Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZA GRUPA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZA GRUPA."— Zapis prezentacji:

1 NASZA GRUPA

2 Subkultury

3 Subkultury Slang Dresiarze zazwyczaj mówią ostrym tonem, używając przy tym wielu przekleństw. Często obrażają innych wulgarnymi wyzwiskami. Używają własnego miejskiego slangu. Graficiarze używają swojego slangu. Używają w nim swoich nazw takich, jak: whole car= wagon pomalowany od góry do dołu razem z oknami wild style= wymieszane litery trudne lub niemożliwe do odczytania szejn 3d= trójwymiarowe litery outline= malowanie graffiti w miejscach, gdzie nie ma linii kolejowej. bomber= malarz, który zamiast malować, rzuca w ściany i pociągi workami z farbą Język kiboli jest podobny do języka dresiarzy. Kibole wymyślają także wulgarne przyśpiewki śpiewane na stadionach czy w barach i innych miejscach ich przebywania Skejci używają własnego slangu. Za przykład weźmy takie słówka, jak: "ściema", "zjawkowo", "zapodaj". Przeciętny nastolatek oczywiście wie, co oznaczają. Co innego jest z dorosłymi. Język blokersów bardzo przypomina język dresiarzy.

4 Emo Emo to skrót od anglojęzycznego emotional, co ma określać osoby bardzo wrażliwe, często nieśmiałe i podchodzące do życia niezwykle emocjonalnie. Emo jako najmłodsza subkultura istnieje od początku XXI. Początki jej dali muzycy popowi swoimi wizerunkami oraz wprowadzając do swoich utworów krzyki. Do emo należy młodzież od 12 do 20 lat. Jest to subkultura wiążąca się z gotykiem i punkiem. Najczęściej jest to młodzież z zamożnych domów. Mają charakterystyczny wygląd, bo ubierają się na czarno (dziewczyny emo mają elementy różowe, czaszki i serduszka) mają też bardzo abstrakcyjne fryzury, którą charakterystyczna cechą jest długa grzywka na pół głowy i duża ilość ostrego makijażu, malują paznokcie najczęściej na czarno. W Polsce istnieją już nawet sklepy z ubraniami i innymi dodatkami dla emo. Ulubionymi miejscami spotkań emo są skateparki i zadymione kluby. Ich ulubioną rozrywką jest cięcie się żyletkami. Wycinają sobie napisy na skórze, albo podcinają żyły. Choć nie wiadomo czy jest to prawdą, bo niektórzy emo temu zaprzeczają. Słuchają muzyki w stylu hardcore i pop punk. Zespoły emo: ,,AFI``, ,,Alesana``, ,,Fall Out Boy``. Chodzą na koncerty i imprezy, ale w stylu emo. Często piszą smutne wiersze i piosenki. Widzą świat bez koloru. Często są smutni, choć czasami możemy zobaczyć na ich twarzach uśmiech. Spowodowane jest to najczęściej problemami typu złamane serce lub różne inne. Ci ludzie często rozmyślają i rozważają. Często użalają się nad sobą i uważają, że wszystko jest beznadziejne. Słynną osobą emo jest Avril Lavigne amerykańska piosenkarka znana dobrze w Polsce. Emo są źle traktowani w społeczeństwie z powodu wyglądu. Często są obrażani i wyśmiewani. Mają niewielu przyjaciół, którymi najczęściej też są emo lub ludzie tolerancyjni.

