Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FUNDACJA POCIECHOM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FUNDACJA POCIECHOM."— Zapis prezentacji:

1 FUNDACJA POCIECHOM

2 Krótka historia Fundacja Pociechom została powołana w 1997r. przez Piotra Kołodzieja. Celem jej jest szeroko pojęte działanie na rzecz dobra dzieci. Tak więc, zarówno leczenie, rehabilitacja i profilaktyka, jak również prace związane z wychowaniem, estetyką i środowiskiem naturalnym. Obecnie Fundacja usytuowana jest w bardzo malowniczej scenerii nad brzegiem Wisły przy ul. Wybrzeże Puckie 2 w Warszawie.

3 Cele Fundacji 1) organizowanie rehabilitacji dzieci i młodzieży cierpiących na wrodzone  i pourazowe wady narządów ruchu, narządów wewnętrznych i choroby psychiczne, 2) finansowanie i organizowanie zakupu leków i sprzętu rehabilitacyjnego dla osób wymienionych w pkt. 1,       3) finansowanie i organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych dla osób wymienionych w pkt. 1, 4) zapobieganie następstwom zdrowotnym spowodowanym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego u dzieci i młodzieży cierpiących na wrodzone i pourazowe wady narządów ruchu, narządów wewnętrznych i choroby psychiczne.

4 Pomagamy Każdego roku niezmiennie w zajęciach hipoterapii w naszej Fundacji bierze udział ok.200 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Warszawy i okolic. Zajęcia prowadzone są przez doświadczone hipoterapeutki a nasze wieloletnie doświadczenie pozytywnie wpływa na przebieg leczenia.

5 Nasze konie

6 Bączek Wałach, arabofiord, pracujący w hipoterapii, bardzo spokojny i sympatyczny konik.

7 Konik Polski, wałach, o bardzo specyficznym charakterze
Konik Polski, wałach, o bardzo specyficznym charakterze. Na jego zaufanie i grzeczność trzeba sobie zasłużyć. Pracuje w hipoterapii i pod jazdami rekreacyjnymi. Kajzer

8 Pączek Kucyk szetlandzki, wałaszek, bardzo energiczny, żywiołowy, lubiący sobie bryknąć na jeździe, chodzący oprowadzanki dla najmłodszych dzieci.

9 Dinar Ogierek, arabohucuł, najlepszy nauczyciel dla najmłodszych, spokojny, godny zaufania, ulubieniec naszych jeźdźców.

10 Haker Wałach rasy małopolskiej. Ze względu na swoją wielkość często użytkowany pod dorosłymi klientami. Bardzo miły do jazdy, spokojny i bardzo towarzyski.

11 Finansowanie Zajęcia hipoterapii w naszym ośrodku po części finansowane są przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, lecz niestety to tylko kropla w morzu potrzeb przy tak dużej ilości dzieci a chętnych i potrzebujących jest dużo więcej, reszta kosztów pokrywana jest z jazd rekreacyjnych prowadzonych w naszej stajni, oraz dzięki pomocy zarówno finansowej jak i rzeczowej ludzi chcących pomagać.

12 Plany rozwojowe Jako organizacja non profit czynimy wiele dobrego i z całych sił pragniemy aby jak największa liczba dzieci mogła korzystać z darmowych zajęć hipoterapii. W związku z czym Fundacja Pociechom dąży do wybudowania Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Warszawie, który swoją przystępnością i funkcjonalnością spełni oczekiwania stawiane przez mieszkańców dużej aglomeracji europejskiej.

13 Planujemy zbudować stajnię na 20 koni - stajnię zamkniętą z boksami dla koni ustawionymi w dwóch rzędach z korytarzem po środku i ze schodami po bokach, tak by umożliwić wejście na górę, gdzie składowana będzie pasza, która dwoma lub trzema włazami po środku korytarza będzie zwalana raz dziennie na dół. Budynek musi być murowany. budynek socjalny - dla osób korzystających z ośrodka obejmujący toalety (również dla niepełnosprawnych), salę konferencyjną, miejsce socjalne, mieszkanie dla jednego instruktora i stajennego z węzłami kuchenno-sanitarnymi, siodlarnię, kantorek instruktorski z bezpośrednim wglądem do stajni oraz biuro ośrodka. krytą ujeżdżalnię - hala, w której w czasie niekorzystnej pogody odbywać się będą zajęcia. Wewnątrz miejsce również na małe trybuny, obiekty drobnej gastronomii oraz miejsca dla rodziców, opiekunów i osób towarzyszących/ padoki oraz wybiegi część rekreacyjno-wystawienniczą część wypoczynkową - miejsce gdzie goście będą mogli spędzić czas w gronie przyjaciół i spokojnym biesiadowaniu np. przy własnym grillu lub wymiennie mini golf dla dzieci - kilka stanowisk do nauki podstaw gry w golfa dla najmłodszych, by rodzice lub trener mogli nauczyć swoje pociechy zasad i podstawowych uderzeń w grze.

14 Polub nas na facebooku http://www. facebook
Polub nas na twitterze Odwiedź naszą stronę Zapraszamy na jazdy na konikach


Pobierz ppt "FUNDACJA POCIECHOM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google