dziecięca
Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Celem projektu było zwiększenie znajomości muzyki klasycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wzbogacenie oferty kulturalnej skierowanej do mieszkańców Gminy Brwinów i Podkowy Leśnej. Uczestnicy projektu – dzieci oraz ich rodzice – podczas niedzielnych spotkań zapoznawali się z różnymi instrumentami, formami muzycznymi oraz różnorodnym repertuarem. Zorganizowano 18 koncertów z zakresu muzyki klasycznej, ludowej i popularnej wg autorskiej koncepcji Jaśminy Strzeleckiej – pianistki, pedagoga i mieszkanki Podkowy Leśnej. Koncerty cieszyły się dużym powodzeniem. Każdorazowo brało w nich udział około 100 osób. Projekt jest nadal kontynuowany i finansowany ze środków własnych.

33 Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich
Opowieści Ziemi Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Widowiska powstałe z inspiracji książką „The Barefoot Book of Earth Tales” (zbiór rdzennych opowieści o profilu ekologicznym). Joanna Miś - ekolożka z Greenpeace i  Beata Frankowska - opowiadaczka ze Studni O przygotowały cykl 10 opowieści, połączonych z muzyką na żywo i  warsztatami ekologicznymi dla dzieci. Przez cały rok szkolny 2013/2014 dzieci i rodzice będą mogli wysłuchać niezwykłych opowieści z różnych stron świata (Australii, Bali, Nigerii, Kazachstanu, Indii, Walii i Polski) oraz posłuchać muzyki granej na instrumentach etnicznych. Widowiska angażujące do wspólnej zabawy dzieci i rodziców są połączone z praktycznymi warsztatami na których uczestnicy tworzą między innymi: ekologiczną mapę Podkowy Leśnej, uczą się zasad dobrego gospodarowania żywnością, sadzą i pielęgnują rośliny miododajne, tworzą zabawki z recyclingu, przygotowują ekologiczną karmę dla ptaków oraz poznają sztukę „land art.”

34 Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich
Podkowa Freestyleśna Beneficjent: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Projekt był realizowany od stycznia do grudnia 2012r. i cieszył się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Jego celem była integracja, a przede wszystkim aktywizacja lokalnego środowiska młodzieżowego, włączenie go w proces społecznego dyskursu Podkowy Leśnej. W ramach projektu odbywały się warsztaty, wykłady, koncerty oraz bitwy na słowa (łącznie 23 wydarzenia) z udziałem znanych i cenionych artystów, dziennikarzy i aktywistów hip-hopowych. Zwieńczeniem projektu był utwór nagrany przez młodzież i jego prezentacja podczas koncertu finałowego. Na realizację złożyły się 23 wydarzenia kulturalno-edukacyjne, czyli 10 spotkań warsztatowych, 10 prelekcji oraz 3 imprezy w formie koncertu. Liczba odbiorców bezpośrednich przekroczyła 1500 osób.

35 Spotkania przy piosence Beneficjent: Stowarzyszenie Związek Podkowian
Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Spotkania przy piosence to cykl warsztatów muzycznych przeprowadzonych w 2011 roku w Podkowie Leśnej. Uczestnicy warsztatów pracowali przez pół roku. Spotykali się przy muzyce i piosence, poszerzając swoja wiedzę muzyczną, podnosząc umiejętności wokalne i spędzając aktywnie/twórczo wolny czas w miłym towarzystwie. W wyniku wspólnej pracy powstał śpiewnik domowy składający się z 14 różnorodnych, popularnych piosenek polskich i zagranicznych, które zostały zaśpiewane razem z publicznością na finałowym koncercie w czasie czerwcowych Otwartych Ogrodów w  Podkowie Leśnej w 2011 roku. Zawiązał się również zespół wokalny, którego występy wzbogacają wiele podkowiańskich wydarzeń kulturalnych. Warsztaty i zespół prowadziła Marzenna Grzymała. W warsztatach brało udział ok 20 osób; w comiesięcznych koncertach w CKiIO około 40 osób, a na koncercie finałowym ok.150.

36 Każde dziecko gra w tenisa Beneficjent: Klub Sportowy Tennis Life
Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Projekt pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego adresowana był do dzieci w wieku lat z gmin Brwinów i Podkowa Leśna. Dla dużej grupy dzieci była to kolejna okazja do zapoznania się z atrakcyjnym programem pod nazwą Tenis10. W 2013 roku zaplanowano zorganizowane 10 tenisowych niedziel (raz w miesiącu), z wyłączeniem okresu letnich wakacji. W czasie wakacji wszystkie chętne dzieci uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach tenisa w wymiarze trzech godzin w tygodniu. Liczba odbiorców bezpośrednich i pośrednich przekroczyła 1500 osób.