5

6 Dresiarze Dresiarzami najczęściej zostają osoby (głównie płci męskiej) bardzo zakompleksione. Obawa przed uznaniem za słabeusza sprawia, że dresiarz zrobi wszystko, by otoczeniu pokazać, jaki to on jest silny. Obawa ta najczęściej ma swoje korzenie w domu rodzinnym. Brak uwagi ze strony rodziców sprawia, że kandydat na dresiarza czuje się nic niewarty, szuka więc uznania wśród kolegów z podobnymi problemami. Problem ten dotyka zarówno rodzin bogatych jak i patologicznych. Niezależnie jednak od powodu i środowiska powtarza się pewna zależność; im groźniej wyglądają, tym bardziej czują się bezradni wobec otaczającej ich rzeczywistości, czują się niekochani i niepotrzebni. Dlatego pamiętajcie, to im trzeba pomóc. Dresiarze z przekonania to są właśnie wspomniane wcześniej przypadki, gdy groźnym wyglądem ukrywa się słabe wnętrze. Poczucie bezradności przechodzące w strach często przeradza się w agresję, gdy osoba z kompleksami widzi inną osobę bez kompleksów. Poczucie siły niestety nie jest w stanie zdusić świadomości, że ukryte pragnienia spokoju iharmonii są prawie nieosiągalne. Tak więc dresiarze z przekonania poszukują dobroci, życzliwości, niestety sami siejąc dookoła nienawiść, nie mają szans, by te ukryte pragnienia urzeczywistnić. Dresiarze z przekonania dzielą się na dwie grupy: zamożni i mniej zamożni. Pierwsi pieniądze na dresy i wszelkie akcesoria potrzebne do szpanowania dostają od bogatych rodziców. To właśnie zamożni dresiarze z przekonania noszą łańcuszki i wszelkiego rodzaju wisiorki z metali wartościowych. Dresiarze (Dresy) - ludzie słuchający techno i muzyki elektronicznej. Najczęściej ogoleni na łyso, lub mają włosy pokryte żelem, postawione w tzw. "igiełki". Ubrani, jak sama nazwa wskazuje, w sportowe dresy. Dresy obowiązkowo muszą być firmowe (np. Adidas, Nike) oraz posiadać paski. Dominującymi butami są adidasy w kolorach tęczy.

7

8 Graficiarze Graficiarze (sprejowcy)
Mają rodowód amerykański. W latach 60-tych młodzi mieszkańcy Nowego Yorku umieszczali nielegalnie swoje napisy, kolorowe szablony na ścianach metra. W latach późniejszych anarchiści niemieccy i włoscy studenci traktowali już swoje napisy na murach przede wszystkim jako komunikaty o treści politycznej. Działalność polskich graficiarzy należy rozpatrywać w kontekście rozwoju rozmaitych subkultur młodzieżowych w latach 80-tych. Początkiem były wizerunki wesołych krasnali malowanych w różnych miejscach Warszawy. W 1985 roku pojawiły się pierwsze szablony, między innymi autorstwa Tomasza Sikorskiego i Andrzeja Rosołka. Swoje dzieła zaczęli też eksponować ludzie ze środowiska warszawskich deskorolców i anarchiści. Szczyt działalności polskich graficiarzy przypada na lata

9

10 Skejci Skejci - pierwotnie skejci jeździli na deskorolkach, obecnie zwyczaj ten zanika. Ich najbardziej znanym obuwiem są adidasy z szerokimi sznurówkami. Ogólnie skejta można poznać po za dużym ubraniu. Spodnie szerokie, trzymające się tylko dzięki paskowi, bluza najczęściej z kapturem Podłoże psychologiczne nie jest tak schematyczne, jak w innych grupach społecznych. Ogólnie skejci są pozytywniej nastawieni do życia niż rówieśnicy. Ubiór i nazwa jest jedyną rzeczą łączącą dwie frakcje, wprawdzie niewykluczające się nawzajem, ale posiadające swoje indywidualne cechy. jeżdżący na rolkach, deskorolkach i tym podobnych. Od skejtów amerykańskich, oprócz umiejętności i słownictwa podczas upadków, odróżnia ich rodzaj ulubionej muzyki. O ile w stanach skejci słuchają Skate Punku, to w Polsce preferowany jest Hip-Hop.

11

12 Hipster Hipster – współczesna subkultura, funkcjonująca zarówno wśród nastolatków, jak i ludzi po 20. i 30. roku życia i starszych. Wyznacznikiem stylu hipsterów jest deklarowana niezależność wobec głównego nurtu kultury masowej (tzw. „mainstreamu") i ironiczny stosunek do niego oraz akcentowanie swojej oryginalności i indywidualności

13

14 Miejsce przybywania

15 Skejci Skejci – Skejci najczęściej przebywają w skateparkach lub różnych miejscach w których możliwa jest jazda na desce (np. zimą na parkingach podziemnych)

16 Emo Emo – Najczęstszym miejscem przebywania Emo jest ich własny ciemny lub przesadnie różowy pokój

17 Kibole Kibole – spotykani najczęściej w okolicy stadionów, na meczach lub miejscach, w których organizują bijatyki

18 Graficiarze Graficiarze – przebywają najczęściej w miejscach, w których aktualnie coś malują

19 Blokersi Blokersi – przebywają najczęściej na osiedlach przy blokach

20 Niektóre subkultury (tak jak np
Niektóre subkultury (tak jak np. hipsterzy czy dresiarze) nie mają stałych miejsc przebywania


Pobierz ppt "NASZA GRUPA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google