Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawnik."— Zapis prezentacji:

1 Prawnik

2 KIM JEST PRAWNIK? Prawnik to osoba zawodowo lub naukowo zajmująca się prawem. Najczęściej jest on kojarzony z adwokatem i radcą prawnym. Nie istnieje jednak zawód prawnika, pod tym pojęciem ukrywa się natomiast długa lista specjalności.

3 ZAWODY PRAWNICZE radca prawny prokurator asystent prokuratora adwokat
notariusz sędzia asystent sędziego referendarz sądowy komornik kurator sądowy mediator syndyk rzecznik patentowy zarządca nieruchomości rzeczoznawca majątkowy doradca podatkowy pośrednik w obrocie nieruchomościami referent prawny doradca prawny

4 Jak zostać prawnikiem? Konieczna droga przebyta do pracy w zawodzie prawniczym zależy od specjalności. By zostać adwokatem, radcą prawnym, sędzią, notariuszem, prokuratorem, kuratorem sądowym, legislatorem, referendarzem i komornikiem, konieczne jest skończenie wyższych studiów na wydziale prawa oraz odbycie odpowiedniej aplikacji. W innych wypadkach aplikacja nie jest konieczna, a o otrzymaniu pracy decydują kryteria dla danego zawodu.

5 ILE ZARABIA PRAWNIK? Zarobki prawnika zależne są od wykonywanej specjalności i miejsca pracy. Średnio w zawodach prawniczych zarabia od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, a w niektórych wypadkach np. cenionych adwokatów z długoletnim stażem kilkudziesięciu.

6 Jakie cechy powinien mieć dobry prawnik?
Przyszły prawnik powinien być : Szczery Uczciwy Stanowczy Kreatywny Odważny Wygadany Zdecydowany Sprawiedliwy

7 Śmiesznie o prawnikach
Włamywacz skarży się koledze: - Ale miałem pecha. Wczoraj włamałem się do domu prawnika, a on mnie nakrył. Powiedział, żebym zmykał i więcej się nie pokazywał. - No to jednak miałeś szczęście! - Szczęście? Policzył sobie 300zł za poradę! Na sali sądowej prawnik zwraca się do świadka: - Jak na pana pochodzenie społeczne, odznacza się pan wielką inteligencją... Na to świadek: - Gdybym nie był pod przysięgą z pewnością odwzajemniłbym komplement.


Pobierz ppt "Prawnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google