37 Beneficjent: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna
Przygotowanie ścieżki edukacji ekologicznej w Lesie Młochowskim na terenie leśnictwa Podkowa Leśna Beneficjent: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Przygotowanie i wykonanie ścieżki edukacji ekologicznej w Lesie Młochowskim na terenie gminy Podkowa Leśna. Projekt zakładał przygotowanie treści edukacyjnych, wykonanie 14 tablic oraz umieszczenie ich wzdłuż przebiegu szlaków rowerowych na terenie lasu. Został zrealizowany we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów. Podkowa Leśna wraz z Lasem Młochowskim (600 ha) znajduje się od 1997r. w granicach Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Bogaty drzewostan, w tym w granicach dwu rezerwatów, stwarza doskonałe warunki życia wielu gatunkom ptaków i ssaków. Ścieżka edukacyjna wzbogaca ofertę rekreacji dla mieszkańców okolicznych gmin.

38 Beneficjent: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna
Rewitalizacja istniejącego oznakowania ścieżek rowerowych na terenie Lasu Młochowskiego w Podkowie Leśnej Beneficjent: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Projekt zakładał zaprojektowanie i wykonanie 5 tablic informacyjnych z mapą ścieżek rowerowych oraz pieszych (PTTK), umiejscowienie ich na szlaku a  także odmalowanie oznakowania 18km ścieżek rowerowych w Lesie Młochowskim. Został zrealizowany we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów.

39 Promocja turystyki indywidualnej i grupowej
Beneficjent: SEBIPOL- Sebastian Szczepański Kwota dofinansowania: zł Opis projektu Projekt polegał na stworzeniu 8 metalowych tablic (100×70 cm) umiejscowionych na terenie Otrębus, metalowej tablicy z mapą (300×200 cm) umieszczonej przy przystanku WKD Otrębusy przy ul. Natalińskiej, zawierającej spis ulic oraz wyszczególnienie najważniejszych punktów zwiedzania, tras i atrakcji turystycznych. Wszystkie z wymienionych tablic wyposażono w Herb Gminy Brwinów oraz stylowe elementy zdobienia. W ramach projektu stworzony został także punkt informacji turystycznej w Piekarni Janusz Witaszczyk przy WKD, w którym umieszczono stojak na mapy papierowe. Stojaki na mapy stanęły także w Muzeum Motoryzacji i Techniki, Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej prof. Mariana Pokropka oraz w Mateczniku Mazowsze – siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wydrukowano 5 tys. egzemplarzy map papierowych wsi Otrębusy i okolic, zakupiono także stosowne podstawki na mapy, które rozmieszczono w hotelach i restauracjach i innych miejscach użyteczności publicznej w Otrębusach.

40 Przykłady zrealizowanych małych projektów
IV Rekreacyjny Bieg Rolkarski – Półmaraton Mała Dylewska Utworzenie, umundurowanie i wyposażenie grupy rekonstrukcji historycznej 1-go Pułku Artylerii Pieszej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jonkowie „Wypożyczalnia rowerów – szansą na aktywne życie” „Aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży w przyjaznym otoczeniu” Wykonanie i ustawienie witaczy na terenie Gminy Chrzanów, znajdującej się na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju. Piknik Jagodowy w Modliborzycach. Zakup wyposażenia dla tworzonej pracowni reportażu filmowego Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach oraz organizacja profesjonalnych warsztatów. Przekaż swoją tradycję kulinarną

41 Przykłady zrealizowanych małych projektów
Stworzenie multimedialnego kącika dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Janowie Lubelskim "Poszukiwania" - terenowa gra edukacyjna oparta na walorach kulturowych i historycznych regionu LGD Leśny Krąg "Skarby Leśnego Kręgu" - realizacja edukacyjnej gry plenerowej i rozwój systemu lokalnych odznak turystycznych, jako promocja i rozwój turystyki w regionie. Wiedza o tradycji szansą dla pokoleń – warsztaty Bibułkarskie. Stworzenie miejsca rekreacji i „kącika wszechstronnej gospodyni” w świetlicy Wiejskiej. Na rozstaju dróg – album fotograficzny. Opracowanie i wydanie książki o muzykantach wiejskich z Powiatu Janowskiego.

42 Przykłady zrealizowanych małych projektów
Zakup pieca do wypalania wyrobów z gliny oraz wyposażenie sali warsztatowej Plener malarsko – rzeźbiarski – pokazy i zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych mieszkańców obszaru LGD Opracowanie i wydanie materiałów promujących i kultywujących dziedzictwo kulturowe z terenu Gminy Dzwola Modernizacja Punktu Informacji Turystycznej Stowarzyszenia Kulturalno Sportowego „Pegaz” w Janowie Lubelskim Budowa Zintegrowanej Sieci Szlaków Rowerowych Leśnego Kręgu Udostępnianie sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu dzieciom i młodzieży z ternu Gminy Godziszów


Pobierz ppt "Szkolenie dla beneficjentów 28 marca 2014 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google