Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkoły w ruchu - „Ćwiczyć każdy może”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkoły w ruchu - „Ćwiczyć każdy może”"— Zapis prezentacji:

1 Rok szkoły w ruchu - „Ćwiczyć każdy może”

2 Projekt „Rok Szkoły w Ruchu” - akcja „Ćwiczyć każdy może”
Jednym z głównych zadań przedszkola, szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Wychowanie fizyczne kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

3 Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zwrócić uwagę między innymi na:
uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;  konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę oraz czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;  związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;  uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;  podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

4 „Aktywność fizyczna stanowi kluczowy i integralny składnik zdrowego stylu życia. Bez niej niemożliwa jest jakakolwiek strategia zdrowia, jego utrzymania i pomnażania, a u dzieci – prawidłowy rozwój.. „Aktywność fizyczna, w tym regularne uprawianie sportu, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka".

5 Miejskie Przedszkole nr 66 w Katowicach przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Akcja potrwa do końca marca 2014 r. W tym czasie nauczyciele podejmą różne działania na rzecz aktywności fizycznej naszej placówki, które będą dokumentowane (foto, wideo).

6 20 listopada 2013 data włączenia się do akcji

7

8 „Ćwiczyć każdy może” Dziecko jest oczkiem w głowie każdego rodzica, który chce zapewnić mu wszystko co najlepsze . Zachęcajmy do aktywności fizycznej, wspólnej zabawy. Aktywność fizyczna wzmacnia układ kostno-mięśniowy, usprawnia również inne funkcje, które mają duże znaczenie przy utrzymywaniu dobrego zdrowia i samopoczucia, takie jak krążenie czy oddychanie odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do wszystkich mięśni i organów ciała dziecka. Proste zabawy, wykorzystujące podstawowe formy ruchu, takie jak: bieg, skok, rzut czy chwyt, będą rozwijały u dziecka nie tylko zdolności motoryczne czy umiejętności ruchowe, ale będą także sposobem na wdrażanie pewnych zachowań społecznych (współdziałanie, rozwiązywanie zadań, rozwój mowy).

9 Zabawa Każda aktywność fizyczna, której cele są rekreacyjno - zdrowotne, jest w pewnym sensie zabawą. A zabawa to fundamentalne zjawisko w ludzkiej kulturze. Gdy tylko pojawia się sposobność, większość z nas chętnie włącza się do zabawy. Jednym z czynników, który decyduje o fenomenie zabawy, jest niepewność końcowych rozstrzygnięć. Zaczynamy się bawić i nigdy nie wiemy, co z tego wyniknie, w jakim kierunku potoczy się nasza zabawa, jak się zakończy. Zabawa zatem wychowuje i uczy, rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. A jeśli wymaga przy tym aktywności fizycznej, wpływa na ogólny rozwój dziecka.

10 Zabawy z kocykiem

11 Pozycja niska Klappa, poruszanie się na kocyku

12

13 Poruszanie się na czworakach, bez oderwania rąk od kocyka

14 Froterowanie podłogi

15

16

17

18 Zabawa „Ogonki” na kocykach

19

20

21

22

23 Tor przeszkód

24

25

26

27

28

29

30

31

32 Można pokonać przeszkodę pod pachołkiem na brzuchu…

33 … jak i na plecach, ale to nie koniec pomysłów

34

35

36

37 …można i tyłem z pomocą rąk

38

39

40 Zuza

41

42

43

44

45

46

47


Pobierz ppt "Rok szkoły w ruchu - „Ćwiczyć każdy może”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google