Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom."— Zapis prezentacji:

1

2 ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

3 Sieć Internet w swojej pierwotnej postaci, podobnie jak i system operacyjny Unix, miała służyć przed wszystkim środowisku akademickiemu. W ostatnich latach, ze względu na dynamiczny rozwój Internetu i jego wykorzystywanie m.in. do celów komercyjnych stało się jasne, że niezbędne jest położenie większego niż do tej pory nacisku na kwestie bezpieczeństwa.

4 program komputerowy, posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera. Wirusa komputerowego zalicza się do złośliwego oprogramowania. Do zwalczania i zabezpieczania się przed wirusami komputerowymi stosuje się programy antywirusowe oraz szczepionki antywirusowe.

5 program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych Avast AMG Kaspersky Nod 32 Panda Avira Comodo Security Freeware Microsoft

6 syndrom uzależnienia się użytkownika internetu od wielogodzinnego obcowania w tym środowisku.

7 Czy po wstaniu z łóżka z samego rana idziesz do komputera?? -tak -nie Czy siedzisz przy komputerze więcej niż 6 godzin dziennie ?? -tak -nie Czy do internetu wchodzisz tylko po to żeby odebrać pocztę ?? -tak -nie Czy do internetu wchodzisz po to żeby pogadać ze znajomymi na gadu-gadu lub czacie ?? -tak -nie Czy jesteś codziennie na czacie ?? -tak -nie Czy codziennie włączasz komputer ?? -tak -nie Czy codziennie grasz w jakąkolwiek grę?? -tak -nie Czy masz więcej niż jedno konto e-mail ?? -tak -nie Czy masz strone WWW ?? -tak -nie Czy potrafisz sam odejść od kompa gdy musisz coś zrobić ?? -tak -nie

8


Pobierz ppt "ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google