Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

2 Co to jest internet ? ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

3 Niebezpieczeństwo w sieci.
Sieć Internet w swojej pierwotnej postaci, podobnie jak i system operacyjny Unix, miała służyć przed wszystkim środowisku akademickiemu. W ostatnich latach, ze względu na dynamiczny rozwój Internetu i jego wykorzystywanie m.in. do celów komercyjnych stało się jasne, że niezbędne jest położenie większego niż do tej pory nacisku na kwestie bezpieczeństwa.

4 Wirusy program komputerowy, posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera. Wirusa komputerowego zalicza się do złośliwego oprogramowania. Do zwalczania i zabezpieczania się przed wirusami komputerowymi stosuje się programy antywirusowe oraz szczepionki antywirusowe.

5 Antywirusy program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych Avast AMG Kaspersky Nod 32 Panda Avira Comodo Security Freeware Microsoft

6 Uzależnienie od Internetu .
syndrom uzależnienia się użytkownika internetu od wielogodzinnego obcowania w tym środowisku.

7 Test komputerowca Czy po wstaniu z łóżka z samego rana idziesz do komputera?? -tak -nie Czy siedzisz przy komputerze więcej niż 6 godzin dziennie ?? -tak Czy do internetu wchodzisz tylko po to żeby odebrać pocztę ?? -tak Czy do internetu wchodzisz po to żeby pogadać ze znajomymi na gadu-gadu lub czacie ?? -tak Czy jesteś codziennie na czacie ?? -tak Czy codziennie włączasz komputer ?? -tak Czy codziennie grasz w jakąkolwiek grę?? -tak Czy masz więcej niż jedno konto ?? -tak Czy masz strone WWW ?? -tak Czy potrafisz sam odejść od kompa gdy musisz coś zrobić ?? -tak

8 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google