Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Adam Boroniec. Położenie Białowieski Park Narodowy położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zajmuje on centralną

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Adam Boroniec. Położenie Białowieski Park Narodowy położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zajmuje on centralną"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Adam Boroniec

2 Położenie Białowieski Park Narodowy położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zajmuje on centralną część Puszczy Białowieskiej.

3 Logo Symbolem p arku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Puszcza Białowieska okazała się dla żubra nizinnego ostatnią ostoją. Tu także rozpoczęto proces jego restytucji, czyli przywracania go naturze. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie. W polskiej jej części liczy ona około 430 osobników. Symbolem p arku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Puszcza Białowieska okazała się dla żubra nizinnego ostatnią ostoją. Tu także rozpoczęto proces jego restytucji, czyli przywracania go naturze. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie. W polskiej jej części liczy ona około 430 osobników.

4 Ciekawostki Jest to najstarszy park narodowy w Polsce. Został on utworzony w 1932 r., ale jego początki sięgają roku 1921, kiedy to powstał Rezerwat. W 1947 r. podniesiono go do rangi parku narodowego. Jest to najstarszy park narodowy w Polsce. Został on utworzony w 1932 r., ale jego początki sięgają roku 1921, kiedy to powstał Rezerwat. W 1947 r. podniesiono go do rangi parku narodowego.

5 Ochrona środowiska Chroni on najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Las pierwotny to taki, który w niezmienionym stanie (bez ingerencji człowieka) przetrwał od czasów prehistorycznych do dnia dzisiejszego. Chroni on najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Las pierwotny to taki, który w niezmienionym stanie (bez ingerencji człowieka) przetrwał od czasów prehistorycznych do dnia dzisiejszego.

6 Drzewa W Białowieskim Parku Narodowym można dziś spotkać drzewa, które mają nawet 120-150 lat. Martwe okazy nie są usuwane, lecz zajmują się nimi destruenci.

7 Fauna Białowieski Park Narodowy charakteryzuje się bogatą fauną. Prócz żubra spotkać tutaj można między innymi : łosia, gronostaja, rysia i jelenia

8 Osiągnięcia Rangę Białowieskiego Parku Narodowego podkreśla uznanie go przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery, wpisanie na listę Dziedzictwa Światowego, a w ostatnim czasie przyznanie Dyplomu Europy.


Pobierz ppt "Autor: Adam Boroniec. Położenie Białowieski Park Narodowy położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zajmuje on centralną"

Podobne prezentacje


Reklamy Google